Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
elektrod
Posty: 69
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:53
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: elektrod »

Mi mija właśnie rok i dalej cisza



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


m_ikolaj
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2023, 17:26
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: m_ikolaj »

U mnie również cisza. Handlowiec zaczal mi nawet wysyłać Kodiaqi które ma potwierdzone, ze zjadą mu na plac - wszystko bez napędu 4x4.

Generalnie powiedział ze czas oczekiwania na wersje bez 4x4 w tym momencie wynosi 2-4 miesiące i te auta zjeżdżają na bieżąco. Dramat jest z 4x4 i mówi, ze rok od zamówienia raczej raczej na pewno stuknie zanim dostanę swój egzemplarz (zamawiałem 1 kwietnia).

To co również powiedział między wierszami, ze oni sami czasem nie wiedzą co im przyjedzie. Znajomy miał sytuacje z Karoqiem - czekał ponad pol roku, zero aktualizacji statusu, gadał z handlowcem który mu powiedział ze to może potrwać jeszcze kolejne pol roku, a po tygodniu zadzwonił i powiedział ze jego auto właśnie przyjechało do salonu …

Hanabero
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2023, 17:33
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TDI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Hanabero »

W poniedziałek gadałem z handlowcem, powiedział ze pojawił się termin produkcji ale jeszcze nie potwierdzony.
Zamówiony L&K 2.TDI 27.01.2022 - status niby 10 tydzień 2023.
W piątek będę dzwonił podpytać czy termin potwierdzony

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: kaziczek »

To już conajmniej od wakacji tak wygląda, że handlwiec nic nie wie a za 2 dni dzwoni, że auto na placu. W każdym razie ja tak miałem. 25 lipca nękalem handlowca. Standardowa odpowiedź, że nic nie wie. A 27 lipca dzwonił do mnie, że ma samochód dla mnie. I tym sposobem 1 sierpnia odebrałem auto zamówione 18 września 2021 r.
Obrazek

Bury22
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2022, 16:30
Samochód: Kodiaq FL L&K 2.0TSi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Bury22 »

Dziś dobre info spłynęło ;)
Kodi 2.0 Tsi L&K ze wszystkim prócz webasto zamówiony 8 sierpnia wlasnie zostal potwierdzony na 10 tydzień produkcji, trzymam kciuki żeby tak wyszedl ;)

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Bury_Kocur »

m_ikolaj pisze:
08 lut 2023, 23:17
(...) czekał ponad pol roku, zero aktualizacji statusu, gadał z handlowcem który mu powiedział ze to może potrwać jeszcze kolejne pol roku, a po tygodniu zadzwonił i powiedział ze jego auto właśnie przyjechało do salonu …
Czeskie auto = czeski film ... ;)

Ja mam termin odbioru na 08. pażdziernika - więc mam jeszcze duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo czasu na telefony do handlowca.

Chyba, że się wqrzę i wcześniej kupię jakiś spad z rocznika 2022 - bo znalazłem w Polskich salonach kilka takich aut.

Cena niestety prawie taka jak z obecnego zamówienia ...

Pzdr
Włodek

Petr
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2022, 15:24
Lokalizacja: Olsztyn
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5 TSI Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Petr »

Włodek,
wybrałeś 4x4? podobną są opózninienia przy tym napędzie, jaki silnik?

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Bury_Kocur »

Petr pisze:
10 lut 2023, 13:29
Włodek,
wybrałeś 4x4? podobną są opózninienia przy tym napędzie, jaki silnik?
Nie - wybrałem tylko przednią ośkę, bo tak naprawdę mnie to wystarczy.

A motor ?

Po tygodniu nie przespanych nocy, po przewertowaniu jednego miliona opinii w sieci za + drugiego miliona przeciw + obejrzeniu następnego miliona filmików na YT + po wysłuchaniu kolejnego miliona marudzących testerów z powyższych filmów + po zrobieniu studiów na uniwerku na wydziale ekonomii ze specjalizacją spalanie silników spalinowych wybrałem - jak Pan Bóg przykazał - znany i lubiany ... 2,0 TDI ze skrzynią DSG.

YES, YES, YES... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pzdr
Włodek

PS - termin realizacji na zamówieniu 08.10 br.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2023, 14:26 przez Bury_Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.

Dawid30.06
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2023, 15:52
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Dawid30.06 »

Bury22 pisze:
10 lut 2023, 10:26
Dziś dobre info spłynęło ;)
Kodi 2.0 Tsi L&K ze wszystkim prócz webasto zamówiony 8 sierpnia właśnie zostal potwierdzony na 10 tydzień produkcji, trzymam kciuki żeby tak wszedł ;)
Zamówienie z 8 sierpnia którego roku? 😂
Czekam na 2.0 TSI panorama, Webasto generalnie maks opcja zamówienie z listopada 2021.

Do tej pory brak informacji o terminie.

Salon
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2021, 20:33
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Salon »

Witam. Mam pytanie do osób które złożyły zamówienia w końcówce 2021 ( ja mam z 5 listopada 2021) . Czy wasz handlowiec zapowiedział że odbierając już w 2023 cena z zamówienia zwiększy się o 8000 zł? Ja zamawiałem u Bieranowskiego w Bydgoszczy i właśnie mnie poinformowali. Nie wie czy to norma czy tylko mój dealer taki zaradny...
Napiszcie jak u Was to wygląda.
Pozdrawiam.
Włodek K.

ODPOWIEDZ