Doposażenie wersji Style - co wybrać

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: WuWu »

tak to jest standardowy widok a w miejscu w którym oznaczyłem czerwoną strzałką zmieniasz widok kamery na rybie oko i widzisz duuużo więcej. Jutro zrobię zdjęcia.

Obrazek



Sponsor

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Sponsor


mieszko
Posty: 35
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:13
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDi 150KM 4x4 Manual

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: mieszko »

@Otium
Zanim napisałem ostatniego posta stworzyłem kolejną konfigurację, którą będę wysyłał do dealera do przygotowania oferty i dorzuciłem w niej właśnie DCC i tą kierownicę, także widzę że dobry wybór ;)

@WuWu
Skóry nie biorę bo mi się dupa za bardzo w skórach poci ;) a srebrnych aut mam już dosyć mimo ich wysokich zdolności kamuflowania brudu. Jeżeli chodzi o kolory to zastanawiam się pomiędzy: Czerń Magic, Biel Moon i Szary Business (niezły rozjazd wiem :D) Jak narazie wygrywa czerń z racji dostojności czarnych aut, ale wiadomo jak jest z utrzymaniem czystości. Muszę się jeszcze trochę dowiedzieć co dają powłoki/zabezpieczenia ceramiczne na lakier i jeżeli będą działać tak jak sobie to wyobrażam to będzie czarny niedźwiadek ;)
Co do ambition hmmm... próbowałem skonfigurować ambition z rzeczami które bardzo chciałbym mieć w aucie i wyszła mi taka sama cena jak za style z dodatkami :D także wybór prosty.

No i czekamy na zdjęcia :)

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: jankess4 »

U mnie z tylu pokazuje całe czerwone fragmenty za rysunkiem auta. Zależy od której strony zbliża sie inny pojazd

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: WuWu »

poszukałem uliczki z zastawionym autem - jakiś dostawczak mały z lewej ;) z prawej peugeot.

widok jak stoi w linii
Obrazek

widok z lewej (jak Root pisał) nic nie widać

Obrazek

a na kamerze jest tak
- zwykły widok (faktycznie kiepsko)
- rybie oko (widzę wszystkie nadjeżdżające auta) niestety słoneczny dzień i się wszystko odbija
i widać że "skoda z lotu ptaka" trochę przeszkadza ale po lewej od niej i tak lepiej widać niż na zdjęciu

Najlepiej widać po cieniach samochodów stojących w linii obok mnie - ile więcej widać

Obrazek

mieszko
Posty: 35
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:13
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDi 150KM 4x4 Manual

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: mieszko »

@WuWu
Mega różnica i bardzo pomocne wytłumaczenie! A bajer z tym rybim okiem jak z Mission Impossible :D Btw jaki masz kolor Niedźwiadka?

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: WuWu »

Ja mam srebrny.

Awatar użytkownika
jankess4
Posty: 320
Rejestracja: 30 mar 2017, 19:49
Lokalizacja: TORUŃ
Samochód: KODIAQ 1,4 TSI 4x4 STYLE MANUAL

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: jankess4 »

root pisze:Nie mam kamery cofania, więc nie porównam, ale czytałem opinie osób z kamerami, którzy potwierdzali przydatność tej funkcji mimo posiadania kamery. Być może coś tu zmieniają kamery 360, tego nie wiem.

U mnie to wygląda mniej więcej tak:
Obrazek

W tych dwóch obszarach wskazanych kółkiem pojawia się czerwony wskaźnik, że jakiś samochód jedzie. Dodatkowo jest sygnał dźwiękowy, a samochód może sam zahamować (tego nie będziesz miał z kamerą). Wydaje mi się, że jak jakiś samochód się zatrzyma, żeby Cię wpuścić, to ten wskaźnik zmieni się na pomarańczowy (samochód przestał się poruszać) i będziesz wiedział, że możesz jechać.

Korzystałem z tego mnóstwo razy i kilka razy uratowało mi tyłek (samochodu).

A tak to wygląda z kamerą:
Obrazek
Root czy chodzi Tobie o system wyjazdu z miejsca parkowania?? Mam kamery 360 i ten system także. Juz raz mi zahamował. Świetna sprawa jak sie wyjeżdża i nic nie widać. Obrazek

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: WuWu »

To gdzie są te kamery 360 że nic do tyłu nie widać? Chyba oprócz kamer wokół auta (które są zbyteczne jak ogarniasz gabaryty i nie wciskasz się na grubość żyletki) jest kamera cofania?

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: root »

WuWu pisze:
03 kwie 2018, 17:36
poszukałem uliczki z zastawionym autem - jakiś dostawczak mały z lewej ;) z prawej peugeot.
Dzięki za to obrazkowe wytłumaczenie, dokładnie widać o co mi chodzi.

Kamery 360 pomagają, ale nie da się ich zamówić bez Rear Traffic Alert, więc nie ma po co dyskutować :)
jankess4 pisze:
03 kwie 2018, 21:45
Root czy chodzi Tobie o system wyjazdu z miejsca parkowania?? Mam kamery 360 i ten system także. Juz raz mi zahamował. Świetna sprawa jak sie wyjeżdża i nic nie widać.[/IMG]
Tak, o to mi chodzi. I właśnie dodatkowa zaleta jest taka, że sam zahamuje.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: WuWu »

root pisze:
04 kwie 2018, 16:46
Kamery 360 pomagają, ale nie da się ich zamówić bez Rear Traffic Alert, więc nie ma po co dyskutować :)
Dyskusja (a raczej pytanie) było czemu pisze że "NIC NIE WIDAĆ" jak ma kamery 360.
A nie czemu zamówił 2 systemy :lol:

Nieważne i tak pewnie niedługo zamiast asystenta będzie w kodiaqu cały system do wyjeżdżania tyłem z miejsca parkingowego :shock: 1 guzik i czekasz aż auto samo wyjedzie. To powinno być łatwiejsze w wykonaniu niż już używane wjeżdżanie.

ODPOWIEDZ