Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
bzylak
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2021, 10:44
Samochód: może Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: bzylak »

Peugeot 5008 - dostawa na marzec, wczoraj się dowiadywałem, bo również szukam sensownych alternatyw



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WaC »

Dowiedziałem się, że samochody czekające na chipy, są tak poupychane na placach, iż brakujące części będą uzupełniane od końca, czyli od "najświeższych" egzemplarzy.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

toyota rav 4 przy zamówieniu teraz dobior początek kwietnia

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: sylwekr »

Napisałem do salonu KIA gdzie kupiłem 2 lata temu żonie auto. Na Sorento trzeba czekać 7-8 miesięcy, ale będą mieli jeszcze w tym roku 1 szt. wersji XL AWD. Wstępnie rezerwuję, zobaczymy czy coś wyjaśni się w Skodzie zanim to Sorento dojedzie.

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: hinio »

Witam. Jestem tutaj nowy więc hej wszystkim i od razu pytanie.
Auto (Skoda Kodiaq) zamówione pod koniec czerwca 2021, do odbioru miało być na początku października. Kilka dni temu dostałem informację że został w końcu przypisany tydzień produkcji. Planowana produkcja w okolicach pierwszego tygodnia listopada.
Czy orientuje się ktoś czy można jakoś sprawdzić tydzień lub miesiąc produkcji, np w vin, lub na innych emblematach, naklejkach.
Pytam podejrzliwie, bo na chłopski rozum nie rozumiem jak można przypisywać termin produkcji i go produkować, w przypadku gdy cały plac zalega w wyprodukowanych już autach...
Tym bardziej nie rozumiem, iż dwa tygodnie temu dostałem informację od handlowca że w pierwszej kolejności będą dokańczać już wyprodukowane auta...
Nagle się okazało że fabryki wstrzymują produkcję, a moje auto będzie produkowane w tym czasie ...

Zatem jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś otrzymał informację od swojego handlowca jakiś czas temu (np. miesiąc, dwa), o przypisanym tygodniu produkcji, a jeszcze do dzisiaj tego auta nie otrzymał? Czyli doprecyzowując, czy ktoś wie o fakcie, że jego auto otrzymało przypisany tydzień produkcji, zostało wyprodukowane i od np. miesiąca stoi na placu i czeka...?

szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: szablesi76 »

hinio pisze:Witam. Jestem tutaj nowy więc hej wszystkim i od razu pytanie.
Auto (Skoda Kodiaq) zamówione pod koniec czerwca 2021, do odbioru miało być na początku października. Kilka dni temu dostałem informację że został w końcu przypisany tydzień produkcji. Planowana produkcja w okolicach pierwszego tygodnia listopada.
Czy orientuje się ktoś czy można jakoś sprawdzić tydzień lub miesiąc produkcji, np w vin, lub na innych emblematach, naklejkach.
Pytam podejrzliwie, bo na chłopski rozum nie rozumiem jak można przypisywać termin produkcji i go produkować, w przypadku gdy cały plac zalega w wyprodukowanych już autach...
Tym bardziej nie rozumiem, iż dwa tygodnie temu dostałem informację od handlowca że w pierwszej kolejności będą dokańczać już wyprodukowane auta...
Nagle się okazało że fabryki wstrzymują produkcję, a moje auto będzie produkowane w tym czasie ...

Zatem jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś otrzymał informację od swojego handlowca jakiś czas temu (np. miesiąc, dwa), o przypisanym tygodniu produkcji, a jeszcze do dzisiaj tego auta nie otrzymał? Czyli doprecyzowując, czy ktoś wie o fakcie, że jego auto otrzymało przypisany tydzień produkcji, zostało wyprodukowane i od np. miesiąca stoi na placu i czeka...?
Mój stoi od 1,5 miesiąca wyprodukowany i czeka na części . Daty wydania brak. Data produkcji bedzie 2021 ale odbior może być w 2022.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: hinio »

"szablesi76"... a jaką specyfikację sobie wybrałeś skoro jeszcze Ci jej nie wydali?
Bo widzę że tak samo jak ja wybrałeś ropniaka.
Ja trochę pod naporem informacji za bardzo nie kombinowałem: co prawda 2.0 TDI 150KM 4x4, ale wersja tylko Ambition,
+ pakiet dostępu, kamera cofania, czujniki parkowania, trzeci rząd siedzeń, przyciemniane szyby, i już.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WaC »

WaC pisze:
14 paź 2021, 11:51
... brakujące części będą uzupełniane od końca...
To może nie będziesz długo czekał.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: hinio »

Być może, co nie zmienia faktu iż byłoby to niezbyt uczciwe. Im później tym prędzej...

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: biokd »

hinio pisze:
14 paź 2021, 13:30

Czy orientuje się ktoś czy można jakoś sprawdzić tydzień lub miesiąc produkcji, np w vin, lub na innych emblematach, naklejkach.
Pytam podejrzliwie, bo na chłopski rozum nie rozumiem jak można przypisywać termin produkcji i go produkować, w przypadku gdy cały plac zalega w wyprodukowanych już autach...
Nie można sprawdzić, ja informacje dostawalem co tydzien od dilera w formie tabelki z wewnetrznego systemu Skody, więc mozesz poprosic dilera, aby podeslal Ci to, co widzi w ich systemie lub ewentualnie po numerze zamowienia staraj sie uzyskac takie informacje od Skoda Polska (choć znając ich podejscie to odeślą cie do twojego dilera), możesz też próbowac bezposrednio u Czechów, ale to też jest ichniejszy czeski kontakt sprzedażowy, a nie bezposrednio u producenta i ci tez odsylają do lokalnego dilera po szczegóły VIN jest nadany dopiero jak juz się zacznie produkcja.
Nie chce mi sie wierzyć, że ci przypisali termin produkcji skoro od 18.10 Skoda zatrzymuje produkcje do konca roku w swoich wszystkich 3 fabrykach i skupiają sie na skompletowaniu już wyprodukowanych aut.

ODPOWIEDZ