Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2023, 10:27
Lokalizacja: RST / TSA
Samochód: Jeszcze Superb III 2.0 TDI (150KM)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mackowski30 »

MałGorzata pisze:
22 lut 2024, 15:20
mackowski30 pisze:
22 lut 2024, 15:05
U mnie zamówiony Sportline 2.0TSI i dzisiaj potwierdzenie, że będzie pod koniec kwietnia/początek maja.
A kolor? Jaki kolor? :)
Decyzja padła na białą perłę :) Zastanawiałem się jeszcze nad srebrnym, ale ostatecznie zamówiłem białego.
Dzisiaj widziałem u dealer'a czarnego Sportline'na i nie ukrywam, że też fajnie wygląda, ale trochę przeraża mnie jego utrzymanie w czystości..



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


Zdun
Posty: 17
Rejestracja: 14 lis 2023, 21:30
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Laurin & Klement

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Zdun »

mackowski30 pisze:
MałGorzata pisze:
22 lut 2024, 15:20
mackowski30 pisze:
22 lut 2024, 15:05
U mnie zamówiony Sportline 2.0TSI i dzisiaj potwierdzenie, że będzie pod koniec kwietnia/początek maja.
A kolor? Jaki kolor? :)
Decyzja padła na białą perłę :) Zastanawiałem się jeszcze nad srebrnym, ale ostatecznie zamówiłem białego.
Dzisiaj widziałem u dealer'a czarnego Sportline'na i nie ukrywam, że też fajnie wygląda, ale trochę przeraża mnie jego utrzymanie w czystości..
Ja co prawda na swojego L&K 2.0 TSI ze wszystkim oprócz szklanego dachu i podgrzewanej przedniej szyby czekałem 9 miesięcy, ale dzięki temu zmieniłem kolor ze srebrnego na czarny i tapicerkę z czarnej na jasną i…warto było.
Po nałożeniu ceramiki na lakier i zabezpieczeniu wnętrza utrzymanie w czystości nie stanowi żadnego problemu Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: TymekF »

Nikita pisze:
23 lut 2024, 0:36
Szukałem wersję Style, 2.0 DSG, szary graphite, z hakiem i travel assistem, i właśnie taki był na liście wyprzedażowej.
Prawdopodobnie ktoś zrezygnował i samochód trafił na listę wyprzedaży przed produkcją, dla tego zniżka, oraz dobre oprocentownie w leasingu.
Cena 197800zł cena samochodu co już mieli zamówiony.
No to jak akurat takiego szukałeś, to ci się przyfarciło :D
Rabat około 4% też w takim wypadku spoko.

Daj znać i prześlij zdjęcie jak odbierzesz :)

U mnie termin wciąż niepotwierdzony... :(

Awatar użytkownika
Nikita
Posty: 16
Rejestracja: 09 lut 2024, 23:19
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Nikita »

TymekF pisze:
23 lut 2024, 18:58
No to jak akurat takiego szukałeś, to ci się przyfarciło :D
Rabat około 4% też w takim wypadku spoko.

Daj znać i prześlij zdjęcie jak odbierzesz :)

U mnie termin wciąż niepotwierdzony... :(
Od wczoraj jest w Poznaniu, ale już ma szkodę :( Obiecują naprawić, zrobić dodatkową zniżkę i gratisy do samochodu :)
Obrazek

ravenns
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2024, 20:20
Samochód: Octavia 1.6 ( oczekuje na Kodiaqa)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: ravenns »

Heja wszystkim, może po krotce opisze swoja sytuacje i może ktoś z was pomoże mi w zrozumieniu tematu. Bo ja już nie ogarniam.

Tak wiec zamówiłem Kodiaqa 2.0TSI w wersji Sportline w lipcu 2023r. Termin produkcji miałem na 3 tydzień 2024 z dodatkami łącznie wyszło ok ~209k. Grzecznie czekałem na telefon ze strony salonowego sprzedawcy. Telefon nie dzwonił, wiec sam skontaktowałem się z salonem. Otrzymałem info ze produkcja ma być jednak w 8 tygodniu roku. No wiec tak jak poprzednio czekałem - minął ósmy tydzień i w dniu dzisiejszym znów skontaktowałem się z salonem ( tzn z osoba która sporządzała moje zamówienie ). Dostałem lakoniczna informacje ze samochód na dzień dzisiejszy ma zaplanowaną datę przyjazdu do Poznania na 11 marca no i jeszcze nie został wyprodukowany no i że da data jest datą dynamiczna i może się zmienić. Pomijam fakt ze samochód zamówiłem na Śląsku - więc nie wiem za bardzo dlaczego wpierw ma jechać do Poznania.

