Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
piter
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2022, 2:44
Lokalizacja: Wa-wa Żoliborz
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: piter »

koniar pisze:
23 lip 2022, 10:00
piter pisze:
23 lip 2022, 9:36
U mnie też na początku była informacja o 33/34 tygodniu.
Ostatecznie wyprodukował się w tym tygodniu po ponad 11 miesiącach czekania.
Cena jak na razie pozostaje bez zmian.
Czyli jakieś 4-5 tygodni wcześniej?
Pierwszy termin jaki usłyszałem to 34 tydzień, później 33 i ostatecznie 29.
Odbiór mam nadzieję w pierwszej połowie sierpnia czyli dokładnie rok od zamówienia.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: BigDaddy »

Matkoboska, współczuję, ja zamawiałem na początku września i od początku marca już pomykam.

wojbil
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2022, 11:43
Samochód: kodiaq 1,5tsi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: wojbil »

Zamówiony Kodiaq Style ze skrzynią DSG ostatniego dnia listopada 2021r. w dniu wczorajszym odebrany :-) Cierpliwości Państwu życzę. Warto czekać :-)

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

Czy warto czekać to się tylko dowiemy jak wogóle odbierzemy.
Ja się dowiedziałem że jak auto nie dotrze do końca października to dealer będzie musiał ! skasować zamówienie choć umowę mam do końca grudnia 2022.
Wiecie dlaczego ? W listopadzie zapewne będzie jak w zeszłym roku gruba podwyżka tak około +10 kPLN a dealer najwidoczniej dał mo gwarancję ceny pod warukiem że producent jej nie podniesie ...
Radzicie coś ? Coś innego niż modlitwy do św. Krzysztofa by auto dotarło na czas ... :=/

damian6310
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2022, 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi polift. ...kiedys Superb 3 1,8tsi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: damian6310 »

Ja się uzbrajam w cierpliwość od początku czerwca … auto zamówione w grudniu 2021 L&K pierwszy termin koniec czerwca drugi termin koniec lipca trzeci termin koniec sierpnia a teraz koniec września … jakaś masakra brak konkretów … w teorii realny termin to 8 miesięcy ale tera to już sam nie wiem jak jest z tymi zamówieniami patrząc na powyższe wpisy … termin na sierpień a tu ktoś napisał ze w lipcu odbiera - pozytywnie zazdroszczę tym co już odebrali :)

Skorba
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2022, 6:56
Samochód: Kodiaq LK 190km,

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Skorba »

damian6310 pisze:
26 lip 2022, 13:52
Ja się uzbrajam w cierpliwość od początku czerwca … auto zamówione w grudniu 2021 L&K pierwszy termin koniec czerwca drugi termin koniec lipca trzeci termin koniec sierpnia a teraz koniec września … jakaś masakra brak konkretów … w teorii realny termin to 8 miesięcy ale tera to już sam nie wiem jak jest z tymi zamówieniami patrząc na powyższe wpisy … termin na sierpień a tu ktoś napisał ze w lipcu odbiera - pozytywnie zazdroszczę tym co już odebrali :)
Cierpliwość i próba wyrozumiałości dla polityki Skody... piszesz o zamówieniu z grudnia i planie produkcji na czerwiec/lipiec.../ostatecznie wrzesień, jestem też wielu jak ja z zamówieniem już blisko lub ponad 12 m-cy i braku potwierdzonej daty produkcji. A jednocześnie jest też wiele wpisów o realizacji od zamówienia do odbioru w kilka miesięcy... Jak to czytać? Sam już nie wiem...
Niemniej, gratuluję i cieszę się radością tych co już odebrali.

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mpirek »

chris24 pisze:
26 lip 2022, 13:22
Czy warto czekać to się tylko dowiemy jak wogóle odbierzemy.
Ja się dowiedziałem że jak auto nie dotrze do końca października to dealer będzie musiał ! skasować zamówienie choć umowę mam do końca grudnia 2022.
Wiecie dlaczego ? W listopadzie zapewne będzie jak w zeszłym roku gruba podwyżka tak około +10 kPLN a dealer najwidoczniej dał mo gwarancję ceny pod warukiem że producent jej nie podniesie ...
Radzicie coś ? Coś innego niż modlitwy do św. Krzysztofa by auto dotarło na czas ... :=/
Ja czekałem 12 miesięcy i info o realizacji spadło nagle tzn w kwietniu informacja, że produkcja koniec maja, samochód na placu początek czerwca. Więc cierpliwości. Teraz problemem mogą być podwykonawcy u których jest wysokie zapotrzebowanie na energię (np. metalurgia).

mielmar
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2021, 19:01
Samochód: Skoda KODIAQ 2.0TDI L&K LavaBlue

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mielmar »

Ja zamówiłem na początku września 2021. I już nawet nie chce mi się dzwonić do dilera a i on od dawna się nie odzywa. Szlak mnie trafia bo wszystkie plany związane z autem na ten rok szlak trafił.
Jak tak dalej pójdzie doczekam się hybrydy.

Skorba
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2022, 6:56
Samochód: Kodiaq LK 190km,

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Skorba »

mielmar pisze:
26 lip 2022, 18:21
Ja zamówiłem na początku września 2021. I już nawet nie chce mi się dzwonić do dilera a i on od dawna się nie odzywa. Szlak mnie trafia bo wszystkie plany związane z autem na ten rok szlak trafił.
Jak tak dalej pójdzie doczekam się hybrydy.
Mam identyczną sytuację... Doskonale Cię rozumiem!

Mishkha
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2022, 18:57
Samochód: KODIAQ

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Mishkha »

Ja zamawiałem wersję RS za ok 230tys na początku lutego 2022. Dealer do dzisiaj nie był w stanie potwierdzić daty produkcji nawet w przybliżeniu. Wkurzyłem się i skasowałem. Zamówiłem w obecnej promocji XC60 B5 benzynę full wypas bez szyberdachu za 245tys. 20% rabatu. Zarzekają się że w listopadzie powinien być. Zabawne bo 6 lat temu to samo mialem z Superbem 8 msc. A po 3msc jezdziłem już Passatem. Skoda mi niepisana :D

ODPOWIEDZ