Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: klimas7 »

@Danio, Na Twoim miejscu, o ile mocno Ci się nie śpieszy, porównałbym inne leasingi (tylko patrz na koszt całkowity, nie same procenty) i napisał do ASO, że w takim razie szukasz innego leasingu. Może znajdziesz korzystniejszą ofertę, a może ASO przestanie ściemniać. Mi na początku też sugerowali, że muszę wziąć RTI, dopiero w 3cim mailu, domagając się bezpośredniej odpowiedzi dowiedziałem się, że nie muszę. U Ciebie jest trochę inaczej, bo wprost napisali, że nie możesz, ale Ty możesz zablefować, że w takim razie rezygnujesz (masz konkretny argument, ponad 11k...).



Sponsor

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Sponsor


Danio
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2021, 13:19
Samochód: SKODA SUPERB 1.5 TSI (150 KM) DSG 2021

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: Danio »

Dzięki za pomoc. Otrzymałem jeszcze poniższe kalkulacje i chyba zdecyduję się na drugą opcję, wychodzi najtaniej spośród wszystkich. Ostatecznie dojdzie 3% ubezpieczenie komunikacyjne na pierwszy rok od salonu :)

Obrazek

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: D10ni »

Danio pisze:
20 sty 2021, 17:32
Salon mi odpisał, że nie mogę wziąć ubezpieczenia osobno (ani RTI, ani KOM). Jakiś dramat...
Zanim podpiszesz, masz pełne prawo poprosić z wyprzedzeniem o warunki umowy. I tam będziesz miał (albo i nie) zapis co do brania TRI osobno.
Te papiery warto dokładnie przeanalizować, aby nie było niespodzianek.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

gderebecki
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2020, 14:34
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: gderebecki »

Hmm dziwna sprawa. Ja brałem na 3 lata. 25% wpłaty, bez gapu 101% (nawet troche mniej wyszło przez pierwsza wpłate).

Plus jedyne co musiałem dobrać niestety to ten pakiet usług bez limitu za 9,90 zl netto msc.

To juz moj drugi leasing w skodzie poprzedni mialem tez 101% tylko bez tego dodatkowego pakietu.

Ten najnowszy brałem w listopadzie.

taurus793
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2021, 18:53
Samochód: Wkrótce Kodiaq, jeszcze Mazda 6

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: taurus793 »

Cześć. Pierwszy raz będę kupował nowy samochód i pierwszy raz jakikolwiek leasing (na firmę/działalność). Proszę bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki o porady jak dobrać finansowanie przy założeniu, że chciałbym tym samochodem pojeździć około 8 lat (robię przebiegi ~15 tys. km rocznie) oraz czy moje założenia / podejście mają sens.

Kalkuluję sobie na szybko, że przy Kodiaq za 180 tys. brutto:

1) Średni koszt miesięczny w LNR (uwzględniając opłatę wstępną plus comiesięczną ratę) wyniesie mnie między ~2600 zł brutto (48 miesięcy) a ~2950 zł brutto (24 miesiące).

2) Średni koszt miesięczny przy finansowaniu powiedzmy 108% (5 lat) i odsprzedaży po 8 latach za 25% wartości początkowej (45 tys. zł) wyniesie ~1550 zł brutto.

Finansowo może i byłoby mnie stać płacić 3000 zł/mies i wymieniać auta częściej, ale mentalnie mam opory, bo od ręki mogę znaleźć dziesięć przyjemniejszych sposobów wydania tej kasy i jeśli mogę jeździć za ~1500 zł/mies zamiast za ~3000 zł/mies (w przeliczeniu długoterminowym), to chętnie pobujam się w jednym i tym samym aucie przez 8 lat ~ 120 tys. km.

Czy to powyższe ma sens, czy może rąbnąłem się mocno w jakimś założeniu lub coś źle policzyłem i zupełnie mi się to tak nie zepnie?

Jakiego i gdzie szukać leasingu żeby zminimalizować wartość wpłaty początkowej i miesięcznych rat, tzn. żeby była jak najwyższa wartość wykupu, przy wciąż rozsądnym koszcie całkowitym (powiedzmy 108~112%)?

