Doposażenie wersji Style - co wybrać

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: root »

Ja przy takich prędkościach zrezygnowałem z tempomatu. Wolę mieć pełną kontrolę nad samochodem i gazem. Tempomat jest dobry do spokojnej, przepisowej jazdy do 140-150 km/h.


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Sponsor


msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: msolak81 »

Dodam taką ciekawostkę od siebie jescze - jak stoję na światłąch / korku, to silnik strtuje automatycznie po wykryciu ruchu (zwiększenie odległości) przed samochodem. auto odplala i nie zamulamy na świtłąch (przy włączonym start-stop) :)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: michalmiko »

Mam pytanie odnośnie pakietów asystentów dla wersji Style. Są do wyboru dwie opcje za 4000zł, gdzie jeden pakiet wyklucza drugi:
1.LANE ASSIST - asystent pasa ruchu i BLIND SPOT DETECT- funkcja monitorowania martwego pola w lusterkach z REAR TRAFFIC ALERT
2.Pakiet Asystentów Kierowcy (ACC do 160 km/h, LANE ASSIST, BLIND SPOT DETECT, TRAFFIC JAM ASSIST, EMERGENCY ASSIST)
Czy dobrze rozumiem, że pakiet podany przeze mnie numer 1 nie ma możliwości jazdy autonomicznej w korku, ale za to ma radar zatrzymujący samochód podczas cofania, natomiast pakiet numer 2 ma jazdę autonomiczną w korku oraz wykrywa brak reakcji kierowcy, ale nie ma za to radaru przy cofaniu?
Nic z tego nie rozumiem, przecież ja chcę mieć te wszystkie funkcje, a może są opisane opcje, które są już w standardzie dla wersji style? Przykładem jest dodanie do opisu kamer 360 tylnego oświetlenia led, które przecież już jest w tej wersji :)

ThorPL
Posty: 87
Rejestracja: 17 sty 2018, 14:13
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM STYLE Czarna Bestia :D

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: ThorPL »

michalmiko pisze:
23 mar 2018, 19:48
Mam pytanie odnośnie pakietów asystentów dla wersji Style. Są do wyboru dwie opcje za 4000zł, gdzie jeden pakiet wyklucza drugi:
1.LANE ASSIST - asystent pasa ruchu i BLIND SPOT DETECT- funkcja monitorowania martwego pola w lusterkach z REAR TRAFFIC ALERT
2.Pakiet Asystentów Kierowcy (ACC do 160 km/h, LANE ASSIST, BLIND SPOT DETECT, TRAFFIC JAM ASSIST, EMERGENCY ASSIST)
Czy dobrze rozumiem, że pakiet podany przeze mnie numer 1 nie ma możliwości jazdy autonomicznej w korku, ale za to ma radar zatrzymujący samochód podczas cofania, natomiast pakiet numer 2 ma jazdę autonomiczną w korku oraz wykrywa brak reakcji kierowcy, ale nie ma za to radaru przy cofaniu?
Nic z tego nie rozumiem, przecież ja chcę mieć te wszystkie funkcje, a może są opisane opcje, które są już w standardzie dla wersji style? Przykładem jest dodanie do opisu kamer 360 tylnego oświetlenia led, które przecież już jest w tej wersji :)
opcja nr 2 ma to wszystko:), co do ledu, to zobacz różnice w cenie miedzy doposażeniem wersji style a słabszej:), poprostu cena jest niża o oświetlenie led:)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: michalmiko »

Ok, czyli w opcji 2, mimo że nie jest napisane w konfiguratorze, jest Rear Traffic Alert, tak?
Odnośnie ledów, to bardziej chodziło mi o konfigurator na stronie Skody, gdzie mimo wybrania wersji Style jest informacja o oświetleniu led wybierając np. kamery 360 stopni :D Nie chodziło mi o zwykły cennik ;) Albo błąd, albo chcą nieświadomych zwabić dobraniem np. kamer gdzie będą światła ledowe ;)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: root »

Jeżeli nawet nie ma RTA, to moim zdaniem można to bez problemu dokodować, bo dzięki BSD masz odpowiednie radary.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

mieszko
Posty: 35
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:13
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDi 150KM 4x4 Manual

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: mieszko »

1. Co sądzicie o DCC? Warto dokupić dla wersji Style przy tych dużych 19stakch?
2. Kamera cofania czy kamera 360? Czy ta pierwsza wystarczy? Czy może warto dopłacić do 360?

