Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
MikeT
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2017, 20:22
Samochód: -

Re: Czas oczekiwania na samochód.

Post autor: MikeT »

Skorek, dawajrapa,
zamówiliście auto w ciemno bez oglądania, czy gdzieś udało Wam się obejrzeć fizycznie Kodiaqa?



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na samochód.

Sponsor


Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Czas oczekiwania na samochód.

Post autor: Skorek »

Kodiaq interesuję się od kiedy tylko dowiedziałem się że Skoda ma wypuścić SUV-a, czyli jakieś 2 lata. Śledziłem 0d samego początku historię powstania tego modelu. A czy widziałem... tak 6 grudnia byłem i widziałem osobiście, choć nie jeździłem. Od czterech lat jeżdżę Superbem i jestem mega zadowolony więc postanowiłem zaufać marce i niejako w ciemno się zdecydowałem...

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Czas oczekiwania na samochód.

Post autor: dawajrapa »

"W ciemno..." ;)
Ja potrzebowalem czegos duzego, a z racji ze to sluzbowe i ograniczone pewnym budzetem, nie bylo lepszego wyboru (w tej cenie). Pozatym, tak jak pisze Skorek- ostatnie superby (i nowe octavie tez) to bardzo udane samochody, a Kodiaq ma nie odbiegac od tego poziomu, wiec mysle, ze bede zadowolony. Btw, gdybym mial prywatnie kupic teraz auto, i mial budzet ok 150tys, to dlugo bym sie nie zastanawial i bylby to tez Kodiaq, w troche mocniejszej i bogatszej wersji niz zamowioma sluzbowka... ;) na YT jest masa filmow z testow K na Majorce i juz z tych filmow mozna wiele sie dowiedziec.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Czas oczekiwania na samochód.

Post autor: Skorek »

Dzisiaj potwierdziłem kilka informacji u dealera. A wiec tak... rzeczywiście w 2017 roku sprzedanych w Polsce zostanie około 3300 szt. Kodiaq. Każdy dealer otrzymał konkretną pulę aut wynikającą z dotychczasowej wielkości sprzedaży i tak np salon mający piątą sprzedaż w kraju, a u którego złożyłem zamówienie otrzymał 136 samochodów. Terminy produkcyjne samochodów, które są w tej chwili zamówione zaczynają się od 9 tygodnia ( podstawowa wersja 1.4 bez jakichkolwiek dodatków), następnie jest to 10,11,12 tydzień a potem 16 i 22. Raczej nie powinno się to zmienić, ale 100% potwierdzenie przychodzi z fabryki na 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem produkcji. Na auta, które miałyby być w tej chwili zamawiane są duże ograniczenia. Tak jak powyżej pisaliście nie można zamówić w tej chwili tapicerki skórzanej, ale też co ciekawe np. hak holowniczy powoduje wyrzucenie z systemu auta do produkcji. A to dopiero początek kłopotów. Do 1 marca w każdym z salonów ma pojawić się model prezentacyjny ( pierwotnie miał być to pierwszy tydzień lutego) i wraz z nową Skodą Octavią ma ruszyć kampania reklamowa... Ciekaw jestem tylko po co skoro nie będzie można zamawiać samochodów... Może po to aby klienci zamawiali nowe Octavie ewentualnie Superba na którego czeka się teraz jedynie 12 tygodni, a który to od chwili premiery nowego modelu zdrożał o 10 tysięcy....
Pożyjemy zobaczymy

Aeroxik
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:00
Samochód: Skoda Superb Kombi 2.0 TSI 280KM, Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na samochód.

Post autor: Aeroxik »

Dokładnie tak, też dziś rozmawiałem z dealerem i jak narazie wszystkie auta zamówione z tapicerką skórzaną nie będą produkowane do 15 tygodnia ( ok 10 kwietnia) i jak narazie do tego czasu nie będzie informacji co do terminu produkcji - chyba, że coś się po drodze zmieni.

Nightingale
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2017, 17:51
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na samochód.

Post autor: Nightingale »

Auto zamówiłem 7 grudnia, wówczas termin dostawy szacowany był na 10 tydzień. Obecnie system pokazuje 11 tydzień. Jedyne ograniczenie w konfiguracji pojazdu jakie napotkałem to brak możliwości zamówienia foteli skórzanych z wentylacją.

bodzioxl
Posty: 169
Rejestracja: 20 sty 2017, 18:49
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda, Kodiaq, Ambition 1,4 TSI, 125kM

Re: Czas oczekiwania na samochód.

Post autor: bodzioxl »

Moje zamówienie poszło 10 grudnia, wczoraj dostałem informacje o terminie produkcyjnym na 12 tydzień. Auto 1,4 poj. bez specjalnych dodatków, tzn. trzeci rząd siedzeń i pakiet promocyjny fresh. Cieszy mnie ten termin, oby się utrzymał.
bodzioDW Skoda, Kodiaq, Ambition 1,4 TSI, 125kM, 7-os

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: Czas oczekiwania na samochód.

Post autor: dawajrapa »

czy ktos moze wie, jak dlugo produkuja ten samochod? tj. kiedy jest realny odbior auta od dealera, jesli np. termin produkcji system wskazuje na tydzien 12, 2017? czy jest to kwestia 1 czy 2 tygodni? bo nie zakladam, ze dluzej... dzieki.

Aeroxik
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2016, 19:00
Samochód: Skoda Superb Kombi 2.0 TSI 280KM, Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na samochód.

Post autor: Aeroxik »

W przypadku innych modeli Skody było to zawsze do 2 tygodni od daty produkcji... Jak będzie z Kodiakiem, pewnie podobnie choć kto wie :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Czas oczekiwania na samochód.

Post autor: root »

Ok. 2 tygodnie od produkcji do dealera, ewentualnie karta pojazdu może mieć chwilę później. Potem jeszcze formalności.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