Kodiaq czy nowa rav4 ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Kris
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2018, 19:55
Lokalizacja: ZS
Samochód: BMW e39 M5, Kodiaq 2.0TSI 4x4 DSG,

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Kris »

Dokladnie ten sam dylemat mialem u mnie rav4 przegrala z CRV ale i tak obie polegly z Kodiaqiem za ktorym przemawialo:
-cena
-wielkosc (przestrzen nie porownywalna)
-wykonczenie
-mozliwosc konfiguarcji i doposazania (rav4 bylo ubogo i nie mozna bylo laczyc i doposazac jak sie chcialo)

za toyota przemawiala dostepnosc i szybkosc realizacji, wolnossaca benzyna i ... w sumie nic wiecej nie przychodzi mi do glowy

Wczesniej pzez pare ladnych lat (ponad 5) jezdzilem poprzednia generacja rav4 z 2,2 D4D i wsiadajac do nowej nie widzialem mocnej roznicy, auto tak samo mniejwiecej wygladalo w srodku jak auta z przed 10 lat, wykonczenie materialy wygluszenie rozczarowaly mnie podobnie jak ilosc miejsca w srodku. Wyglad zewnetrzny to kwestia gustu jednym sie podoba innym mniej. Mysle ze toyota w kwesti rav4 zbudowala genialny samochod z fajnym napedem i dobrymi wlasciwosciami jezdnymi (pierwsza generacja w latach 90) ale z kazda kolejna generacja traci i to duzo.



Sponsor

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: root »

Kris pisze:
20 wrz 2018, 3:37
za toyota przemawiala dostepnosc i szybkosc realizacji, wolnossaca benzyna i ... w sumie nic wiecej nie przychodzi mi do glowy
Czy możesz mi wytłumaczyć pęd do wolnossących silników w Polsce? Silnik z turbosprężarką ma wiele zalet: lepsze przyspieszenie, większa elastyczność, więcej odczuwalnej mocy z KM, mniej buczenia (przez brak konieczności wkręcania na bardzo wysokie obroty). Chodzi tylko o to, że wolnossące powinny być (zgodnie z obiegową opinią) mniej awaryjne?
Jak się przejadę jakimś samochodem z 150 KM wolnossącym silnikiem to gorzej mi się jeździ niż samochodem z 3-cylindrowym, ~100 KM silnikiem turbo od VW…
Kris pisze:
20 wrz 2018, 3:37
auto tak samo mniejwiecej wygladalo w srodku jak auta z przed 10 lat
Jak każda Toyota dzisiaj ;)
Kris pisze:
20 wrz 2018, 3:37
Mysle ze toyota w kwesti rav4 zbudowala genialny samochod z fajnym napedem i dobrymi wlasciwosciami jezdnymi (pierwsza generacja w latach 90) ale z kazda kolejna generacja traci i to duzo.
Ona chyba nie traci, tylko nie zyskuje. Konkurencja idzie do przodu, a RAV4 tylko się zwiększa (i moim zdaniem z generacji na generację ta buda wygląda brzydziej).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Kris
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2018, 19:55
Lokalizacja: ZS
Samochód: BMW e39 M5, Kodiaq 2.0TSI 4x4 DSG,

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Kris »

root pisze:
20 wrz 2018, 7:52

Czy możesz mi wytłumaczyć pęd do wolnossących silników w Polsce? Silnik z turbosprężarką ma wiele zalet: lepsze przyspieszenie, większa elastyczność, więcej odczuwalnej mocy z KM, mniej buczenia (przez brak konieczności wkręcania na bardzo wysokie obroty). Chodzi tylko o to, że wolnossące powinny być (zgodnie z obiegową opinią) mniej awaryjne?
Jak się przejadę jakimś samochodem z 150 KM wolnossącym silnikiem to gorzej mi się jeździ niż samochodem z 3-cylindrowym, ~100 KM silnikiem turbo od VW…

Awaryjnosc (mniej elementow osprzetu silnika czyli mniejsza mozliwosc uszkodzenia niewlasciwym traktowaniem) a poza tym ciezko mi znalezc argumenty na silnik wolnossacy (rzedowy z moca w granicach 150-200KM)

