Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WuWu »

snowb pisze:
20 cze 2022, 9:40
O czym my rozmawiamy porównując samochód ktory katalogowo zaczyna się od 138 tys. z takim który zaczyna się od 210 tys. czyli tyle ile kosztuje topowa wersja pierwszego. A jak wszyscy wiemy, zawsze trzeba coś dołożyć i to zazwyczaj nie mało. Kodiaq jest fajny ale porównywanie tego z XC60 czy X3 trochę mija się z celem.
Patrząc na przestronność wnętrza to by trzeba było porównywać do XC90 i X5 a wtedy to juz będzie wiadomo że skoda wygrywa w kategorii stosunek cena do jakości. Od kiedy pamiętam to tak było, że kupowałeś nowa Skodę lub w tej samej cenie było 3-letnie auto z wyższej półki (audi, Volvo, BMW itp)



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

baw: nie porównywałem XC60 w konfiguracji z pneumatyką ani B&W , było normalne zawieszenie i Harman Kardon a i tak różnica była duża, nie spodziewałem się aż tak dużej. Zawieszenia moim zdaniem bardzo podobne w Kodiaq i XC60 ale i tak z przewagą XC60. Nie spodziewałem się jednak że odczucia z jazdy będą aż o tyle lepsze i nawet klima tam działała tam dużo wydajniej a równocześnie dyskretniej. W Kodioaqu działała tak samo jak w mojej 14 letniej Octavi. Samych silników i skrzyń nie porównywałem. Obecnie w Volvo nie ma to znaczenia bo wszystko wykastrowane oprogramowaniem skrzyń plus ograniczniki prędkości więc wszystko nastawione na eco i komfort.

snowb: można wszystko porównywać, dlaczego nie ? To prawda że od okolo 211 kPLN XC60 startuje w cenniku a Kodiaq za tyle cennikowo to już praktycznie full wypas L&K . Niemniej większe obecnie upusty trochę to spłaszczają. Za porównywalną wyposażeniowo wersje XC60 trzeba dziś doplacić 25 % więcej niż za Kodiaqa. Oczywiście za bagażnik i kilka funkcjanalności nie da się dopłacić ale też vice versa kilu elementów Skoda nie ma. Gdyby mi ktoś zagwaratował odbiór w 3 miesiące to bym to naprawdę rozważył. Czasy są jednak chore bo ani wróbla (Kodiaq) nie mam w garści i nie wiadomo czy będę mial za te pieniądze, wyposażenie i w rozsądnym ternnie ani kanarka (XC60) zamówić się na razie nie udaje.

Awatar użytkownika
Czarny
Posty: 54
Rejestracja: 23 paź 2021, 21:25
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Mercedes Benz GLC 200d

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Czarny »

chris24 pisze:
21 cze 2022, 0:48
baw: nie porównywałem XC60 w konfiguracji z pneumatyką ani B&W , było normalne zawieszenie i Harman Kardon a i tak różnica była duża, nie spodziewałem się aż tak dużej. Zawieszenia moim zdaniem bardzo podobne w Kodiaq i XC60 ale i tak z przewagą XC60. Nie spodziewałem się jednak że odczucia z jazdy będą aż o tyle lepsze i nawet klima tam działała tam dużo wydajniej a równocześnie dyskretniej. W Kodioaqu działała tak samo jak w mojej 14 letniej Octavi. Samych silników i skrzyń nie porównywałem. Obecnie w Volvo nie ma to znaczenia bo wszystko wykastrowane oprogramowaniem skrzyń plus ograniczniki prędkości więc wszystko nastawione na eco i komfort.

snowb: można wszystko porównywać, dlaczego nie ? To prawda że od okolo 211 kPLN XC60 startuje w cenniku a Kodiaq za tyle cennikowo to już praktycznie full wypas L&K . Niemniej większe obecnie upusty trochę to spłaszczają. Za porównywalną wyposażeniowo wersje XC60 trzeba dziś doplacić 25 % więcej niż za Kodiaqa. Oczywiście za bagażnik i kilka funkcjanalności nie da się dopłacić ale też vice versa kilu elementów Skoda nie ma. Gdyby mi ktoś zagwaratował odbiór w 3 miesiące to bym to naprawdę rozważył. Czasy są jednak chore bo ani wróbla (Kodiaq) nie mam w garści i nie wiadomo czy będę mial za te pieniądze, wyposażenie i w rozsądnym ternnie ani kanarka (XC60) zamówić się na razie nie udaje.
Ja po 7 miesiącach oczekiwania na termin produkcji Kodiaqa Lusterka&Klamki w full opcji prócz webasto i czarnej podsufitki, w MB kupiłem GLC 200d Business + pakiet AMG, praktycznie z tym wszystkim co miałem mieć w Kodim za 40k. więcej i osobiście nie żałuje. Doznania z jazdy i ogólne wrażenia to naprawdę marka premium i co najważniejsze auto było na placu.

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: baw »

Wszystko się zgadza, tylko skoda z tym Kodiaqiem niszczy rynek, bo daje duże auto z bardzo dużym bagażnikiem w konkurencyjnej cenie.