Czy ktoś z was znalazł się w podobnej sytuacji ? Generalnie nie wiem ile to może jeszcze trwać - a rodzina potrzebuje pojazdu. Sprawdzałem zamówienie które podpisałem i tam w zamówieniu nie widzę informacji o dacie dostarczenia pojazdu. Już pomijam fakt o tym że problemem jest kontakt ze sprzedającym bo nie odbiera telefonów... i ciężko się z nim skontaktowac aby uzyskać aktualną informacje.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: MałGorzata »

W Poznaniu jest hub przeładunkowy i wszystkie auta przechodzą przez Poznań.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Krogoth
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2024, 21:15
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Krogoth »

Dzisiaj dostałem info, że produkcja zaplanowała się na 18 tydzień :)
Zamawiany koniec stycznia.
Sportline, 2.0 TSI, z dodatków wszystko oprócz webasto i dachu panoramicznego.

Obrazek

Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: dreamy »

ravenns pisze:
27 lut 2024, 20:35
Heja wszystkim, może po krotce opisze swoja sytuacje i może ktoś z was pomoże mi w zrozumieniu tematu. Bo ja już nie ogarniam.

Tak wiec zamówiłem Kodiaqa 2.0TSI w wersji Sportline w lipcu 2023r. Termin produkcji miałem na 3 tydzień 2024 z dodatkami łącznie wyszło ok ~209k. Grzecznie czekałem na telefon ze strony salonowego sprzedawcy. Telefon nie dzwonił, wiec sam skontaktowałem się z salonem. Otrzymałem info ze produkcja ma być jednak w 8 tygodniu roku. No wiec tak jak poprzednio czekałem - minął ósmy tydzień i w dniu dzisiejszym znów skontaktowałem się z salonem ( tzn z osoba która sporządzała moje zamówienie ). Dostałem lakoniczna informacje ze samochód na dzień dzisiejszy ma zaplanowaną datę przyjazdu do Poznania na 11 marca no i jeszcze nie został wyprodukowany no i że da data jest datą dynamiczna i może się zmienić. Pomijam fakt ze samochód zamówiłem na Śląsku - więc nie wiem za bardzo dlaczego wpierw ma jechać do Poznania.

Czy ktoś z was znalazł się w podobnej sytuacji ? Generalnie nie wiem ile to może jeszcze trwać - a rodzina potrzebuje pojazdu. Sprawdzałem zamówienie które podpisałem i tam w zamówieniu nie widzę informacji o dacie dostarczenia pojazdu. Już pomijam fakt o tym że problemem jest kontakt ze sprzedającym bo nie odbiera telefonów... i ciężko się z nim skontaktowac aby uzyskać aktualną informacje.

W Poznaniu siedzibę ma importer(zobacz że wszystkie prasówki i samochody w reklamach mają rejestrację na Poznań ) i stamtąd pojazdy są rozwożone do dealerów.

Opóźnienia się zdarzają, być może czegoś brakowało na linii produkcyjnej itd
Powiem co na przykładzie Cupry która z Hiszpanii musi dotrzeć pociągiem a pociągi towarowe jadą tylko nocą kiedy nie jadą osobowe że sam etap transportu z fabryki do importera potrafi się opóźniać.
No więc może być tak że najpierw czegoś zabrakło w fabryce, potem np kontrola jakości przełożona była z piątku na poniedziałek, następnie protesty rolników zablokowały drogi a czas leci.


A wracając do pozytywnych myśli jutro odbieram swojego Kodiaqa, pierwsze nowe auto.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: MałGorzata »

dreamy pisze:
27 lut 2024, 22:58
A wracając do pozytywnych myśli jutro odbieram swojego Kodiaqa, pierwsze nowe auto.
W końcu się doczekałeś.

Nie zapomnij o prezentacji na forum :)


Obrazek
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

RaShi
Posty: 24
Rejestracja: 16 lut 2024, 12:50
Samochód: Kodiaq Style 1.5 TSI DGS

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: RaShi »

Nikita pisze:
27 lut 2024, 19:28
TymekF pisze:
23 lut 2024, 18:58
No to jak akurat takiego szukałeś, to ci się przyfarciło :D
Rabat około 4% też w takim wypadku spoko.

Daj znać i prześlij zdjęcie jak odbierzesz :)

U mnie termin wciąż niepotwierdzony... :(
Od wczoraj jest w Poznaniu, ale już ma szkodę :( Obiecują naprawić, zrobić dodatkową zniżkę i gratisy do samochodu :)
Obrazek
Skąd informacje? Dealer sam sie przyznał i wysłał zdjecia?

ODPOWIEDZ