Troche inaczej sprawa ma sie z silnikami V tam moment od samego dolu i dzwiek sa dla mnie atuatmi ale oczywiscie obecne wymagania srodowiskowe zabily wszystkie stare dobre konstrukcje :(

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: bubuś »

RAV4 kradną. Nie tak dawno, mojemu sąsiadowi w nocy skubnęli 6 miesięczną hybrydę.
Że też nie wzięli mojego Santka. Miałbym z głowy procedury związane z odsprzedażą :(
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Malenstwo8 »

Kiedyś kradli niemce, teraz japońce. Mazda 6, Toyota to ulubione auta złodziei.

Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Nikon-N1 »

wszystkie japończyki kradną
co do Rav 4
wybrałem kodiaqa bo
lepszy diesel jeżdżę duzo w trasach po za miastem
skrzynia dsg a nie bezstopniowa podobobno wyje
rav4 głośna
i to tyle reszta okaże się w praniu

Misiu___
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2018, 23:39
Samochód: Mercedes W 204

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Misiu___ »

Moja siostra tak jak w przypadku kolegi ma nadal Rav 4 d4d 136km historyczny motor 11 lat i.... 64000 przebiegu
Auto jak wsiadłem pierwszy raz super jak wróciliśmy nim po zakupie z Niemiec tych bliżej Francji to myślałem ze umrę masakra już po pierwszej godzinie okazał się skoczkiem na nierównościach poprzecznych i Do tego sztywny układ kierowniczy kiedy to się okazało ze koła kierują kierownica a nie kierownica kołami... strasznie bezpośredni układ za to świetny w teren

I pewnego dnia jakiś gość zajechał jej drogę poszło do naprawy i naprawiało się miesiąc. W tym czasie dostaliśmy nowa rav4 hybrydę automat, spodziewałem się sporej zmiany na plus okazało się niemiłym zaskoczeniem bezpłciowego autka i tyle. Nawet nie brałem jej pod uwagę pomijam wycie skrzyni nie aż tak drastyczne jak w chr ale jednak ... w ogóle nie chciałem suva i coś mnie tknęło się przejechać kodiaqiem a dokładnie 720l bagażnika, prowadził się świetnie pewnie spokojnie może trochę dostojnie ujął mnie od ręki do stopnia w którym nie miałem ochoty jechać czymś innym testowo porównywałem do superb ojca poprzedniej generacji i było lepiej i tyle. Nie myślałem ze kupię suva a już na pewno nie tak dużego.

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Malenstwo8 »

Trafione w punkt. Kodiaq jeździ dostojnie. To napewno jedno z określeń, którym powinno się go określać. Ja bardzo lubię nim sunąć 80-90 km/h.

Misiu___
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2018, 23:39
Samochód: Mercedes W 204

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Misiu___ »

każdy z nas ma swój styl jazdy, jednym podchodzi coś sportowego - innym wręcz przeciwnie, ale często jest tak... i to akurat sprawdza się w kodiaq'u, że auto trochę definiuje zachowanie kierowcy, ja lubię sportową jazdę i dynamiczną, za to w kodiaq'u jakoś od razu było ciszej i spokojniej, a to sprawia że jeździ się nieco wolniej i będąc bardziej wypoczętym i zrelaksowanym... to jest na prawdę fajne w tym aucie :) oczywiście godzinna jazda próbna to żaden wymiar w porównaniu do Was którzy już trochę nakręcili nim kilometrów, ale pierwsze wrażenia są bardzo fajne...i mam nadzieję że na dłuższą metę takie właśnie pozostaną

Przemodk77
Posty: 19
Rejestracja: 19 lut 2019, 20:39
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TDI

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Przemodk77 »

Nowa RAV4 wygląda o niebo lepiej od poprzedniej generacji. Niestety mało miejsca vs. Kodiaq.
No i pomimo całej tej hybrydowej histerii 2,5L benzynowy motor swoje w mieście wyżłopie
Przemodk77
**************************
Brak talentu nie musi człowieka od razu pozbawiać rozumu

ODPOWIEDZ