Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WaC »

Odnośnie zachowania ceny: viewtopic.php?f=17&t=2196&start=10
Warto przeczytać cały temat, w szczególności moją sprawę. Mi udało się!


Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

RoznieBywa pisze:
04 sty 2023, 11:31
chris24 pisze:
04 sty 2023, 10:47
Interauto - Nie opowiadał bzdur tylko obiecywał taką gwarancje i zawierał taki zapis w umowach.
Nie opowiadał bzdur? Jeśli udzielił rabat na zamówienie i faktycznie utrzymał cenę pomimo znacznego wzrostu cennikowego to faktycznie, ale z mojej perspektywy to akurat byłby powód do jego pozytywnej oceny? Pod tym ogólnikowym pojęciem miałem na myśli m. in. te umowy podpisywane jedynie w oparciu o zaliczki gdzie nawet wpisania zadatku nikt nie ryzykuje. A przecież w takim przypadku gdyby anulowano ze strony dealera zamówienia mówilibyśmy o jego stracie rzędu 2 czy 3 tysięcy złotych. Dzisiaj tak wygląda ten rynek.
Jaka pozytywna ocena ? Pisząć że nie opowiadał bzdur mam na myśli to że nie zadeklarował gwarancji ceny jedynie "na gębę" ale zawarł to w umowie.
Umowa była na 1 osobową działalność więć gwarancja ceny działała prawnie tak jak dla osoby prywatnej.
Pomimo tego nie dotrzymał umowy i podwyższył cene a to oznacza że mnie oszukał. Jaka więc pozytywna ocena ? Za co ?

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Dominik »

No to potwierdzili mi termin produkcji. Zamawialem w marcu 2022 - termin produkcji to 38 tydzien czyli koniec wrzesnia! Masakra, mial byc na kwiecien i termin byl potwierdzony a teraz wychodzi ze bedzie 19 m-cy od zamowienia. Wersja L&K 2.0 TDI 200KM. Chyba bede musial jednak poszukac czegos innego 😭

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mpirek »

Dominik pisze:
04 sty 2023, 18:07
No to potwierdzili mi termin produkcji. Zamawialem w marcu 2022 - termin produkcji to 38 tydzien czyli koniec wrzesnia! Masakra, mial byc na kwiecien i termin byl potwierdzony a teraz wychodzi ze bedzie 19 m-cy od zamowienia. Wersja L&K 2.0 TDI 200KM. Chyba bede musial jednak poszukac czegos innego 😭
Ja jak czekałem (zamówienie czerwiec 2021) to miałem termin na 2023 (początek), jak już szukałem innego samochodu to nagle (bez informowania skody, że szukam i będę rezygnował) dostałem tel od handlowca, że produkcja na maj 2022 i odbiór początek czerwca. Więc te terminy itd to trzeba brać troszkę w "".
Oczywiście są rekordziści którzy czekali dłużej jak ja, ale w sumie dobrze się stało, że jednak ruszyła produkcja. Auto jest zajebiste (porównanie do VW Tiguan Highline).

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Dominik »

Co do auta to fakt, ale wczoraj w nerwach usiadlem do neta i zaczolem grzebac. I nowy GLC 2023 wyglada rewelacyjnie - wiem ze jest mniejszy ale moze przejade sie go obejrzec do salonu. Cenowo jest podobnoe i nawet sa dostepne sztuki od reki ktore maja to co jest dla mnie "must have" 🙂

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: kaziczek »

Od kiedy GLC jest cenowo podobne do Kodiaq'a? Musiało mi coś umknąć. No chyba że 50 kzł to podobnie :shock:

RoznieBywa
Posty: 92
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: RoznieBywa »

chris24 pisze:
04 sty 2023, 16:41
Jaka pozytywna ocena ? Pisząć że nie opowiadał bzdur mam na myśli to że nie zadeklarował gwarancji ceny jedynie "na gębę" ale zawarł to w umowie.
Umowa była na 1 osobową działalność więć gwarancja ceny działała prawnie tak jak dla osoby prywatnej.
Pomimo tego nie dotrzymał umowy i podwyższył cene a to oznacza że mnie oszukał. Jaka więc pozytywna ocena ? Za co ?
Zapytałem o to który dealer opowiadał bzdury o gwarancji ceny w 2022 roku bo jeśli wszędzie na około dzwonili oni do klientów, którzy zamawiali np. Octavie czy Superby z 2021 roku, że cena z ich zamówień ulega znacząco zmianie, a on dalej w 2022 roku przekazywał informacje o gwarancji kolejnym klientom (przecież w oparciu o dokładnie te same umowy o które już dzwonili i kazali ludziom dopłacać) to dla mnie równie dobrze mógłby opowiadać o lotach na Księżyc Skodą Fabią i w tych kategoriach oceniam to jako bzdury. W odpowiedzi napisałeś, że "Nie opowiadał bzdur tylko obiecywał taką gwarancje i zawierał taki zapis w umowach." czyli biorąc pod uwagę końcowe rozliczenie zrobił dokładnie to o czym pisałem mówiąc że opowiadał bzdury. Nie pisałem tego od strony klienta który nie mógł przecież wiedzieć że są to bzdury bo to jednak inna sprawa niż lot na Księżyc Fabią...

