Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: longmanpl »

Informacja z dzisiaj od dealera z 3city - zamówienie złożone w 'najbliższym czasie', auto powinno być do odbioru w 40 tygodniu czyli początek października. Wyprodukowane na plac powinno trafić we wrześniu. Uwzględniając przerwę produkcyjną - zapytałem o to. Sprzedawca podpierał się wewn. pismem dot. dat produkcji z minionego piątku.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


Mielcar
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2021, 9:29
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style* wkrótce(?)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Mielcar »

A który to dealer w Twoim przypadku? U Plichty nie chcieli mi w ogóle podać terminu, twierdząc że przy tym bałaganie i tak będzie to wróżenie z fusów. Mają dać znać jak zamówienie wskoczy do produkcji..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Shadow1
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:55
Samochód: Kodiaq FL 2022 Style 2,0 TDI 150 KM DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Shadow1 »

Ja podpisywałem formularz zamówienia 15 czerwca. Jest tam informacja, że samochód mam odebrać nie później niż 29 października. Oczywiście z założeniem, że łańcuch dostaw wszystkich części składowych będzie działał bez opóźnień. Ale to już tylko moje dopowiedzenie. W formularzu żadnych informacji o opóźnieniach nie ma.

pellinore
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2021, 15:53
Samochód: Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: pellinore »

BOK Skody na pytanie co się dzieje i kiedy będzie mój Kodiaq:
Szanowny Panie,

dziękujemy za wiadomość. Skonsultowaliśmy się z Działem Marki Skoda w Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. Otrzymaliśmy informację, że producent nie określa dokładnej daty dostarczenia auta. Opóźnienie spowodowane jest brakiem komponentów niezbędnych do zakończenia produkcji. Uprawnienia związane ze zmianą terminu realizacji zamówienia, powinna regulować umowa zawarta pomiędzy Panem, a dealera Skoda.

Szczegółowe wiadomości dotyczące terminu dostawy auta może Pan otrzymać bezpośrednio od dealera Skoda, z którym zawarł Pan zamówienie.

Mielcar
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2021, 9:29
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style* wkrótce(?)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Mielcar »

Czyli pierdu pierdu, jak mewa na fali siędzie to będzie albo i nie będzie.. Coś mi się wydaje że przyjdzie nam poczekać na auta do Świąt :/


Sent from my iPhone using Tapatalk

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: BarTech »

BarTech pisze:
17 maja 2021, 16:48
Sprzedawca dziś do mnie zadzwonił, że jednak będzie w czerwcu, przed FL, w ustalonej cenie 😀 no to już się doczekać nie mogę 😀
No i jest już u dilera, właśnie go zarejestrowałem, odbieram w najbliższy wtorek, bo diler nie ma szybszych terminów, także termin "do końca czerwca", który był w zamówieniu z końca lutego uznaję za spełniony:)

Sprzedawca mówił jednak, że mam dużo szczęścia, bo wielu czeka na różne brakujące komponenty

tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tchomikt »

U mnie też dobre wieści. Przyszedł nr dowodu rej. do firmy także chyba w przyszłym tyg. do odbioru (zamawiałem pod koniec stycznia 2021).

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mpirek »

Witam, ja zmówiłem końcem czerwca i mam informację od sprzedawcy, że obecnie czeka się na ustalenie daty produkcji - przyjęcie zamówienia, nawet do 10 dni. Jak coś będę wiedział to napiszę jaki czas oczekiwania na L&K.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: biokd »

mpirek pisze:
02 lip 2021, 18:19
Witam, ja zmówiłem końcem czerwca i mam informację od sprzedawcy, że obecnie czeka się na ustalenie daty produkcji - przyjęcie zamówienia, nawet do 10 dni. Jak coś będę wiedział to napiszę jaki czas oczekiwania na L&K.
Biorąc pod uwagę rozpoczęcie produkcji wersji poliftowej i wakacyjną przerwe produkcyjną to nie wczesniej niż pazdziernik pewnie.
Ja swojego LK zamawialem pod koniec stycznia a odebralem na poczatku czerwca, czyli 4 miesiące

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: longmanpl »

Mielcar pisze:A który to dealer w Twoim przypadku? U Plichty nie chcieli mi w ogóle podać terminu, twierdząc że przy tym bałaganie i tak będzie to wróżenie z fusów. Mają dać znać jak zamówienie wskoczy do produkcji..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Plichta, Gdańsk Lubowidzka.

Jeszcze w poniedziałek była mowa - 12 tyg. produkcja + transport z fabryki + 2 tyg. u nich. Czyli 1sza połowa października.

Natomiast wczoraj przy potwierdzeniu konfiguracji i zamówienia już pojawił się przełom października/listopada.

Ale Junior Biznes Ekspert ;) jest za dużym optymistą i niedowierzałem w jego terminy. A ostateczny termin czekamy na potwierdzenie z fabryki.. Obrazek

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