Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
viscaelbarca
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2022, 12:17
Samochód: Kodiaq style 1.5tsi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: viscaelbarca »

chris24 pisze:
01 wrz 2022, 13:35
Czy miał albo ma ktoś (ostatnio) z Kodiaqiem tak auto się wyprodukowało i nie było jakiegoś komponentu albo nie przeszło kontrili jakości itp ?
Śledzę forum Superba i z tego co widzę to tam jest to chleb powszedni, auta otrzymują wtedy status wyprodukowany z jakimś dziwnym kodem i czeka się następne tygodnie. Chyba to taki odpiwiednik "lotniska" z zeszłego roku , tyle że auto stoi na parkingu fabrycznym
Mój był przekazany do produkcji 15 sierpnia. Powinien opuścić fabrykę 1 września, ale teraz dealer twierdzi że z uwagi na brak półprzewodników samochód czeka na opuszczenie fabryki.
Moje zamówienie było teoretycznie z czerwca 2022, bo skorzystałem z modelu który był zamówiony rzekomo przez dealera wcześniej. O ile wcześniej dealer zapewniał że auto będzie początkiem września u niego, tak teraz już mówi że szanse są odebrać we wrześniu, ale zależy czy uda się półprzewodniki uzupełnić.
Czy każdy dealer ma od ręki dostępny aktualny statusu produkcji danego zamówienia w formie tej tabelki ? Jak często jest to aktualizowane?



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

Z tego co wiem aktualizowame jest codziennie ale mój dealer ewidentnie ne jest paskonatem sprawdzania tego bo to zawsze ja do niego dzwonię i wyciągam informacje ..

viscaelbarca: Jaką wersję zamówiłeś ? 2 tygodnie planowanej produkcji to bardzo długo. Zakładam że jak auto jest planowane na konkretny tydzień to może trafićn na taśmę w poniedziałek lub skrajne w piątek a produkcja kompletna trwa 27 godz... więc skąd w planach 2 tyg ?
Chyba że od razu planują że czegos nie będzie, kontrola jakości się przedłuży itp...

viscaelbarca
Posty: 3
Rejestracja: 02 wrz 2022, 12:17
Samochód: Kodiaq style 1.5tsi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: viscaelbarca »

Zamówiłem wersję style 1.5tsi DSG, plus grzana szyba, pakiet comfort, pakiet rodzinny, przygotowanie pod hak, gniazdo USB w lusterku, felgi triglav 19, uchwyt ISOFIX z przodu. Jak wspomniałem była to wersja zamówiona przez dealera wcześniej bo zależało mi na czymś dostępnym od ręki lub w krótkim terminie.

Podałem dwa tyg produkcji bo liczyłem od przekazania do produkcji do momentu opuszczenia fabryki.

Obrazek

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

Od momentu przekaznia do produkcji do jej zakończenia mija 27 godz. więc jeżeli coś jest planowane na dany tydzień to może się zacząć w poniedziałek a zakończyć we wtorek lub analogocznie bardziej bliżej końca tygodnia gdy się zacznie później.
Do tego dochodzą odbiory ale jak fabryka zakłada na całośc 2 tygodnie to niezły bajzel tam mają ...

Mam nadzieję że przynajmniej L&K ma jakiś prio we wkładania elektroniki jak już dojdzie do produkcji ...

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: RobertG7 »

chris24 pisze:
02 wrz 2022, 16:28


Mam nadzieję że przynajmniej L&K ma jakiś prio we wkładania elektroniki jak już dojdzie do produkcji ...
Ze względu na co ma być priorytetem? Bo L&K? 8-)
A czas produkcji 27 godzin to czas jaki potrzebuje fabryka na złożenie całego auta, a czy to będzie po 3 godziny dziennie czy 8 godzin dziennie to nie jest takie oczywiste

Bili
Posty: 245
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Bili »

Powinni dawać klientowi do zamówienia możliwość sprawdzania czy jest termin nie mieli by tyle pytań.
Swoją drogą w Australi tak chyba mogą? https://aus.skoda.com.au/request/track-order

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

RobertG7 pisze:
02 wrz 2022, 16:43
chris24 pisze:
02 wrz 2022, 16:28


Mam nadzieję że przynajmniej L&K ma jakiś prio we wkładania elektroniki jak już dojdzie do produkcji ...
Ze względu na co ma być priorytetem? Bo L&K? 8-)
A czas produkcji 27 godzin to czas jaki potrzebuje fabryka na złożenie całego auta, a czy to będzie po 3 godziny dziennie czy 8 godzin dziennie to nie jest takie oczywiste
Tak, ze względu na L&K,skoro konfguracja jest bez obostrzeń odnośnie komponentów to może na produjcji też jest priorytet odnośnie komponentów wzgledem wersji z kórych coś wyjmują.

27 godzin to standardowy czas przejścia całej linii produkcyjnej. Raczej nie da się auta wyjąć ko kilku godzinach by czekało na coś.
Więc myślę że auto przechodzi normalny cykl produkcji i testów a jak czegoś brakuje to czeka na boku ale już po montażu.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Xeor^ »

chris24 pisze:
01 wrz 2022, 13:35
Mój termin produkcji planowany na tydzień 39 zablokował się dzisiaj w nocy więc tu już nic się nie zmieni na wcześniej/później
Jednak jak sam dealer przyznał jest pewien znak zapytania, cytuję ... " kwestia już tylko czy będą mieć wszystkie elementy aby dokończyć auto i wysłać do Polski ... "

Czy miał albo ma ktoś (ostatnio) z Kodiaqiem tak auto się wyprodukowało i nie było jakiegoś komponentu albo nie przeszło kontrili jakości itp ?
Śledzę forum Superba i z tego co widzę to tam jest to chleb powszedni, auta otrzymują wtedy status wyprodukowany z jakimś dziwnym kodem i czeka się następne tygodnie. Chyba to taki odpiwiednik "lotniska" z zeszłego roku , tyle że auto stoi na parkingu fabrycznym
Ja tak miałem, auto wyprodukowało się w marcu 2022 bez pokrywy silnika, nadal na nią czekam :) A co do terminów że auto stało, to z tego co pamiętam chyba 3 tygodnie stało w fabryce po wyprodukowaniu bez żadnych informacji, ale porównywałem to z innym zamówieniem i ogólnie to w tym momencie jest standard.

__atomek__
Posty: 94
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: __atomek__ »

Ja zamawiałem w lutym L&K z hakiem i innymi dodatkami (bez dachu). Zaklepany termin produkcji 35 tydzień, auto już w Polsce

Qba
Posty: 35
Rejestracja: 30 sty 2022, 10:18
Samochód: VW

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Qba »

Ja też w lutym Sportline z masą dodatków, dziś odbiór.

ODPOWIEDZ