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

RoznieBywa pisze:
05 sty 2023, 13:31
chris24 pisze:
04 sty 2023, 16:41
Jaka pozytywna ocena ? Pisząć że nie opowiadał bzdur mam na myśli to że nie zadeklarował gwarancji ceny jedynie "na gębę" ale zawarł to w umowie.
Umowa była na 1 osobową działalność więć gwarancja ceny działała prawnie tak jak dla osoby prywatnej.
Pomimo tego nie dotrzymał umowy i podwyższył cene a to oznacza że mnie oszukał. Jaka więc pozytywna ocena ? Za co ?
Zapytałem o to który dealer opowiadał bzdury o gwarancji ceny w 2022 roku bo jeśli wszędzie na około dzwonili oni do klientów, którzy zamawiali np. Octavie czy Superby z 2021 roku, że cena z ich zamówień ulega znacząco zmianie, a on dalej w 2022 roku przekazywał informacje o gwarancji kolejnym klientom (przecież w oparciu o dokładnie te same umowy o które już dzwonili i kazali ludziom dopłacać) to dla mnie równie dobrze mógłby opowiadać o lotach na Księżyc Skodą Fabią i w tych kategoriach oceniam to jako bzdury. W odpowiedzi napisałeś, że "Nie opowiadał bzdur tylko obiecywał taką gwarancje i zawierał taki zapis w umowach." czyli biorąc pod uwagę końcowe rozliczenie zrobił dokładnie to o czym pisałem mówiąc że opowiadał bzdury. Nie pisałem tego od strony klienta który nie mógł przecież wiedzieć że są to bzdury bo to jednak inna sprawa niż lot na Księżyc Fabią...
Nie wiem o czym piszesz i jakie niby te same umowy i kto dzwonił i kazał dopłacać ludziom....
Ja zamawiałem w styczniu i dostałem gwarancję ceny w umowie.
Wtedy byli dealerzy którzy otwarcie nie dawali gwarancji ceny ale byli też tacy co dawaloi gwarancję ceny i zero upustu. U nich nie zamówłem.
Zamówiłem u dealera gdzie dostałem najlepsze warunki zakupy (upust) i gwarację ceny na piśmie nie wspominając już o słownej i wielu mailach w tej sprawie.
Wtedy nie było i nie ma jednego wzoru umów. Co dealer to miał inną. Spotkałem się z taką od jednego delaera która była przemielonym przez ich prawników bełkotem który zabezpieczał wszystkie możliwe imteresy dealera a żadnyuch moich.
Wiec dealer u którego zamówiłem nie mówił żadnych bzdur bo mówił dokładnie to czego oczekiwałem.
Wycofał się z umowy w momencie wzrostu ceny auta MY2023 czyli 4 miesiące przed odbiorem auta i mogłem się wtedy wycofać albo iść do sądu ale zanum bym to zrobił
rozwiązał by umowę z byle powodu nie związanego ze wzrostem ceny.

RoznieBywa
Posty: 92
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: RoznieBywa »

chris24 pisze:
05 sty 2023, 13:50
(...) Wiec dealer u którego zamówiłem nie mówił żadnych bzdur bo mówił dokładnie to czego oczekiwałem.
Wycofał się z umowy w momencie wzrostu ceny auta MY2023 czyli 4 miesiące przed odbiorem auta i mogłem się wtedy wycofać albo iść do sądu ale zanum bym to zrobił
rozwiązał by umowę z byle powodu nie związanego ze wzrostem ceny.
I dlatego nie możemy się zrozumieć, ale przyjąłem punkt widzenia.

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Dominik »

kaziczek pisze:
05 sty 2023, 11:44
Od kiedy GLC jest cenowo podobne do Kodiaq'a? Musiało mi coś umknąć. No chyba że 50 kzł to podobnie :shock:
Tak jak pisalem we wczesniejszych postach kupuje moje auta w DE. Za Kodiaqa L&K 2.0TDI 200KM 4x4 z dodatkami wyszlo mi 47.800 Eur netto. (Tak na marginesie poza terminem cene i leasing mam zagwarantowany jak z poczatku 2022 gdy go zamawialem). Nowego GLC (model 2023) moge miec z placu za 52.804 netto. Wersja Avantgarde + dodatki 197KM + 23KM. Do tego swietnie jezdzi z miekka hybryda - nie ma laga. Fajna konfiguracja i auto dostepne od reki. W tej cenie stoi pare sztuk. Wyposazenie moze nie takie jak w L&K ale ma wszystko czego potrzebuje do moich przebiegow. Nic mu nie brakuje jezeli chodzi np. o asystentow a nawigacja bije te ze skody na glowe choc do Kodiaqowej po 3 latach nie mam zastrzezen. Jak widzisz to 5.000 Eur roznicy co daje polowe Twojej kwoty, a auto jest swietne.

ODPOWIEDZ