Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: TymekF »

paw_mag pisze:
17 lis 2023, 11:21
danakasqn pisze:
17 lis 2023, 10:13
Ja zamawiałem dokładnie 30.11.2022(xD). Zaraz będzie równy rok. Zamówiłem Skoda Kodiaq RS z prawie wszystkimi dodatkami.

Ostrzegam, by nie kupować opon u dealera bo mają strasznie drogie. W podstawie dostajemy opony letnie, więc warto zaopatrzyć się w zimówki/całoroczne. Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić z pierwszej lepszej strony internetowej i wysłać bezpośrednio do salonu by przełożyli. Mi wycenili opony Pirelli na 2000zł/sztuka, a w sieci mam je za 1300zł/sztuka.
Wow! Ale, że jak?!?!?! Rok ?!?!?
Męczyłeś w między czasie swojego dealera, żeby coś przyspieszył i dlaczego tak długo? Gwarancje ceny chociaż otrzymałeś?
Może dealer nie miał slotów i mówił, że zamówił, a wcale tego nie zrobił?
Albo może rzeczywiście produkcja się wydłużyła ze względu na taką długą listę dodatków...
Dziwne.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


artly
Posty: 59
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: artly »

Mój się wyprodukował i czeka na transport, zamówienie z końca sierpnia tego roku.

TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: TymekF »

artly pisze:
17 lis 2023, 16:31
Mój się wyprodukował i czeka na transport, zamówienie z końca sierpnia tego roku.
Super wiadomość! 3 miesiące... :D
Dużo dodatków dobierałeś?

artly
Posty: 59
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: artly »

TymekF pisze:
17 lis 2023, 17:15
artly pisze:
17 lis 2023, 16:31
Mój się wyprodukował i czeka na transport, zamówienie z końca sierpnia tego roku.
Super wiadomość! 3 miesiące... :D
Dużo dodatków dobierałeś?
Sportline 2.0 tdi 4x4 czerwony plus hak fabryczny, podwójne szyby przednie, dodatkowa podłoga bagażnika i alarm do AC, a jeszcze ACC

Zdun
Posty: 17
Rejestracja: 14 lis 2023, 21:30
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI Laurin & Klement

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Zdun »

paw_mag pisze:
danakasqn pisze:
17 lis 2023, 10:13
ZetRTW pisze:
14 lis 2023, 10:56
Update jak to przebiegało:
kodiaq sportline 1.5 tsi z masą dodatków(panorama, 3 rząd itd)

06 Czerwca - negocjacja z 4 salonami wybranej konfiguracji Kodiaqa
15 Czerwca - finalne wynegocjowanie i zatwierdzenie z wybranym salonem kwoty wybranej konfiguracji auta i chyba tutaj = dokonanie zamówienia przez dealera
27 Czerwca - odesłanie podpisanej umowy Leasingowej i dokonanie wpłaty maksymalnej za auto
24 Sierpnia - dostałem info o terminie produkcji na 42 tydzień (ze względu że był okres wakacyjny i podobno fabryki stały 2 tygodnie)
11 Września - potwierdzenie że data produkcji znikła z systemu.... i męczenie przez miesiąc czy się pojawił nowy termin
4 października - po ponagleniach, telefonach, a finalnie chęci rezygnacji pojawił się termin na 44 tydzień produkcji
30 Października - miał zacząć się teraz produkować właśnie, a jednak zmiana terminu na 48 tydzień, czyli koniec listopada rozpoczęcie produkcji...niby znowu zatwierdzone.
08 Listopada - nowy termin produkcji zatwierdzony na 47 tydzień - czyli wcześniej


A ty danakasqn?
jaką wersje i kiedy?
Ja zamawiałem dokładnie 30.11.2022(xD). Zaraz będzie równy rok. Zamówiłem Skoda Kodiaq RS z prawie wszystkimi dodatkami.

Ostrzegam, by nie kupować opon u dealera bo mają strasznie drogie. W podstawie dostajemy opony letnie, więc warto zaopatrzyć się w zimówki/całoroczne. Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić z pierwszej lepszej strony internetowej i wysłać bezpośrednio do salonu by przełożyli. Mi wycenili opony Pirelli na 2000zł/sztuka, a w sieci mam je za 1300zł/sztuka.
Wow! Ale, że jak?!?!?! Rok ?!?!?
Męczyłeś w między czasie swojego dealera, żeby coś przyspieszył i dlaczego tak długo? Gwarancje ceny chociaż otrzymałeś?
Mnie od razu poinformowali, ze na wersje L&K + dodatki czeka się dłużej, tyle ze początkowo miało być ok 6 miesięcy a wyszło 10.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vrnk89
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2023, 22:09
Samochód: Waiting for Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: vrnk89 »

Zamówienie z początku października- brak daty produkcji, co więcej dostałem informację że może nie być wyprodukowany w ogóle.

Więc słabo trochę.

dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: dratuszny »

A czego się tutaj spodziewać, jak premiera nowego była na początku października? przecież nie będą robić starego modelu w nieskończoność.

vrnk89
Posty: 7
Rejestracja: 10 lis 2023, 22:09
Samochód: Waiting for Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: vrnk89 »

Mi logika podpowiada, że jeśli nie mam zamiaru produkować starego modelu, to udostępniam nowy - do konfiguracji/cennik. A nie trzymam w konfiguratorze starego modelu do Grudnia, skoro nie mam zamiaru go produkować.

Do dzisiaj "wisi" Superb w liftbacku, którego od prawie roku zamówić nie można.

Po ch*J?

TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: TymekF »

vrnk89 pisze:
21 lis 2023, 16:57
Po ch*J?
Rozumiem poirytowanie, ale polecam używać innego słownictwa, to nie budka z piwem ;)

Ja nic takiego nie słyszałem, przynajmniej odnośnie wersji sportline produkcja ma być do 19 tygodnia 2024 roku.
Skoro początek października zamawiałeś to jeszcze poczekałbym spokojnie do grudnia/stycznia.
Z tego co wiem czas oczekiwania obecnie to 3-5 miesięcy.

A co do jakiś braków czy problemów, to słyszałem, że Bluetooth Plus od stycznia nie będą montować, reszta dodatków na razie nie zagrożona.

Może po prostu twój dealer nie ma slotów na produkcję?

ZetRTW
Posty: 55
Rejestracja: 01 wrz 2023, 7:59
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: ZetRTW »

No i mi nerwy puściły, nagle produkcja auta skonfigurowanego przeze mnie przesunęła się na koniec stycznia 2024. Powiedziałem dość i znalazłem z podobnym wyposażeniem na miejscu tylko że inny kolor ale nie mam już cierpliowści...

Miała być teraz do odbioru. Więc jak ktoś chce zajebiście doposażonego kodiaqa za 196 000k po rabatach to moge mu przesłać namiary na salon z konfiguracją. odbiór pewnie początek lutego. Kodiaq sportline 1.5 tsi, niebieski, Panorama, 3 rząd siedzeń, automatyczny hak, wszystkie rodzaje asystenta pasa ruchu, kamera 360, automatyczna klapa bagaznika, grzane siedzenia z tyłu, pakiet spania czy jak mu tam, susnset z przodu, nagłośnienie Cauton, i to chyba wszystko

ODPOWIEDZ