Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: kaziczek »

No ja widzę bida edyszyn glc że zaczynają się od 250 kzł. To jest 50 kzł więcej. Zgadzam się że co Mietek to Mietek, ale różnica jednak jest spora



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Dominik »

kaziczek pisze:
05 sty 2023, 21:49
No ja widzę bida edyszyn glc że zaczynają się od 250 kzł. To jest 50 kzł więcej. Zgadzam się że co Mietek to Mietek, ale różnica jednak jest spora
Hmmm.... orlem z matmy nie jestem ale 5 tys Eur to sa 23.000 pln a nie 50tys. A to juz nie jest taka roznica jezeli mowimy o kwotach w okolicy 200 tys. Poza tym ten GLC to nie jest zadna bieda wersja- skad takie wnioski? Masz wszystkich asystenyow (dzialajacych lepiej niz w skodzie), super nawigacje, przyzwoite audio, fantastyczne fotele z pamiecia, tempomat aktywny, ledy, ambiente bijace kodiaqowe na glowe itd. W sumie nie ma tylko skory ale dla mnie to akurat +. Zegary VC i tunel srodkowy z mega duzym wyswietlaczem 😍 jak dla mnie przepasc w stosunku do Kodiaqa. No i sa dostepne od reki. Jak dla mnie roznica 20 tys. przy porownaniu tych wersji i wyposazenia jest tylko na + dla Mercedesa.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

Dominik: popelniasz podstawowy błąd porównując ceny w ten sposób. Bierzeez wercję Merca która ma mniejszy poziom wyposażenia i nie mówimy tu przecież o jakości aut.
Wiec weź też mniej wyposażonego Kodiaqa skoro porównujesz ceny w wtedy różnica wyjdzie większa.

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Dominik »

chris24 pisze:
06 sty 2023, 17:58
Dominik: popelniasz podstawowy błąd porównując ceny w ten sposób. Bierzeez wercję Merca która ma mniejszy poziom wyposażenia i nie mówimy tu przecież o jakości aut.
Wiec weź też mniej wyposażonego Kodiaqa skoro porównujesz ceny w wtedy różnica wyjdzie większa.
Chris24 ale wlasnie to robie - porownuje podobne auta a nie najbogatsza wersje. Przede wszystkim jednak mowimy o problemie dostepnosci i tym co jest dostepne od reki - to jest powod moich postow w tym temacie. Drugim jest to ze GLC w wersji 2023 ma zmienione wnetrze i standard wyposazenia i to akurat mi sie podoba w przeciwienstwie do poprzednika gdzie np. VC bylo za doplata a tutaj jest w standardzie. Mercedes do ktorego porownuje zamowionego przeze mnie Kodiaqa rozni sie tak jak pisalem tym, ze nie ma skory ktora ma L&K. (W moim przypadku to akurat na + ze jej nie ma). I tak na szybko to jedyna istotna roznica. Reszta systemow, martwe pola itd to jest TO SAMO a nawet lepiej w MB, wiec wybacz ale w tym momencie 23 tys roznicy to zadna roznica. Nie wchodze w niuanse typu slabszy-mocniejszy silnik itd. bo nie o to tu chodzi, gzie GLC jest zdecydowanie zwawszy. Tak samo L&K ma klejone szyby a GLC ich nie ma bo nie potrzebuje ich do wyciszenia itd. Kodiaqa bardzo lubie i dlatego go zamowilem bo to swietne auto ale wybacz, zeby czekac 19-20 m-cy to lekka przesada... I wiem ze gdybym wziol najwyzsza wersje GLC to przepasc cenowa do Kodiego bedzie kolosalna w cenie, ale i tez w wyposazeniu i detalach.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

Dominik: ale właśnie o to chodzi , skóry nie pitrzebujesz dlatego wyszła ci taka róznica w cenie ale w sensie porównania ceny tych aut powinieneć doliczyć skórę w Mercu i wtedy by róznica wyszła większa. Równie dobrze mógbyś powiedzieć że nie potrzebujesz wielu innych elementów, kupić golasa i powiedzieć że jesyt droższy o 5 tys

PS
Dla jasności, nie krytyuję Twojego wyboru i nawet go rozumiem.
Też miałem tego typu dyematy ale pomiędzy XC60 i różnica była sporo większa bo starałem się mieć możliwie 1:1 w sensie wyposażenia i z powodu tej dużej róznicy w cenie plus jednak dużo mniejsze auto i mniej funkcjonalne nie zdecydowałem się.


Tak na szybko:

35800 EUR netto Kodiaq 2.0 TSI L&K - mój przypadek

43800 EUR netto GLC najtańsza wersja cennikowa (dla mnie nie porównywalna) minus rabat 4 % (tyle dawał Mercedes max przy leasingu jak kupowałem) = 42000 EURniosnio

Więc różnica przy najtańszej wersji GLC wyniosła marne: 6200 EUR

Jakbym brał GLC to wziął bym lepiej wyposażony model niż podstawę i bardzo łatwo robi się conajmniej 50 k PLN różnicy

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Dominik »

chris24 pisze:
07 sty 2023, 9:46
Dominik: ale właśnie o to chodzi , skóry nie pitrzebujesz dlatego wyszła ci taka róznica w cenie ale w sensie porównania ceny tych aut powinieneć doliczyć skórę w Mercu i wtedy by róznica wyszła większa. Równie dobrze mógbyś powiedzieć że nie potrzebujesz wielu innych elementów, kupić golasa i powiedzieć że jesyt droższy o 5 tys

PS
Dla jasności, nie krytyuję Twojego wyboru i nawet go rozumiem.
Też miałem tego typu dyematy ale pomiędzy XC60 i różnica była sporo większa bo starałem się mieć możliwie 1:1 w sensie wyposażenia i z powodu tej dużej róznicy w cenie plus jednak dużo mniejsze auto i mniej funkcjonalne nie zdecydowałem się.