[edit: może nie jak najwyższa wartość wykupu, ale najchętniej coś w okolicach 30%]

Dziękuję!

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: root »

Policz sobie całkowity koszt leasingu (wpłata własna + liczba rat * rata miesięczna + kwota wykupu). Leasing 112% to jest raczej droga oferta.

W VWL jesteś w stanie uzyskać leasing 102%, a zdarzał się nawet leasing 100%. Przy czym zawsze jak ja liczyłem, to najkorzystniejsze oferty były przy parametrach: 20% wpłaty, 2% wykup. Zawsze, gdy będziesz miał dużą kwotę wykupu, to leasing będzie droższy (istnieje szansa, że nie wykupisz samochodu i bank będzie się musiał z nim bujać). Dodatkowo, jeżeli będziesz miał mały wykup, to nie będziesz musiał go amortyzować, a jeśli zdecydujesz się wykupić na osobę prywatną, to jak najmniej na tym stracisz (jak najwięcej odliczysz).

A leasingi musisz sobie porównać sam (możemy pomóc ewentualnie, jeśli będziesz miał konkretne oferty). I nie korzystaj z jakichś porównywarek czy multi-agencji w stylu FmLeasing, bo do ceny leasingu zostanie Ci doliczona prowizja – tutaj, inaczej niż przy kredytach hipotecznych, prowizja agenta zawsze powiększa koszt kredytu! Uderz bezpośrednio do banków, wbrew pozorom nie ma ich tak wiele (Alior, Getin, PKO, Millennium, Masterlease, BZ WBK, mLeasing, ING, Santander, VWL, coś pominąłem?).

I pamiętaj jeszcze o GAP. Zastanów się, czy go chcesz. I zobacz, czy jest już wliczony w ratę. Jeśli jest, to rozważ kupienie go na rynku.

Dodatkowo porównaj opłaty. Najważniejsze to: opłata za rejestrację, opłata za udostępnienie informacji o użytkowniku pojazdu służbom (w skrócie: fotoradar), opłata za kupienie ubezpieczenia we własnym zakresie.

I jeszcze mi się przypomniało – nie wrzucaj ubezpieczenia OC/AC w ratę leasingu. Zostanie do niego doliczone 23% VAT, którego normalnie byś nie zapłacił (ubezpieczenia są zwolnione z VAT).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: baw »

To ja może nieco pomogę, bo przeszedłem w lutym drogę porównywania leasingów.

W lutym nie było żadnego, bardziej konkurencyjnego leasingu niż VW leasing. Do tego stopnia, że najlepsza oferta na 4 lata w leasingu zewnętrznym była droższa niż oferta na 3 lata w VW Leasing (porównanie leasingów 4letnich stricte też wypadało znacząco na plus dla VW Leasing).

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: MałGorzata »

VW Leasing - wzrost raty w ostatnich trzech miesiącach o 11%
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: longmanpl »

Narazie to etap kalkulacji
W czerwcu/lipcu 2021, przy kwocie po rabacie 174 450 brutto rata była niższa o ok. 200 zł brutto w porównaniu do kalkulacji z tego poniedziałku, gdzie cena spadła o 6700 brutto (obcięte wyposażenie).
Spodziewałem się wzrostu ze względu na WIBOR, ale nie aż o tyle - ok. 16% .

Nie potrafię zrozumieć dlaczego przy finansowaniu VW FS dla Skody, nie są podawane realne koszty finansowania, nawet tak oczywista informacja jak leasing "102%".

W kalkulacjach dla Tarraco, czy Tiga było wskazne czarno na białym niezależnie czy był to klasyczny leasing czy wynajem - np. 108%, 112%, 116%.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Re: Pochwal się jaki leasing wybrałeś

Post autor: MaRith »

Zmieściłem się w 111,79% (4 lata) przy 25% wkładu i 40% wykupu przy WIBOR 2,65
Czekam na decyzję

ODPOWIEDZ