~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: ~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Post autor: Tomala72 »

Gwoli uzupełnienia. Żeby nie było. Umówiłem się na jazdę próbną z ciekawości do Rextona co zacz.
Może odwróci się passa?
Dla zainteresowanych co lubią kupić nowe a stare:
http://www.ssangyong.pl/oferty-specjaln ... znika-2016



Sponsor

Re: ~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Sponsor


rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: ~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Post autor: rafalhtc »

Ja też planuje. Tylko boję się, że po jeździe od razu będę to chciał a dopiero co w kwietniu kupiłem nowe. Wcześniej Vitarą też długo nie pojeździłem bo 18m-cy. Teraz po 7u zmiana byłaby chyba zbyt szybka

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: ~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Post autor: root »

Pierwszy test, w którym nie ma zachwytów nad Kodiaqiem… Najlepsze było porównanie jazdy w terenie (ta droga jest niedaleko mnie, to Piaseczyńska gdyby kogoś interesowało), chyba dość wyraźnie pokazało przystosowanie Kodiaqa (a i pewnie większości SUV-ów) do jazdy po wertepach.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: ~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Post autor: karbab »

Ale w sumie Kodiaq nigdy nie miał być w założeniu samochodem terenowym, a wszyscy recenzenci twierdzili, że nadaje się najwyżej do spokojnej jazdy w lekkim terenie. Jeśli ktoś chce kupić samochód na ramie, do przedzierania się przez tajgę 4 razy w tygodniu i ciągania za sobą przyczepy z drewnem, to Rexton będzie OK, ale jeśli się jeździ po mieście i w trasie, a od czasu do czas chce się przejechać przez kawałek leśnej drogi lub łąkę, to chyba nie ma sensu kupowanie czołgu palącego ok. 14 litrów w cyklu mieszanym?

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: ~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Post autor: kamilR »

Ale problem jest nieco inny- Przecież Kodiaq to flagowy model marki - na równi z superbem. ...
Kodiaq miał być/każdy oczekiwał że będzie jakosciowo Superbem na szczudłach a jest jakościowo na pograniczu fabii z octavia za cenę Superba- to jest główny zarzut dla Skody i Kodiaqa, że sprzedaje przeciętnej jakości produkt za bardzo wygórowaną cenę. Według mnie cena powinna oscylować max 160 tysi za pełną wersje(skóra, szyber, navi i reszta bajerów) z 2.0tdi 190 koni pod maską.

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Post autor: karbab »

Znajdź mi drugi samochód, który z takim wyposażeniem jest tańszy. Zwykle albo trzeba jednak dopłacić kilkadziesiąt tys. lub więcej albo po prostu nie masz wszystkiego tego, co oferuje kodiaq.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: ~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Post autor: root »

kamilR pisze:
27 lis 2017, 23:18
Przecież Kodiaq to flagowy model marki - na równi z superbem. ...
Kodiaq miał być/każdy oczekiwał że będzie jakosciowo Superbem na szczudłach a jest jakościowo na pograniczu fabii z octavia za cenę Superba
Ja nie oczekiwałem odpowiednika Superba, dla mnie to jest i miał być odpowiednik Octavii. Dla nadmuchanego Superba jest jeszcze miejsce w gamie.
A że cenowo odpowiada Superbowi to chyba oczywiste – SUV-y zawsze są droższe od swoich mniejszych odpowiedników.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

envies
Posty: 79
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style/Business Grey/Crater

Re: ~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Post autor: envies »

kamilR pisze:
27 lis 2017, 23:18
Ale problem jest nieco inny- Przecież Kodiaq to flagowy model marki - na równi z superbem. ...
Kodiaq miał być/każdy oczekiwał że będzie jakosciowo Superbem na szczudłach a jest jakościowo na pograniczu fabii z octavia za cenę Superba- to jest główny zarzut dla Skody i Kodiaqa, że sprzedaje przeciętnej jakości produkt za bardzo wygórowaną cenę. Według mnie cena powinna oscylować max 160 tysi za pełną wersje(skóra, szyber, navi i reszta bajerów) z 2.0tdi 190 koni pod maską.
Może jeszcze niżej zejdźmy, Kodiaq to taki nadmuchany citigo i fabia :-)

Szczerze, nie wiem jaką wersje porównywałeś, ale ja gdy wsiadłem do superba po kodiaqu to miałem podobne odczucia (twardość plastików w podobnych miejscach itp). Inna sprawa z wersją L&K. Octavia jest niżej i to widać na pierwszy rzut oka.