Tak na szybko:

35800 EUR netto Kodiaq 2.0 TSI L&K - mój przypadek

43800 EUR netto GLC najtańsza wersja cennikowa (dla mnie nie porównywalna) minus rabat 4 % (tyle dawał Mercedes max przy leasingu jak kupowałem) = 42000 EURniosnio

Więc różnica przy najtańszej wersji GLC wyniosła marne: 6200 EUR

Jakbym brał GLC to wziął bym lepiej wyposażony model niż podstawę i bardzo łatwo robi się conajmniej 50 k PLN różnicy
Chris24 spoko, porownujemy to co jest dostepne. Trzymajac sie Twojej logiki to powinnismy porownywac GLC z Karoqiem a nie Kodiaqiem 🙂 jesli chodzi o ilosc miejsca.
Nie mniej jednak porownany GLC to nie jest wersja podstawowa i tak na logike nie porownujmy wersji podstawowej z podstawowa tylko patrzmy na wyposazenie - i to jest dopiero adekwatne i tak jest tez w tym przypadku. Nikogo z nas to wina ze w MB w standardzie masz prawie wszystko to co w Kodim L&K. Nie nowie tez o cenach katalogowych tylko o tym co stoi na placu.
Swoja droga kiedy kupowales swojego L&K ze miales taka cene? I gdzie w DE jesli mozna wiedziec?

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

Dominik: oczywiście że można porównywać wielkośc auta itp i dlatego na przykład GLC bym nie wybrał bo mam takie potrzeby. Ale w tym wątku zrozumiałem że wielkość auta nie miała znaczenia i skupiłeś się na wyposażeniu. Więc pomijając wielkość czy funkcjonalność cenę powinno się mimo wszystko porównywać w tym samym albo bardzo zbliżonym wyposażeniu. Sam napisałeś że "prawie" to było to samo. Więc ja bym dla porządku doliczył tą różnicę i wtedy jednak różnica wyszła by większa.
Nie kupowałem auta w Niemczech tylko w Polsce. Przeliczyłem na EUR by było to porównywalne z tym o czym piszesz. Auto zamawiałem w styczniu 2022 odbiór był w październiku 2022. Jak widzisz ciągle przynajmniej w PL można było uzyskać lepszy rabat na Skode niż Mercedesa (8% vc 4%)
Nie wspomnę tu też o lepszych warunkach leasingu.
Auto wykupię za 3 lata więc mnie interesowała cena końcowa a to już wychodziło dużo więcej - nie mówię tu o Mercedesie ale o innych markach premium które brałem pod uwagę np Volvo czy Lexus. Niestety tak to jest ale u mnie w porówywalnym wyposażeniu te auta wychodziły minimum 30 % drożej.
Dla mnie niestety była to spora różnica.

MaRith
Posty: 77
Rejestracja: 31 sty 2022, 20:09
Samochód: KODIAQ IN THE FUTURE

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: MaRith »

Abstrahując od wątku Kodiaq vs. GLC

Zamówienie 17.02.22
Od 16.12.22 miałem status produkcji
Wczoraj wiadomość, ze samochód w transporcie do PL.
Wiec nieco 11 miesięcy oczekiwania. W piątek może odbiór.

Wiec jestem ciekaw roku produkcji bo rozpoczął produkcje w 2022 a skończyli w 2023.

elektrod
Posty: 69
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:53
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: elektrod »

MaRith pisze:
08 sty 2023, 19:32
Abstrahując od wątku Kodiaq vs. GLC

Zamówienie 17.02.22
Od 16.12.22 miałem status produkcji
Wczoraj wiadomość, ze samochód w transporcie do PL.
Wiec nieco 11 miesięcy oczekiwania. W piątek może odbiór.

Wiec jestem ciekaw roku produkcji bo rozpoczął produkcje w 2022 a skończyli w 2023.
Jaki silnik I wyposażenie?

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Marcelus »

MaRith pisze:Abstrahując od wątku Kodiaq vs. GLC

Zamówienie 17.02.22
Od 16.12.22 miałem status produkcji
Wczoraj wiadomość, ze samochód w transporcie do PL.
Wiec nieco 11 miesięcy oczekiwania. W piątek może odbiór.

Wiec jestem ciekaw roku produkcji bo rozpoczął produkcje w 2022 a skończyli w 2023.
Obstawiam że będzie 2023 bo wtedy skończą montaż ale chętnie się dowiem jak już odbierzesz auto co będzie w dowodzie

ODPOWIEDZ