Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Arbuz
Posty: 27
Rejestracja: 18 wrz 2021, 14:10
Samochód: SKODA KODIAQ SPORTLINE 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Arbuz »

Do Kvasin dołacza Mlada Boleslav 3 tygodnie przestoju a po przerwie do końca roku pracuje tylko 1 zmiana w obu fabrykach . Priorytetem będzie dokończenie samochodow które oczekuja ,na placach i lotniskach, na brakujące podzespoły



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: longmanpl »

Dostałem info (nie od dealera tylko 'wyżej'), że auta zamówione w sierpniu mają być w lutym.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


Arbuz
Posty: 27
Rejestracja: 18 wrz 2021, 14:10
Samochód: SKODA KODIAQ SPORTLINE 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Arbuz »

Wyżej czyli od kogo od importera? Importer w dzisiejszych czasach ma takie same info jak dealer czyli na chwilę obecną nic nie wie😄

Shadow1
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:55
Samochód: Kodiaq FL 2022 Style 2,0 TDI 150 KM DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Shadow1 »

W artykule poniżej garść informacji ze Skody
https://filarybiznesu.pl/skoda-ogranicz ... ipy/a11616

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

taka ciekawostka, rozmawiałem dziś z kolegą który ma hyundaia tuscona wersja stara czekał 6m-cy. w przyszłym tyg odbiera. w salonie powiedzieli że i tak ma.szczęście bo na nową wersję tucsona teraz już się czeka nawet rok.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: biokd »

Dlatego nie ma co sie nastawiać i pytać, bo obecnie cały rynek motoryzacyjny (i już nawet nie tylko) ma problemy z dostępnością elektroniki i tak naprawde nikt nie jest w stanie określić kiedy będzie auto wyprodukowane, bo nawet jeśli je złożą to będzie brakowało jakiegoś podzespołu z Chin, więc myślę, że okres od 6 do 12 miesięcy jest tym, co na obecną chwile może podać każdy importer czy każdy diler praktycznie każdej marki aut - bez większych konkretów. Jak mawiała klasyk "taki mamy klimat" :)

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: MałGorzata »

Ceny aut używanych rosną. Mój Style 2017, 120 000km przebiegu został sprzedany za 70% wartości nowego.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

kodiaqo
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2021, 22:56
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 170 kM 4-Motion

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: kodiaqo »

wiecie co? A niech drożeją, bo przecież tak naprawdę wszystko drożeje. Mam takie wrażenie jakby "szaleństwa" po covidowego, niedoborów i inflacyjnego. A jednocześnie auto to tylko blacha. Puk. I utrata wartości jest dynamiczna. I dlatego ja zweryfikowałem wydatek na auto. Cash poszedł gdzie indziej. Uznałem, że lepiej przeczekać ten dziwny czas w twardej walucie. pozdrawiam.

Nawiasem, kiedy ustalają nowe cenniki? (kiedy będzie zmiana?), bo widać po kursach walut, że będzie wyraźnie drożej.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WaC »

Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Sontiusz
Posty: 22
Rejestracja: 26 cze 2021, 22:28
Samochód: Skoda

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Sontiusz »

Rozmawiałem w poniedziałek ze sprzedawcą, od zamówienia mojego Kodiaqa mijają już trzy miesiące. Termin produkcji w zamówieniu nadal nie podany. Otrzymałem informację że ma dużo samochodów ze statustem wyprodukowano dotyczy to Kodiaqa, Karoqa, Octavii lecz nie dostaję na nie faktury ani terminu dostawy, i taki status przy samochodzie widnieje np. od 8 tygodni. Wszystkie terminy to wróżenie z fusów i raczej trzeba się nastawiać na pierwszy kwartał 2022. Wydaję mi się że mam bardzo rzetelnego doradcę który wszystko mówi i nie owija w bawełnę, jeszcze wspomniał w rozmowie że jeżeli będzie auto odbierane w grudniu lub roku 2022 to oczywiście usiądziemy do negocjacji ceny bo jest rocznik do tyłu.

ODPOWIEDZ