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: karbab »

Obie rzeczy warto, jeśli możesz.

mieszko
Posty: 35
Rejestracja: 12 sty 2018, 10:13
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDi 150KM 4x4 Manual

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: mieszko »

Moje doposażenie wygląda następująco:

Wyposażenie dodatkowe:
1. KESSY FULL - bezkluczykowy system obsługi samochodu, alarm z funkcją SAFE
2. Boczne poduszki bezpieczeństwa dla zewnętrznych miejsc drugiego rzędu siedzeń
3. Pakiet na bezdroża (dodatkowa osłona silnika)
4. Obręcze kół ze stopów lekkich SIRIUS 7Jx19" - polerowane (4 szt.)
5. Elektrycznie zwalniany odchylany zaczep holowniczy z adapterem
6. Pakiet wewnętrznego oświetlenia LED
7. Kamera cofania, pełne oświetlenie tylne w technologii LED (w tym kierunkowskazy i oświetlenie tablicy rejestracyjnej)
8. Pakiet Rodzinny
9. Gniazdo 230V oraz USB w tylnej części podłokietnika i w konsoli środkowej
10. Funkcja MirrorLink z obsługą aplikacji ŠKODA Media Command dla systemów nawigacyjnych 11. Pakiet FRESH
12. Infotainment Online (rozszerzone funkcjonalności informacyjne online dla systemu nawigacji satelitarnej, m.in.: natężenie ruchu drogowego, wskazanie korzystnej stacji paliwowej w pobliżu dla systemu nawigacji satelitarnej COLUMBUS).
13. Pakiet pogwarancyjny 2 lata, do 60 000 km*
14. Podgrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby
15. Uchwyt ISOFIX na fotelu pasażera z przodu
16. Podgrzewane fotele przednie i zewnętrzne miejsca tylnej kanapy w drugim rzędzie siedzeń
17. Oświetlenie lusterka w osłonie przeciwsłonecznej w technologii LED
18. Siatka oddzielająca przestrzeń bagażową od pasażerskiej
19. Pakiet przeglądów 4 lata, do 60 000 km

Czytając forum chyba jeszcze dorzucę DCC, i dalej zastanowię się nad kamerą 360.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś sugestie (najlepiej z autopsji :D ) w co warto Miśka doposażyć?

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Doposażenie wersji Style - co wybrać

Post autor: karbab »

To może ja dodam kilka własnych spostrzeżeń:

9. Jeśli bierzesz to z uwagi na gniazdo do ładowania laptopa, to zwróć uwagę czy wtyczka będzie pasować (gniazdo ma konkretny kształt) i jakie gabaryty ma ta wtyczka (np, ładowarka do macbooka nie zmieści się w tamtym miejscu). Jeśli bierzesz ze względu na USB, to zastanów się, czy zwykła przejściówka z zapalniczki na USB za 10 PLN nie załatwi sprawy portów USB.
15. Może to kwestia indywidualnych odczuć (też zastanawiałem się nad isofixem z przodu), ale mam wrażenie, że wożenie dziecka z tyłu jest bezpieczniejsze, nawet jeśli ciut mniej wygodne.
16. Często będziesz woził kogoś na tylnych fotelach? Jeśli tak, to opcja podgrzewania jest OK. Jeśli nie, to może lepiej webasto? (Ja mam podgrzewany przód + webasto i robi to robotę w zupełności).
18. Wziąłem tą siatkę, ale w sumie roleta jest cały czas założona i zasunięta, więc nie wiem, czy kiedykolwiek ją założę (brałem ze względu na poprawę bezpieczeństwa w razie wypadku, ale teraz widzę, że w sumie nic tam nie przewożę takiego, żeby siatka była potrzebna. Jeśli regularnie wozisz więcej sporych rzeczy w bagażniku, to może jest sens.

DCC bym dorzucił, bo przy 19 calowych kołach będzie twardo. Mam 19-calowe Siriusy na lato i 18-calowe Trinity na zimę. Już na 18 calach jest jędrnie, wręcz twardawo, więc na 19 calach lepiej nie będzie. Wziąłem DCC i niemal cały czas jeżdżę na ustawieniu komfort. Sport w Kodiaqu jest chyba tylko do pokazania kolegom, a normalny jest ok, dopóki nie przejeżdżasz przez progi, nierówności i krawężniki. Zobacz recenzję Macieja Pertyńskiego na YT - pierwsza kwestia którą porusza, to żeby przy 19-calowych kołach nie unikać zakupu DCC.

Kamera 360 - ułatwia to życie na różnego rodzaju parkingach. Na pewno da się bez tego żyć, ale jak już płacisz za samochód takie pieniądze (bo po konfiguracji widzę, że jesteśmy w okolicy 180), to te kilka stów w perspektywie iluś lat robią Ci różnicę?

Ja swojego miśka w wersji 5-miejscowej skonfigurowałem niemal na maxa (nie mam haka, park assist, wykrywania zmęczenia kierowcy, isofixu z przodu, składanych stolików i pakietu kofortowego snu). Z tych wszystkich rzeczy najmniej potrzebny mi dach panoramiczny, ale jak ktoś siedzi z tyłu (np. żona z dzieckiem), to im się podoba.

ODPOWIEDZ