Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WaC »

Jeszcze lepiej, niż ja pokazywałem w poniedziałek!
Obrazek

Obrazek

Swoją drogą, jakie to koszty dzierżawy placu, transportu, itd.


Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: elmiko »

WaC pisze:
12 sty 2022, 11:26
Swoją drogą, jakie to koszty dzierżawy placu, transportu, itd.
Klienci zapłacą.

draper
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2022, 12:21
Samochód: Oczekuję na Kodiaq Style 1.5TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: draper »

Cześć wszystkim, czytam forum od jakiegoś czasu, ale dzisiaj postanowiłem się zarejestrować i napisać, bo powoli tracę cierpliwość do Skody.

Zamówiłem Kodiaqa 1.5TSI Style z pakietami Comfort i Safety (+ podgrzewana szyba i regulowane automatycznie siedzenia) na początku września z terminem odbioru na marzec 2022. W listopadzie dostałem od dealera "dobrą i złą wiadomość". Zła była taka, że pakiet Safety zostanie obcięty przez czujnik martwego pola, a dobra, że w zamian za to auto trafi do mnie w grudniu 2021.

Produkcja rozpoczęła się na samym początku grudnia albo nawet na koniec listopada, co mnie mega ucieszyło. Natomiast od 10 grudnia mój dealer widzi w systemie, że auto cały czas jest w produkcji i utknęło na etapie montażu komponentów. Próbuję się kontaktować z BOK Skody, z infolinią, ale nikt nic nie wie. Samochody są produkowane dalej, a mój model czeka na części, chociaż został już wykastrowany. Frustracja we mnie narasta, bo czuję się oszukany i już poważnie rozważam zakup innego auta.

Czy ktoś z Was jest może w podobnej sytuacji, że jego samochód utknął na jakimś etapie produkcji? Może wie coś więcej jakie są plany na takie auta? Od dealera wiem, że jakieś auto ma status taki jak mój od września 2021, czyli to niekoniecznie jest przejściowy etap.

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: sylwekr »

Spójrz na sytuację na lotnisku, to jeden z wielu magazynów Skody z niedokończonymi autami. Jeszcze niedawno to tam się niewiele działo, stało kilka tysięcy niedokończonych aut, czasami coś zabrali, ale zaraz w to miejsce dowieźli nowe. Od ok 2 tygodni zaczęły się duże ruchy tam i już niewiele aut zostało, zatem można się spodziewać że mocno wzieli się za dokończenie aut w których coś brakuje. Zapewne jesteś w znacznie lepszej sytuacji niż ja, bo Twoje auto jest prawie gotowe i według mnie duża szansa że zaraz je dostaniesz. Ja pomimo, że zamówiłem prawie 3 miesiące wcześniej niż ty nie mam żadnego info co z autem, pewnie dużo dłużej poczekam niż ty. Zatem cierpliwości.... choć nie ukrywam, że jak by mi się trafiło coś co by mi w 100% odpowiadało (niekoniecznie Skoda) i było od ręki, i nawet droższe to bym się nie zastanawiał, bo moja cierpliwość się kończy....

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: chris24 »

draper: tak jak pisałem do 10.01 Skoda nie produkowała nowych aut tylko kończyła te niedokończone więc masz spore szanse że to już niedługo ...

draper
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2022, 12:21
Samochód: Oczekuję na Kodiaq Style 1.5TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: draper »

Teoretycznie tak, ale dealer nic nie mówił mi o tym, aby ten Kodiaq, którego produkcja zatrzymała się we wrześniu zmienił status. Trochę mnie to niepokoi, bo czytałem też trochę niemieckie forum Kodiaqa i tam piszą, że czekają na swojego po 12+ miesięcy.

Zastanawia mnie jaki oni mają klucz priorytetów w produkcji. Ja pierwotnie miałem mieć produkcję auta w 6 tygodniu 2022 roku, a w listopadzie wyszła ta sytuacja, że kastrują auto, ale produkcja będzie w 2021. Teraz mam wykastrowane auto z 2021 roku i nie wiem kiedy mogę je dostać, za tydzień, miesiąc czy rok? Najgorzej, że oni sami nie są w stanie na to odpowiedzieć. Nie wiem na ile to faktycznie brak informacji, a ile to gra na zwłokę. Czy ktoś się orientuje ile powinien trwać taki niezakłócony czas produkcji? Bo zastanawiam się, np. jeżeli w tym tygodniu by wzięli moje auto znowu na warsztat, to ile by to mogło potrwać.

