Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: hinio »

I właśnie dlatego zacząłem drążyć temat. Że jest to co najmniej dziwne... Osobiście wolałbym poczekać do nowego roku z produkcją. Ale skoro jest termin to ok. Mam tylko nadzieję że auto nie poleci na plac aby tam swoje odstać. Dlatego pytam na forum czy kogoś auto też będzie produkowane po planowanym zamknięciu fabryk?



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: szablesi76 »

hinio pisze:"szablesi76"... a jaką specyfikację sobie wybrałeś skoro jeszcze Ci jej nie wydali?
Bo widzę że tak samo jak ja wybrałeś ropniaka.
Ja trochę pod naporem informacji za bardzo nie kombinowałem: co prawda 2.0 TDI 150KM 4x4, ale wersja tylko Ambition,
+ pakiet dostępu, kamera cofania, czujniki parkowania, trzeci rząd siedzeń, przyciemniane szyby, i już.
Sportline 2.0 tdi 4x4 hak, asystenci bezpieczeństwa , dodatkowe wygłuszenie szyb etc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 637
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WaC »

No właśnie, mój był planowany do produkcji 18 bm. i dlatego żyję złudzeniami, że zostanie wyprodukowany w pierwszej kolejności po wznowieniu produkcji. Teraz kwestia pozyskania odpowiedniej liczby podzespołów.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

me_cenas
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2021, 15:35
Samochód: Skoda Octavia 1.8 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: me_cenas »

Mój dealer trochę nabiera wody w usta. Zamówione niedawno bo na początku września, jeszcze żadnego info.

Zaczynam się wahać i negocjuję rabaty w Volvo. Obiecują terminy na maj, kwiecień, a nawet marzec bo 'ktoś zrezygnował'. Duża konfiguracja, XC60, wyjdzie niewiele drożej niż mój zamówiony RS, biorąc pod uwagę markę.

Patrzyłem też nowego lexusa NX w wersji prestige z wszystkimi pakietami, po rabatach wychodzi 240 tysięcy, a skoda 230 :D ale termin nawet sierpień 2022.

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

ja dzis rozmawiałem z moim dealerem. mieli.dostac oficjalne stanowisko od skody ale nie mają żadnych, jedynie co wie to że trzeba czekać i nic nie może potwierdzić lub zaprzeczyć. w systemie nadal są te same tygodnie widoczne do produkcji, ale nikt nie wie co produkcja robi. nowe zamówienia nie mają przypisanego tygodnia produkcji.

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: hinio »

Jak nowy to kolega poczeka. Ja na przypisanie terminu (auto klepnięte pod koniec czerwca) czekałem 3,5 miesiąca - w normalnych warunkach.
Jak widać teraz zaczyna się typowa loteria. Rozmawiałem dzisiaj z gościem który zamówił Skodę SuperB w maju. Do dzisiaj też jej nie dostał.

gwlukasz
Posty: 38
Rejestracja: 22 wrz 2021, 14:38
Samochód: aktualnie Skoda Superb 1,4 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: gwlukasz »

Byłem wczoraj u znajomych w salonie toyoty oglądać rav4.
Powiedzieli mi że dilerzy mają takie rankingi poczucia bezpieczeństwa na rynku. (Chodzi o stabilność finansową i zatrudnienia pracowników) to skoda jest na ostatnim miejscu.
Powiedzieli ze stawiają szampany jak odbiorę skode w do wakacji 2022.
Okazało się że nasz inny wspólny znajomy jest trenerem wewnętrznym w skodzie. I według ich informacji na kodiaka będzie się czekało rok.

Zadzwoniłem do skody zobaczyć co słychać i :
Pracownicy są pełni obaw o swoją pracę i wypłaty bo nie mają co sprzedawać więc nie mają kasy z prowizji.
Tez potwierdził ze poczekam rok na kodiaka.

I ze wysłali oficjalnie pismo do skody bo mają tego dość.

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: longmanpl »

@gwulasz na Rav4 jaki czas oczekiwania?

Ciekawe czy i jaką stabilność mają pracownicy w salonach VW.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


gwlukasz
Posty: 38
Rejestracja: 22 wrz 2021, 14:38
Samochód: aktualnie Skoda Superb 1,4 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: gwlukasz »

Mi powiedzieli ze jak będę elastyczny z wersja to na styczeń ewentualnie luty sie wyrobimy.
Zamówili dużo samochodów na swój stok.

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

ja poczekam do końca listopada jak nic się nie zmieni to albo rav4 albo hyundai tuscon. kodiaq mi się najbardziej podoba reszta to taki trochę wybór z musu, ale z braku laku i kit dobry.

ODPOWIEDZ