Ja rozumiem, że kodiaq jest przez dużą część dziennikarzy pompowany i wychwalany za bardzo, ale nie brnijmy w drugą stronę. To bardzo fajny samochód, który może być za rozsądną cene jak i za trochę wygórowaną. Tylko ile zapłacimy za podobne technologie u innych firm? Można się obrażać, że się nie ma full pakietu za 160k, albo wziąć tańsze auto, taki rynek.

Rexton po doładowaniu wychodzi sporo drożej od kodiaqa, ale jak wspomnieli na filmie, przyjdą wyprzedaże rocznika i może być nawet tańszy, bo jest to marka niszowa. Mają za to mało serwisów i nie zaoferują tego wszystkiego co Kodiaq.

babelmb
Posty: 56
Rejestracja: 10 lis 2017, 13:15
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI DSG 4x4

Re: ~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Post autor: babelmb »

Osobiście nie uważam Kodiaqa za idealne auto i chyba bardziej jest to octavia na podwyższonym zawieszeniu niż superb (wystarczy spojrzeć na długość). Jeżdżę octavia wynajętą do czasu odbioru auta (podziękowania dla dealera z Mińska Mazowieckiego ;) ) i uważam octavię za dobre auto. Jest kilka elementów, których mi brakuje, ale będę miał je w kodiaqu. Dlatego jestem zadowolony z wyboru miśka i konfiguracji pod siebie, a dokładnie pod rodzinę. Ma to być rodzinne auto. Nie sportowy suv, czy crossover rzucający się w oczy. Dobre praktyczne auto.
W moim przypadku auto wyszło prawie 160 tys. Silnik 2,0 tsi 180km, napęd 4x4, dsg, alcantara, kamera 360 stopni, elektryczna klapa, pakiet podstawowych przeglądów w cenie (choć ciekaw jestem jak to wyjdzie w praktyce). Proszę pokażcie mi auto z takim wyposażeniem i takim bagażnikiem za podobne pieniądze.

Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: ~ Skoda Kodiaq Video Testy / Recenzje / Opinie ~

Post autor: AROO »

babelmb pisze:
28 lis 2017, 14:05
Osobiście nie uważam Kodiaqa za idealne auto .......
..... Dlatego jestem zadowolony z wyboru miśka i konfiguracji pod siebie, a dokładnie pod rodzinę. Ma to być rodzinne auto. Nie sportowy suv, czy crossover rzucający się w oczy. Dobre praktyczne auto.
W moim przypadku auto wyszło prawie 160 tys. Silnik 2,0 tsi 180km, napęd 4x4, dsg, alcantara, kamera 360 stopni, elektryczna klapa, pakiet podstawowych przeglądów w cenie (choć ciekaw jestem jak to wyjdzie w praktyce). Proszę pokażcie mi auto z takim wyposażeniem i takim bagażnikiem za podobne pieniądze.
babelmb bardzo dobry wybor :)

Mam bardzo podobnie skonfigurowanego Miska I prawde powiedziawszy nie ma na rynku innego auta ktore oferuje takie wyposazenie, ilosc miejsca w podobnych pieniadzach. Auta szukalem prawie rok, mialem juz zamowione inne marki ktore po ogledzinach Kodiqa I po jedzie probnej nim; odmawialem jak najszybciej.
Po ponad 6 miesiacach I przejechanych 22 tys. km ciezko jest znalesc cos do czego mozna sie przyczepic. Nie jest to idealny samochod ale duze rodzinne auto, bardzo pakowne, dobrze wyposazone, w miare ekonomiczne auto; oraz co w moim przypadku mialo dosc spore znaczenie z napedem na 4 papcie.
Nie raz widzialem mine goscia w aucie marki premium jak byl zdziwiony ze jego Audi czy BMW jest wyprzedzane na objezdzane przez Miska czy to na swiatlach czy autorstradzie przy predkosci 180km/h.

ODPOWIEDZ