Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
guli200
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2021, 17:29
Samochód: Skoda Octavia Style 1.5 TSI / KODIAQ FL zamówiony

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: guli200 »

Zamówiony pod koniec czerwca KODIAQ Style. Info z salonu jest, że powinien być gotowy październik/listopad. Czekają jeszcze na potwierdzenie z fabryki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


Mielcar
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2021, 9:29
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style* wkrótce(?)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Mielcar »

U mnie, jak już pisałem wyżej, zamówienie początek czerwca i ostatnio Konsultant wspominał o odbiorze na przełomie września i października, więc zgadzają się te zeznania mniej więcej. Ja też nie mam jeszcze potwierdzenia z fabryki.


Sent from my iPhone using Tapatalk

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: longmanpl »

Mielcar pisze:U mnie, jak już pisałem wyżej, zamówienie początek czerwca i ostatnio Konsultant wspominał o odbiorze na przełomie września i października, więc zgadzają się te zeznania mniej więcej. Ja też nie mam jeszcze potwierdzenia z fabryki.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Heh, a mi junior biznes ekspert powiedział, że potwierdzenie zajmuje fabryce ok. 1 tygodnia...

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: biokd »

Panowie, salon może mieć już info z fabryki o przypisaniu terminu produkcji praktycznie od razu. Mi diler co tydzień przesyłał mailem taką tabelke z terminami. Ja miałem dzień po złożeniu zamówienia przypisany już termin produkcji, oczywiście te terminy to są czysto teoretyczne na początku, bo kolejnego dnia przesunął mi się o kilka tyg do przodu i tak skakał po kalendarzu praktycznie co tydzień między kwietniem 2021 a styczniem 2022 (zamawiałem 28 stycznia). Termin produkcji potwierdził mi się w marcu na kwiecień, po czym wypadł całkiem z kalendarza (co się bardzo rzadko zdarza jak mówił dealer), aż w końcu ponownie mi sie potwierdził dopiero pod koniec kwietnia i tak został już do czasu produkcji, czyli do 20-21 maja.
Były już historie, że auta sie wyprodukowały, ale stały w fabryce, bo brakowało jakichs elementów, u mnie to wynikało m.in z probelmami logistycznymi ze skrzyniami DSG (o czym informację dostałem od Skoda Czechy, do których pisałem). Obecnie jest ogólny problem z dostępnością półprzewodników (który generalnie trwa od początku pandemii, bo ich produkcja przekierowała się na dział IT a nie moto), ale obecnie do tego stopnia, że fabryki Skody w Czechach wstrzymują produkcję całkowicie na tydzień, więc na razie terminy wyprodukowania aut są czysto teoretyczne i to jest jak wróżenie z fusów. Ale życzę Wam jak najszybszego odbioru aut :)

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: longmanpl »

No właśnie, wróżenie z fusów.
Tu dostrzegam inny problem - handlowiec, w obawie przed rezygnacją klienta na początku rozmów, może czarować z terminami. Nie wiem jak jest w moim przypadku, moze trafiłem na optymistę ;)

Podobną sytuację miałem w Seacie, gdzie jeden sprzedawca mówił wprost - Tarraco może wyprodukować się nawet we wrześniu, ale trzeba się liczyć z grudniem. Tym bardziej, że są przerwy produkcyjne w sierpniu a wersja FR może mieć dodatkowe opóźnienia do 10 tygodni.
Z kolei inny sprzedawca w innym salonie (miasto to samo), dwukrotnie twierdził, że 3, max 4 m-ce pomimo przerw.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
guli200
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2021, 17:29
Samochód: Skoda Octavia Style 1.5 TSI / KODIAQ FL zamówiony

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: guli200 »

Macie już może potwierdzenie z fabryki? Ja nadal czekam, a zamówienie złożone ponad tydzień temu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Hellborn »

A ja 10. Czerwca dostałem potwierdzenie przyjęcia zamowienia przez salon a fabryka do dziś nie potwierdziła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mielcar
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2021, 9:29
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style* wkrótce(?)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Mielcar »

U mnie identyczna sytuacja jak powyżej.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Hellborn »

Zapomniałem dodać ze u mnie niby miała być kontynuacja zamienia z marca ;)

Ale jakoś nie widze tego…

Póki co na dniach SKoda powinna rozpocząć montowanie nowej budy. Pytanie czy już zaczęli i kiedy wyjada z fabryki pierwsze FLe?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
guli200
Posty: 40
Rejestracja: 28 cze 2021, 17:29
Samochód: Skoda Octavia Style 1.5 TSI / KODIAQ FL zamówiony

Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: guli200 »

Widzę właśnie że idzie to wszystko powoli i mam nadzieję że do stycznia poodbieramy wszyscy gotowe FLe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