TDI 110 czy 140 KW?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: TDI 110 czy 140 KW?

Post autor: dawajrapa »

root pisze:
15 mar 2017, 10:12
W.W. pisze:
15 mar 2017, 9:53
Natomiast mapowanie, to zupełnie inna bajka. […] To robota na kilka godzina na hamowni i jeśli robiona przez fachowca, nie jest wykrywana przez w trakcie przeglądów w ASO.
Jesteś pewien? Wydaje mi się, że jak poleci Ci silnik na gwarancji, to już Skoda znajdzie sposób, żeby Ci udowodnić, że przy nim grzebałeś…
dokladnie jak pisze root. Nie ma mozliwosci zmapowania silnika nie zostawiajac przy tym 'sladow'... natomiast dobrze zrobiona mapa, nie powinna miec wplywu na rozpadniecie sie silnika w trakcie gwarancji, ale to juz inna kwestia ;)



Sponsor

Re: TDI 110 czy 140 KW?

Sponsor


W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: TDI 110 czy 140 KW?

Post autor: W.W. »

Macie racje. Przy normalnym przeglądzie gwarancyjnym raczej nie wyjdzie. W przypadku poważniejszej awarii z pewnością tak. Jednak, w razie awarii silnika, nawet niedotkniętego, szansa, że nie zrobią Ci tego w ramach gwarancji, twierdząc, że to wynik złej eksploatacji, jest równie duża. Program "Turbokamera" raczej nie narzeka na brak tematów.

Przechodziłem ze zmieniona mapą komplet przeglądów i wszystko było ok. Co do rozwalenia silnika, to tak jest, jak się pochytrzy i bierze się najtańszego "fuchowca". Trzeba poszperać po forach, popytać i w końcu wypływają jeden, czy dwa sprawdzone adresy. Tu też tak będzie, za jakiś czas. Na to liczę. Jako, że cała procedura trwała kilka godzin, to sobie pogadaliśmy. On jak sam mówił "udostępnia to, co fabryka w silniku na przyszłość schowała". Sam zadecydował co i o ile zmienić i powiedział, że na to co robi, daje gwarancje. Wiem, że to tylko słowa, ale samochód przeleciał bez jakichkolwiek napraw silnika 300 000 km. i nadal świetnie się sprawuje.
Ja swojego paska robiłem we Wrocławiu. Jednak wiem, że od kilku lat faceta już tam nie ma. Prawdopodobnie wyjechał. Szkoda.
Pozdrawiam
WW

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: TDI 110 czy 140 KW?

Post autor: root »

Ale silniki potrafią padać nawet bez boksów, więc jak trafisz na felerny fabrycznie, to masz pecha. Ale mówią, że tuning jest dla dorosłych chłopców ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

W.W.
Posty: 59
Rejestracja: 11 mar 2017, 16:31
Samochód: Passat

Re: TDI 110 czy 140 KW?

Post autor: W.W. »

To prawda. Podwyższanie mocy w nieskończoność, bez wymiany tłoków i wału korbowego i innych dupereli, to tylko proszenie się o kłopoty. Do ścigania to ten samochód się nie nadaje i nie do tego był projektowany.
Pozdrawiam
WW

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: TDI 110 czy 140 KW?

Post autor: miro.t »

Może ktoś zna tunera, który robi dobre boxy do TDI??
Mój kolega Wojtek z Dynasoft, u którego robiłem dwie octavie i superba, niestety dopiero planuje takowe boxy robić.
Zresztą sam mi mówił, że w przypadku TDI z boxa nie otrzyma się takiego przyrostu mocy i momentu jak przez mapowanie. Co innego w TSI, tam już przez samego boxa można uzyskać bardzo dobre wyniki tuningu.

sosna
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2017, 21:33
Samochód: Skoda Octavia 1.6 benzyna

Re: ~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Post autor: sosna »

Witam witam. Jestem tu nowy, miło mi. Za miesiąc odbieram swojego kodiaq. Silnik 2.0 tdi, 4x4 automat. Ktoś śmigal kodiaqiem z takim silnikiem? Jak wrażenia. Dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Zadawaj proszę pytanie w odpowiednim wątku. --root

ODPOWIEDZ