Kodiaq czy nowa rav4 ?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
skilos
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2017, 11:54
Samochód: vito2.2cdi- boxer 3hdi

Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: skilos »

Nadal mam dylemat .Honda crv , nowy Tiguan, Mazda CX-5 odpadły , a na celowniku pozostały Kodiaq i rav-4 .Na razie czekam żeby zobaczyć na żywo Kodiaq .



Sponsor

Kodiaq czy nowa rav4 ?

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: root »

Ja fanem Toyoty nie jestem, ale mówiąc obiektywnie, to w Kodiaqu na pewno będziesz miał większy bagażnik i możliwość wersji 7-osobowej. Ravkę z kolei dostaniesz od ręki, a tutaj oczekiwania trochę może być. No i możesz mieć hybrydę (choć drogą).
A tak subiektywnie ‒ Kodiaq będzie miał o niebo ładniejsze i lepiej wykonane wnętrze i lepszy system multimedialny. Ale nie każdy to widzi ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Skorek »

Też rozważałem RAV 4 ale jest to auto w którym jest zdecydowanie mniej miejsca, bagażnik to 1/2 tego co w Kodiaq a i cena nie powala. Zastanawiałem się nad hybryda i finansowaniem w Toyota... ale po przeanalizowaniu kosztów odpuściłem . To samo z CRV

bob
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2017, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Skoda kodiaq 2,0 TDI

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: bob »

A brałeś pod uwagę Subaru Forestera, bo jeśli nie zależy ci na bagażniku to moim zdaniem subaru i rav4 to lepsze rozwiązanie zwłaszcza że zapowiada się długie oczekiwanie na skodę:(

skilos
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2017, 11:54
Samochód: vito2.2cdi- boxer 3hdi

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: skilos »

Właśnie ten przepastny bagażnik i nowoczesne wnętrze mnie absorbują.Narty, rowery i zasiadki na karpia ... do tego potrzeba ogromnego bagażnika. Nigdy nie bylem fanem Skody , ale po ostatniej wizycie w salonie trochę zmieniłem zdanie, po obejrzeniu superb. Piękne auto, moim zdaniem o wiele ładniejsze od siostrzanego passata. Skoda zrobiła niesamowity postęp , i z tego co czytałem, nie daje sobie wcisnąć resztek ze stołu VW.

kaludian
Posty: 15
Rejestracja: 31 sty 2017, 14:56
Samochód: Rower

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: kaludian »

Moim zdaniem wszystko zależy też od głównych upodobań. Jeżeli komuś ogólnie podoba się Toyota, to weźmie Toyotę - nie oszukujmy się.

kowala1990
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2017, 8:31
Samochód: nie ma

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: kowala1990 »

skilos pisze:
14 lut 2017, 21:25
Właśnie ten przepastny bagażnik i nowoczesne wnętrze mnie absorbują.Narty, rowery i zasiadki na karpia ... do tego potrzeba ogromnego bagażnika. Nigdy nie bylem fanem Skody , ale po ostatniej wizycie w salonie trochę zmieniłem zdanie, po obejrzeniu superb. Piękne auto, moim zdaniem o wiele ładniejsze od siostrzanego passata. Skoda zrobiła niesamowity postęp , i z tego co czytałem, nie daje sobie wcisnąć resztek ze stołu VW.
No jak ktoś marzy o tym, aby móc schować do bagażnika narty i inne tego typu rzeczy to potrzebuje bagażnika. Ja zdecydowanie jestem fanem skody ;)

Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Nikon-N1 »

toyoty nie kupisz z dobrym dieslem i automatem
hybrydy nie na trasy
zależy czy auto w trasy czy do miasta
miasto hybryda ok w trasy diesel
w tojocie skrzynia cvt mnie ona nie odpowiada
miałem avensis 2.2 d było ok
ale już tego silnika nie ma

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Malenstwo8 »

Toyota zbyt plastikowa. Cvt dla mnie dyskwalifikuje Ravke. CRV ma jakąś chorą cenę. Ogólnie Skoda przekonała mnie wnętrzem, bagażnikiem, dislem i dsg.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Kodiaq czy nowa rav4 ?

Post autor: Tomala72 »

Dla mnie RAV4 ma koszmarny tył. Po za tym CVT kontra DSG to dwie różne ligi.
Takie porównywanie jabłka z gruszką.

ODPOWIEDZ