Doposażenie wersji Style - co wybrać

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Otium
Posty: 39
Rejestracja: 08 paź 2017, 12:21
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Samochód: Kodiaq style 2.0 TSI

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: Otium »

"Mieszko" ja mam kodiaqa prawie tak samo wyposażonego. Mam dcc, po kilku próbach z ustawieniami i tak jeżdżę głównie na normalu. Sport nie dla mnie, na komforcie kiwa jak na falach. Koła letnie 19' sirius, koła zimowe 19' triglav. Auto mam dopiero 3 mies. I na liczniku 6000 km, więc autorytetem nie jestem, ale chyba z tym doświadczeniem dobrałbym webasto zamiast dcc. Dodam jeszcze, że z uwagi na częste użytkowanie auta na luźnych i nierównych nawierzchniach, mam offroad. Nawet mnie zaskoczył swoją sprawnościa. Aczkolwiek do wypadu na grzyby raczej potrzebny nie jest. Jeśli chodzi o kamerę, mam cofania. Dla mnie wystarczająca. W połączeniu z lusterkami bocznymi ustawionymi lekko ku dołowi (pod krawężniki) zapewnia dobry ogląd sytuacji.



Sponsor

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: WuWu »

jak masz kasę to weź wszystkie dodatki 😂 a jak nie masz to przejedź się autem z salonu. Niech Ci pożycza na weekend. PO testach wyrzucisz co Ci niepotrzebne. Np asystent znaków, pasa, kam 360 itp chyba że nie ogarniasz gabarytów auta. Jeździ ktoś styłu - weź śpiocha, masz rowery - weź hak. Itp Każdy konfiguruje i doradza pod siebie.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: root »

Rear Traffic Alert obowiązkowo – to jest świetna sprawa.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: Malenstwo8 »

Zwykłe zawieszenie jest ok. Bardzo udany kompromis między komfortem i sprężystością. Jestem wynagający co do zawiasu i Kodiaq spełnia moje oczekiwania. Jeździłem z dcc i szału nie było.

mieszko
Posty: 35
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:13
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDi 150KM 4x4 Manual

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: mieszko »

@Otium
"Dodam jeszcze, że z uwagi na częste użytkowanie auta na luźnych i nierównych nawierzchniach, mam offroad" - który element doposażenia masz tutaj na myśli?
Nad kam 360 się zastanawiałem bo nie tylko ja będę tym autem jeździł :D ale jak dzisiaj chciałem dodać w konfiguratorze to zażądali ode mnie dodania 'asystentów' więc podziękowałem i kamera cofania wystarczy :)

@WuWu
No właśnie już robiłem selekcję. Nie brałem żadnego asystenta. Jak byłem na jeździe próbnej to jedynie nieswojo się czułem przez wyższą pozycję. Jeżeli chodzi o wielkość auta to było do ogarnięcia. Bo na długość bardzo zbliżone do octavii ;)

Nie chodzi tyle o kasę co nie lubię marnować pieniędzy, a wydawać je w najlepszym stosunku jakość/ceny * przydatność  ;)

@root
Nie zastanawiałem się nad tym.

@Maleństwo
Dzięki za opinię.

Jeszcze mam pytanie czy muszę dokupywać jakiś pakiet Bluetooth żeby łączyć telefon z samochodem? Czy 'zwykła" obsługa telefonu przez BL jest w standardzie?

Otium
Posty: 39
Rejestracja: 08 paź 2017, 12:21
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Samochód: Kodiaq style 2.0 TSI

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: Otium »

"Mieszko" wybacz, ale trochę popierniczyłem z tym offroad. On jest elementem dcc. W ramach przeprosin zachęcam Cię do domówienia grzanej kierownicy z manetkami. Naprawdę sobie chwalę. ;-)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: WuWu »

Jak chcesz miec spokój i względnie czysto to weź czarna skórę w środku i srebrny na zewnątrz. Sprzątanie i mycie od święta.
Jak nie przepadasz za chromami a dodatkowo nie lubisz przepłacać za zbędne dodatki to jeszcze do rozważenia wersja ambition - tylko tam światła nie są Led (lub dopłata) ale to już trzeba poczytać wątek o światłach :).
Jak się przemysli wszystko to można naprawdę tanio kupić skonfigurowane pod siebie duze auto

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: root »

mieszko pisze:
02 kwie 2018, 17:54
@root
Nie zastanawiałem się nad tym.
To się zastanów :) Przy tak długim aucie to się naprawdę przydaje, na pewno nie raz zaparkowałeś za jakimś dostawczym i przy wyjeżdżaniu tyłem nie widziałeś czy coś jedzie, dopóki nie wyjechałeś połową samochodu na ulicę.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: WuWu »

root pisze:
02 kwie 2018, 20:57
mieszko pisze:
02 kwie 2018, 17:54
@root
Nie zastanawiałem się nad tym.
To się zastanów :) Przy tak długim aucie to się naprawdę przydaje, na pewno nie raz zaparkowałeś za jakimś dostawczym i przy wyjeżdżaniu tyłem nie widziałeś czy coś jedzie, dopóki nie wyjechałeś połową samochodu na ulicę.
Root aleś pojechał :) Przecież w kamerze cofania możesz włączyć rybie oko i wystawia tylko kawałek tyłu. Z kolei z ta fajną funkcją patrząc na film w zatłoczonych ulicach miasta czekał byś pewnie z pół godziny na zielone. A tak jest szansa że ktoś wpuścić. Jak masz to napisz jak to w praktyce działa bo tu widać za zbiera lewa i prawa strone

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: root »

Nie mam kamery cofania, więc nie porównam, ale czytałem opinie osób z kamerami, którzy potwierdzali przydatność tej funkcji mimo posiadania kamery. Być może coś tu zmieniają kamery 360, tego nie wiem.

U mnie to wygląda mniej więcej tak:
Obrazek

W tych dwóch obszarach wskazanych kółkiem pojawia się czerwony wskaźnik, że jakiś samochód jedzie. Dodatkowo jest sygnał dźwiękowy, a samochód może sam zahamować (tego nie będziesz miał z kamerą). Wydaje mi się, że jak jakiś samochód się zatrzyma, żeby Cię wpuścić, to ten wskaźnik zmieni się na pomarańczowy (samochód przestał się poruszać) i będziesz wiedział, że możesz jechać.

Korzystałem z tego mnóstwo razy i kilka razy uratowało mi tyłek (samochodu).

A tak to wygląda z kamerą:
Obrazek
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