Jakość skóry w Skodzie

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Jakość skóry w Skodzie

Post autor: Poly »

Co powiecie o jakości skóry w Skodzie ?

Oglądałem dziś auto z beżową skórzaną tapicerką (pełna skóra, bez perforacji), wygląda na bardzo delikatną, wygląda na cieńszą niż np. w BMW E60.



Sponsor

Jakość skóry w Skodzie

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Jakość skóry w Skodzie

Post autor: WuWu »

Takie pytanie to za min. 3-4 lata ;). Skórę kupuje się dla wygody użytkowania. Przecierasz i jest jak nowa :) A tak w ogóle ciekawe skąd Skoda bierze skóry.

Niedźwiadeq
Posty: 68
Rejestracja: 29 maja 2017, 21:49
Lokalizacja: Wlkp
Samochód: kodiaq 2.0 Tdi DSG style + dodatki

Re: Jakość skóry w Skodzie

Post autor: Niedźwiadeq »

No to was rozczaruje. Mijaja trzy miesiace jak uzytkuje auto z jasna skórą. Postanowilem zrobic gruntowna konserwacje czyli czyszczenie i woskowanie. Nie moglem uwierzyc jak zobaczylem przetarty lewy boczek fotela kierowcy. To jest jakas wielka lipa a nie skora. Bede to reklamowac przy pierwszym pregladzie ale podejrzewam ze tego nie uwzglednia. Jestem mega rozczarowany jakoscia materialu.

Lucky
Posty: 63
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:41
Samochód: Kodiaq SportLine

Re: Jakość skóry w Skodzie

Post autor: Lucky »

Co na to inni użytkownicy foteli skórzanych w Kodiaqu? Czy ktoś ma podobne obserwacje, czy to może być wada konkretnego egzemplarza? Wydaje się, że te z alcantary też mają boczki z takiego samego skóropodobnego materiału :( A właśnie zastanawiałem się nad zmianą w zamówieniu tapicerki z jasnego materiału na jasną skórę... no i masz :(

Poly
Posty: 98
Rejestracja: 14 sie 2017, 22:34
Samochód: Planuje Kodiaq 1.4 TSI

Re: Jakość skóry w Skodzie

Post autor: Poly »

Też mam dylemat, bo jasny materiał nie podoba mi się, mix skóra-materiał też jest brzydki... a słyszałem, że skóra w skodzie to nie to co skóra w BMW i szybko robi sie brzydka.

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Jakość skóry w Skodzie

Post autor: rafalhtc »

A czy Skoda to to samo co BMW że się zaskoczyłeś tym co słyszałeś?
Różnica między tymi markami to nie tylko cena i prestiż marki ale również wykonanie, jakość, rodzaje materiałów.
Ja w Hyundaiu nie oczekuje tego co mam wrażenie niektórzy oczekują od Skody zapominając o tym jakiej jednak klasy jest ta marka. Trochę trzeba zejść na ziemię. Sory nie gniewajcie się za to co piszę:)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Jakość skóry w Skodzie

Post autor: WuWu »

Jakość foteli:
- skoda fabia Po 3 latach użytkowania i około 100k km fotel materiałowy kierowcy przetarł się na lewym boku od wsiadania i wysiadania. Obszyte skórą z Bielska-Białej ;) i jeździ do dzisiaj czyli 15 lat i ponad 300k km

Obrazek

- skoda octavia 2fl Po 3 latach użytkowania i około 45 k km fotel materiałowy kierowcy przetarł się na lewym boku od wsiadania i wysiadania. Obszyte skórą z Włoch ;) i jeździ do dzisiaj czyli 8 lat i ponad 130k km

Obrazek

- skoda kodiaq Po 4 miesiącach i około 6k km na razie żadnych śladów. Samochód od razu w skórze. Niestety nie można kupić pełnej skóry+skóry. Tylko jakieś tam ekologiczne domieszki są. Mam nadzieję że faktycznie tylko plecy foteli a nie najczęściej używane boki. Nie wiem czy ktoś wie który kawałek fotela jest "ekologiczny" w tak zwanej pełnej skórze. Zobaczymy.

Obrazek


dla porównania audi A2 po 15 latach i ....niecałych 80k km ;) fotele materiałowe beż śladów zużycia
zdjęcie trochę ciemne ale zrobione 5 minut temu ;)
Obrazek
Audi A2 nowe kosztowało tyle co dzisiaj podstawowy kodiaq - fotele materiałowe się nie wycierają, auto całe aluminiowe nie rdzewieje - idealne dla kobiety duże w środku, stosunkowo małe na zewnątrz ;) rozstaw osi 2,4m przy całej długości 3,8m wygląd jak na 15 lat ok ale to już schodzimy na inny temat....

Podsumowując:
jak się zapłaci więcej na początku to powinno starczyć na dłużej ;).

dla kolegi który zastanawia się nad materiałem czy skórą na fotelach. Jak się w skodzie nie nauczyli na błędach, materiał na pewno się przetrze ;)
Swoją drogą jak się w serwisie skody dowiedzieli że w octavii przetarł się fotel i obszyłem skórą, to powiedzieli że nawet po gwarancji trzeba było reklamować. hmmmm (faktem jest że w 4 letniej octavii wymienili prawie za darmo kompresor klimatyzacji w ramach dobrej woli skody za to że cały czas robiłem przeglądy, może fotel też by wymienili)

dla drugiego kolegi który porównuje skodę do BMW. Niezależnie czy masz skodę, bmw, mercedesa czy jeszcze coś innego jak lubisz chodzić w spodniach jeansach to nie powinieneś kupować jasnych skór. Przetestowane. Wszystkie tak samo się brudzą.

Pepeg
Posty: 28
Rejestracja: 04 paź 2017, 18:06
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Alhambra 4drive

Re: Jakość skóry w Skodzie

Post autor: Pepeg »

Miałem skórę prawdziwą w nowym aucie i podziękuję, jeśli ktoś jeździ w dżinsach, pierwsze ślady pojawiły się po ok 10 tyś, po 50 boczek od strony drzwi były wytarty z koloru, w tej chwili mam tapicerkę materiałową i zero zużycia po 80 tyś. a ważę 110 kg. Strach pomyśleć co będzie w Kodiaqu bo tam przecież eko-skóra jest. Im lepsze trzymanie boczne fotela, tym szybciej się wytrze.

kamilerig
Posty: 29
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:07
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Jakość skóry w Skodzie

Post autor: kamilerig »

Proponuje wziąć normalnie tapicerkę materiałowa a potem dać fotele do obszycia. Koszt niewiele większy niż katalogowa skóra, a posłuży na lata.

envies
Posty: 79
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Style/Business Grey/Crater

Re: Jakość skóry w Skodzie

Post autor: envies »

Jak zapytalem sprzedawce jak wyglada skora na fotelach to podeslal mi cos takiego, pewno sie przyda:

Obrazek

ODPOWIEDZ