Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: TOMEQ »

Skąd ta zmiana manual na DSG?


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: stingerA6 »

Musiałem dojrzeć do tej decyzji 😂
Nie ma szans na wyprodukowanie w tym roku więc zmiana konfiguracji i tak już niczym nie grozi.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Shazan »

Myślę że jak się przesiądziesz na automat to już więcej innym nie będziesz chciał jeździć...po prostu większa wygoda.
Ja wczoraj byłem w salonie i dowiedziałem się że już wyprodukowali samochód. VIN podali i poinformowali że za 3 dni będzie jechać na magazyn importera - czyli w poniedziałek. Powiedzcie jak to jest z oczekiwaniem na klienta jeśli jest zadatkowany w salonie to jest jakieś ograniczenie w czasie czy może czekać do nowego roku aby papiery były w rejestracji z wbitą datą 2020 ?

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: stingerA6 »

Wszystko zależy od handlowca. Plany kwartalne trzeba robić😁
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

Shazan pisze:
16 lis 2019, 8:46
Myślę że jak się przesiądziesz na automat to już więcej innym nie będziesz chciał jeździć...po prostu większa wygoda.
Ja wczoraj byłem w salonie i dowiedziałem się że już wyprodukowali samochód. VIN podali i poinformowali że za 3 dni będzie jechać na magazyn importera - czyli w poniedziałek. Powiedzcie jak to jest z oczekiwaniem na klienta jeśli jest zadatkowany w salonie to jest jakieś ograniczenie w czasie czy może czekać do nowego roku aby papiery były w rejestracji z wbitą datą 2020 ?
Można czekać, diler nie powinien robić problemu. Ja odbieram Kamiqa za 2 tygodnie ale nie będę czekał 🙂
Auto jest do jeżdżenia, a nie do czekania. Dla mnie przy kupnie używanego auta zawsze decydował stan, a nie data rejestracji. Bo na logikę po pierwsze i tak rocznik będzie 2019, nawet jak go zarejestruję w 2023, a po drugie czy ten jeden miesiąc 2019 coś wnosi do stanu auta przy sprzedaży 🙂
Jak ma ktoś kiedyś od Ciebie to auto odkupić za uczciwe pieniądze i będzie normalny to i tak kupi i nie będzie mu robił różnicy jeden miesiąc.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: stingerA6 »

Tu się nie zgodzę. Na zachód od Odry rejestracja w styczniu będzie oznaczała rocznik 2020. Ja na miejscu kolegi bym rejestrował w styczniu
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Shazan »

Dzięki za porady. Myślę że poczekam. Wiem że najważniejszy jest stan techniczny - jak to mówią, "rocznikiem się nie jeździ" :) Ale nawet przy wpisywaniu w wyszukiwarkę nie będzie brało pod uwagę 2019... kiedy ktoś zaznaczy np ze szuka 4 letniego a jego spektrum zaczyna się od 2020... Wiem że samochód jest do jeżdżenia - robię około 51.000 rocznie Superbem :) Ale tak na zdrowy rozum patrząc to chyba pierwsza rejestracja jest ważniejsza niż choćby rok modelowy czy data produkcji jeśli chodzi o początek używania samochodu. Sam nie wiem :) Jestem za 2020...ale jak dojdą emocje haha:):) Oczywiście rejestracja w PL :)

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

stingerA6 pisze:
16 lis 2019, 9:03
Tu się nie zgodzę. Na zachód od Odry rejestracja w styczniu będzie oznaczała rocznik 2020. Ja na miejscu kolegi bym rejestrował w styczniu
Właśnie takim myśleniem sami sobie psujemy i komplikujemy rynek wtórny, raczej niepotrzebnie, ale to moje subiektywne zdanie 😉

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

Shazan pisze:
16 lis 2019, 9:57
Dzięki za porady. Myślę że poczekam. Wiem że najważniejszy jest stan techniczny - jak to mówią, "rocznikiem się nie jeździ" :) Ale nawet przy wpisywaniu w wyszukiwarkę nie będzie brało pod uwagę 2019... kiedy ktoś zaznaczy np ze szuka 4 letniego a jego spektrum zaczyna się od 2020... Wiem że samochód jest do jeżdżenia - robię około 51.000 rocznie Superbem :) Ale tak na zdrowy rozum patrząc to chyba pierwsza rejestracja jest ważniejsza niż choćby rok modelowy czy data produkcji jeśli chodzi o początek używania samochodu. Sam nie wiem :) Jestem za 2020...ale jak dojdą emocje haha:):) Oczywiście rejestracja w PL :)
A to zależy, bo zawsze znajdzie się ktoś przy odsprzedaży, kto powie „ Panie co z tego, że rejestracja 2020, ale przez miesiąc stał i rdzewiał na parkingu, a wie Pan auto niejeżdżone to jeszcze gorzej, a wie Pan...”
Tak można bez końca. Nie dajmy się zwariować 🙂

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: stingerA6 »

Cóż uczynić, że tylko u nas liczy się data produkcji, a nie jak w cywilizowanej Europie, data pierwszej rejestracji.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