Mi to się nawet Mercedes GLB podoba, tylko potrzeby jakby inne do jego możliwości.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

baw: zgadza się ale najważniejszym czynnikiem który oferuje Kodiaq to bagażnik i jego wielkość plus funkcjonalność.
Dla XC60 byłbym w stanie przeboleć brak kilku simply clever, matrixów i wyskoczyć z dodatkowych 25 % ceny a odnośnie bagażnika zacząłem myśleć o zmianie potrzeb lub innym wykorzystaniu kufra ... wiec kupilbym XC60 o ile ... .by był dostępny ... Z drugiej strony właśnie dojechałem na urlop w Chorwacji moją 14 letnią Octavią w konfiguracji 2+1 i jakoś nie widzę opcji by się spakować w XC=60 ... w zasadzie żadne rozważane przeze mnie premium nie ma normalnej wielkości bagażnika. Nie rozumiem jak V60 może być najlepiej sprzedawalnym Volvo w Skandynawii jako auto rodzinne.

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mpirek »

A mnie się podoba poza tym wszystkim flokowane kieszeni przednich i tylnych co powoduje, że cokolwiek tam trafi nie obija się podczas jazdy :). Jest jedna dziwna rzecz, jak otwieram klapę z przycisk w drzwiach to ok się otworzy, ale żeby zamknąć trzeba przycisk trzymać. Puszczenie powoduje zatrzymanie opuszczania, nie wiem czy gdzieś to się ustawia czy tak ten typ ma. W Tiguanie jak się wcisnęło to otwierał i następne wciśnięcie zamykał.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

mpirek to jest akirat plus tego rozwiazania, jak masz cos dlizeszgo do przewiezienia wystalacego za bahaznik, to klapa zatrzyma sie w pozycji jakiej chcesz a nie na sile sie bedzie chciala zamknac.

dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: dede »

Dla mnie to rozwiązanie z trzymaniem przycisku też jest beznadziejne. Jak się chce żeby klapa zatrzymała się w danej pozycji to lepiej zatrzymać ją naciskając przycisk pilota albo ten na klapie obserwując klapę z bliska. Siedząc w fotelu kierowcy nie będziesz dobrze widział kiedy klapa ma się zatrzymać przy przewożeniu dłuższych przedmiotów. Inną kwestią jest to czy nie wpłynęłoby to na sprawne działanie mechanizmu.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

Wypowiem się jako były zadowolony użytkownik Kodiaqa i obecny użytkownik nowego XC90. Zacznę banalnie. Pomimo, że darzę Kodiaqa olbrzymim sentymentem porównywanie z go z autami premium to takie trochę naciąganie za małych kalesonów. Kodiaq ma większy bagażnik od XC60. Ma więcej miejsca, DSG jest super, ale na tym koniec. Jakość materiałów, pilot assist, prowadzenie, to już olbrzymia przewaga Volvo. Z XC90 to w ogóle nie ma co porównywać. Są odklejeńcy, którzy wmawiają sobie i całej okolicy, że to ten sam gabaryt 😁 Kodiaq przy XC90 jest małym, wąskim, krótkim i niskim autem. Z bagażnikiem też bez szans. Z możliwościami holowniczymi również. Kodiaq ma natomiast przewagę w bezawaryjności. Volvo to kapryśne i awaryjne auta, natomiast materiały i klimat w tych autach zamiata Skodę pod dywan. Cenowo XC60 jako konkurent dla Kodiaqa potrafi być 2 razy droższy. O XC90 nawet nie piszę 😁.
Na koniec może Was zaskoczę, a może nie, ale wybrałbym Kodiaqa zamiast XC60 😁 XC90 natomiast jest to już krążownik i parkując lub manewrując należy mieć świadomość jego gabarytów. To nie jest tak poręczne auto jak Kodiaq. Bez porównania.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WuWu »

Wg danych przedstawianych w internecie XC90 jest większy na zewnątrz a mniejszy w środku w 3 na 4 podane wymiary.
https://www.autocentrum.pl/dane-technic ... 5&c2=26346
Sekcja Wymiary wewnętrzne. Bagażnik ? Z przyczepą też nie jest taka przepaść - 100KG no chyba że piszą bzdury ale większość aut się sprawdzała.
Jeździłem BMW X5 która jest bardzo opakowana (zabudowana) w środku dlatego subiektywnie nie ma wcale więcej miejsca niż w Kodiaq-u mimo iż jest od niego większa z zewnątrz.

Jakość materiałów? Po 5 latach nie mam na co narzekać Może dlatego że fotele, boczki w skórze nadal super, przedni panel nie mam piano black-ów tylko matowy (nie pamiętam jak się nazywał) O dziwo nadal uchwyty nie skrzypią. Dwa tygodnie temu duży przegląd po 5 latach za 700 zł bo nie było co naprawiać. Dwie najdroższe pozycje to wymiana oleju i wymiana płynu hamulcowego.
Wolę tańszy i swój zmieniany wtedy kiedy chcę, ale ...... co kto lubi. To jest forum skody i nikogo nie trzeba namawiać na skodę ;). Zawsze można kupić Bentley-a będzie bardziej luksusowy ;)

ODPOWIEDZ