Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: lycone »

Korzystam z Tapatalk i nawet nie widziałem, że miałem Leona ustawionego :)



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


Robi83
Posty: 7
Rejestracja: 11 sty 2020, 22:59
Samochód: Brak

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Robi83 »

Kordi pisze:
04 mar 2020, 22:45
I to jest taki problem ? , żeby przez to nie móc kupić kodiaqa , o ja pierdziele , że ludzie nie mają większych problemów :roll:

Przecież fajnie się sprawdzają długie samozałączające i wyłączające :cry:
Problem to jest jak masz dziecko chore...
A to jest rzecz która jest na wyposażeniu w tańszym superbie i wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy nocą.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: TOMEQ »

Jeśli wpływa na komfort jazdy i to nie tylko nocą, to tylko i wyłącznie innych współużytkowników drogi, a nie nas samych, bo dzięki automatycznemu wycinaniu wiązki światła nie oślepiamy właśnie innych użytkowników drogi, a nie nas samych. Co do bezpieczeństwa to jest to kwestia dyskusyjna, bo jaki wpływa na bezpieczeństwo ma wycinanie wiązki światła? Chyba taką, że eliminując problem z oślepianiem innych użytkowników drogi wyeliminujemy prawdopodobieństwo spowodowania przez nich wypadku wywołanych ich oślepieniem, ale powiedzmy sobie prawdę ile było wypadków z takiego powodu? Z pewnością reflektory matrycowe nie wpływają czynnie na bezpieczeństwo, a co najwyżej biernie. Niektórzy na siłę próbują sobie wmawiać jakie to jest och i ach, ale należy powiedzieć prawdę, że reflektory matrycowe nie poprawią widoczności dla nas samych i nie będą świeciły lepiej od obecnie stosowanych ledowych reflektorów w KODIAQu. I tu nie ma co porównywać KODIAQa do SUPERBa bo w SUPERBie wcześniej wogóle nie było ledowych, a ksenony, stąd ta różnica w poprawie efektywności reflektorów, bo ogólnie ledy mają przewagę nad ksenonami.
Poza tym jestem ciekaw ilu zwolenników i napaleńców reflektorów matrycowych, które z pewnością będą za dopłatą, wcześniej dobrała lub dobrałaby opcionalnego asystenta świateł drogowych, który tak samo jest odpowiedzialny za komfort i bezpieczeństwo?
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: lycone »

TOMEQ pisze:Jeśli wpływa na komfort jazdy i to nie tylko nocą, to tylko i wyłącznie innych współużytkowników drogi, a nie nas samych, bo dzięki automatycznemu wycinaniu wiązki światła nie oślepiamy właśnie innych użytkowników drogi, a nie nas samych. Co do bezpieczeństwa to jest to kwestia dyskusyjna, bo jaki wpływa na bezpieczeństwo ma wycinanie wiązki światła? Chyba taką, że eliminując problem z oślepianiem innych użytkowników drogi wyeliminujemy prawdopodobieństwo spowodowania przez nich wypadku wywołanych ich oślepieniem, ale powiedzmy sobie prawdę ile było wypadków z takiego powodu? Z pewnością reflektory matrycowe nie wpływają czynnie na bezpieczeństwo, a co najwyżej biernie. Niektórzy na siłę próbują sobie wmawiać jakie to jest och i ach, ale należy powiedzieć prawdę, że reflektory matrycowe nie poprawią widoczności dla nas samych i nie będą świeciły lepiej od obecnie stosowanych ledowych reflektorów w KODIAQu. I tu nie ma co porównywać KODIAQa do SUPERBa bo w SUPERBie wcześniej wogóle nie było ledowych, a ksenony, stąd ta różnica w poprawie efektywności reflektorów, bo ogólnie ledy mają przewagę nad ksenonami.
Poza tym jestem ciekaw ilu zwolenników i napaleńców reflektorów matrycowych, które z pewnością będą za dopłatą, wcześniej dobrała lub dobrałaby opcionalnego asystenta świateł drogowych, który tak samo jest odpowiedzialny za komfort i bezpieczeństwo?
Wpływa na bezpieczeństwo chociażby przez to, że jeszcze lepiej oświetla pobocze drogi. Możesz wcześniej dostrzec chociażby nadbiegające zwierzę.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: stingerA6 »

Po pierwsze
Temat dotyczy czasu oczekiwania na zamówionego Kodiaqa
Po drugie
Kodiaq nie ma Marixów i nie ma daty ich wprowadzenia
Po trzecie
Jest już jeden forumowicz który jeździ obecnie Kodiaqiem, a nie chciał kupić auta bez Matrixów.

Reasumując - wracamy do dywagacji na temat oczekiwania na zamówionego Kodiaqi, a nie zdecydowani czekają na Kodiaqa z oświetleniem laserowym.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Kordi »

to już tylko tak na koniec wątku w wątku , skoro zostałem wywołany " zacytowany " ,
nie muszę odpowiadać bo mą odp. ujął :arrow: TOMEQ ;) :arrow: dziękuję
koniec kropka sorki :P
KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: polrob »

Jak wyglądają teraz terminy, coś się zmieniło?. Branża motoryzacyjna chyba też odczuje obecną sytuację na świecie. Podejrzewam ze chwilowo spadnie zainteresowanie nowymi zamówieniami aut.

vetserhat
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2020, 11:01
Samochód: Kodiaq L&K 190 tsi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: vetserhat »

ja mam termin 23.03.2020. zobaczymy jak będzie. ale mi sie wydaje będzie zapóźnienie....

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: klimas7 »

Jak sprawdzacie termin produkcji? Z każdym razem piszecie maila do sprzedawcy?

Ciekawe czy ze względu na sytuację ceny aut w nowych rocznikach będą niższe....

Padzon
Posty: 12
Rejestracja: 29 lut 2020, 19:17
Samochód: Kodiaq 2,0 TSI Style RM2020

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Padzon »

Na mnie autko czeka w salonie, ale nie da się go zarejestrować, bo zamknęli urząd miasta...

ODPOWIEDZ