Daję sobie czas do końca stycznia, mam wstępnie nagrane inne auto, ale boję się, że skończy się tak, że kupię to drugie, a następnego dnia będzie informacja, że Kodiaq jest wyprodukowany :)

damian6310
Posty: 15
Rejestracja: 12 sty 2022, 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi polift. ...kiedys Superb 3 1,8tsi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: damian6310 »

Witam Wszystkich,

chciałbym również podzielić się informacja, długo wahałem się nad wyborem samochodu czyli Kodiaq czy Tiguan allspace... wybór padł na Kodiaqa i w połowie grudnia 2021 zamówiłem go. po waszych wpisać już się nie dziwię ze dealer nic nie wie na temat daty produkcji o żadna data mu się nie wyświetla.

Dziwi mnie jednak fakt że gość z VW mówił ze Tiguany są produkowane w Mexyku i jeśli bym zamówił w grudniu to do kwietnia jest w Polsce.... skąd taka różnica ???

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: sylwekr »

damian6310 pisze:
12 sty 2022, 14:26


Dziwi mnie jednak fakt że gość z VW mówił ze Tiguany są produkowane w Mexyku i jeśli bym zamówił w grudniu to do kwietnia jest w Polsce.... skąd taka różnica ???
No ciekawe... Jak ja miałem wycenianego Tiguana Allspace w kwietniu, czy maju ubiegłego roku to sprzedawca mówił ok 6-9 miesięcy czekania, dlatego między innymi decyzja zakupu Kodiaqa który miał być w ok 3 miesiące....

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 268
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: herman00 »

Gdy kupowałem Kodiaq-a na forum kwitła dyskusja na temat nowej KIA Sorento. Achy i ochy w cenie L&K.
Nie wiem czy ktoś z Was próbował zamówić nowe Sorento i może napisać jaki dostał termin, bo moja informacja nie jest od osoby zamawiającej, ale zamawiającym był wspólnik mojego bliskiego kuzyna (słabo znam wspólnika, ale nie mam powodu nie wierzyć bliskiemu kuzynowi) - w listopadzie 2021 dostał termin na luty 2023 - 14 miesięcy.

lolas18
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2021, 22:12
Samochód: audi, a5, 2,0

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: lolas18 »

draper pisze:
12 sty 2022, 12:39
Cześć wszystkim, czytam forum od jakiegoś czasu, ale dzisiaj postanowiłem się zarejestrować i napisać, bo powoli tracę cierpliwość do Skody.

Zamówiłem Kodiaqa 1.5TSI Style z pakietami Comfort i Safety (+ podgrzewana szyba i regulowane automatycznie siedzenia) na początku września z terminem odbioru na marzec 2022. W listopadzie dostałem od dealera "dobrą i złą wiadomość". Zła była taka, że pakiet Safety zostanie obcięty przez czujnik martwego pola, a dobra, że w zamian za to auto trafi do mnie w grudniu 2021.

Produkcja rozpoczęła się na samym początku grudnia albo nawet na koniec listopada, co mnie mega ucieszyło. Natomiast od 10 grudnia mój dealer widzi w systemie, że auto cały czas jest w produkcji i utknęło na etapie montażu komponentów. Próbuję się kontaktować z BOK Skody, z infolinią, ale nikt nic nie wie. Samochody są produkowane dalej, a mój model czeka na części, chociaż został już wykastrowany. Frustracja we mnie narasta, bo czuję się oszukany i już poważnie rozważam zakup innego auta.

Czy ktoś z Was jest może w podobnej sytuacji, że jego samochód utknął na jakimś etapie produkcji? Może wie coś więcej jakie są plany na takie auta? Od dealera wiem, że jakieś auto ma status taki jak mój od września 2021, czyli to niekoniecznie jest przejściowy etap.
Nie martw się, mój stoi wyprodukowany od września i czeka na komponenty , nie wiadomo kiedy będzie. Auto zamówione w maju.

ODPOWIEDZ