Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Salon
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2021, 20:33
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Salon »

kijap pisze:
12 lut 2023, 14:41
Salon pisze:
11 lut 2023, 20:48
kijap pisze:
11 lut 2023, 14:17


Kolego ale skoro tak długo czekasz i dzwonili z informacjami o dopłacie to znany jest termin produkcji? Co miałeś wpisane w zamówieniu?

W zamówieniu miałem odbiór wrzesień 22. Przy okazji tejże daty był kontakt z salonu że auta nie będzie i czy chcę czekać - chciałem 😁. Dodatkowo potwierdziłem ( niestety tylko podczas rozmowy) że cena bez zmian bo miałem już to potwierdzone mailowo przy okazji wpłaty zaliczki. Kilka dnia później pojawiła się wstępna data produkcji na koniec października, za kilkanaście dnia data produkcji szła coraz dalej... połowa listopada, połowa grudnia itd...
A potem bęc... Termin ostateczny 5 tydzień 2023.
O zmianie ceny handlowiec nie wspominał przy tej okazji więc byłem przekonany że będzie cena z zamówienia...
Czekałem z niecierpliwością na koniec stycznia - niestety, telefon od handlowca - SA OPÓŹNIENIA...
Ja dalej czekam...
W ubiegły poniedziałek SMS od handlowca AUTO WYPRODUKOWANE 04/02/2023.
Dzwonię zatem i pytam kiedy odbiór. Handlowiec mówi że z Czech wyjedzie 14 , potem Poznań i pewnie około 20 odbiór... ALE CENA ROŚNIE BO IMPORTER TAK ZARZĄDZIŁ I WSZYSCY TAK BĘDĘ PŁACIĆ...
Podziękowałem, i zacząłem się zastanawiać czy tak właśnie jest. Stąd moje pytanie na Naszym Forum 🙂.
Po prostu , z jednej strony bardzo się cieszę że już zaraz będę miał mojego Miśka , a z drugiej trochę czuję się, lekko mówiąc, niekomfortowo.
Co radzicie, podnosić sprawę i szukać rozwiązania, jakiegoś kompromisu? Sam nie wiem...
Liczę na rady koleżanek/ kolegów z większym doświadczeniem w takich kwestiach.
Bo ja tylko prosty lekarz jestem 😁



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Bury_Kocur »

Salon pisze:
12 lut 2023, 15:09
Co radzicie, podnosić sprawę i szukać rozwiązania, jakiegoś kompromisu? Sam nie wiem...
Bo ja tylko prosty lekarz jestem
To ja Ci odpowiem jako prosty inżynier od diesli - zobacz na zamówieniu czy masz zagwarantowaną cenę oraz termin odbioru?

Jak masz a coś wzrosło lub się przesunęło - a nie zostałeś o tym poinformowany zgodnie z zapisami w zamówieniu - to wtedy masz - moim zdaniem - podstawę do wysunięcia roszczeń - jak nie masz tego napisanego to nie bardzo masz podstawy do wnoszenia roszczeń.

To jest proste jak pęczek drutu - zobacz co masz na zamówieniu...

Ważne jest w takich rozmowach to co masz napisane - wszelkie inne formy uzgodnień są rozmowami czysto prywatnymi nie mającymi odniesień prawnych.

Zawierając umowę strony się do czegoś zobowiązują - zobacz przede wszystkim do czego zobowiązał się formalnie dealer - zobacz punkt zamówienia "Warunki Sprzedaży"

Jest tam wyraźnie napisane o możliwości odstępstw od warunków wymienionych w zamówieniu jednakże musi to nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Pzdr
Włodek

Paraflo
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2023, 7:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 tdi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Paraflo »

Witam, chciałem "pochwalić" się swoim czasem oczekiwania na Kodiaqa. L&K 2.0 tdi plus dodatki: zamówienie 27.07.2022, Do dealera dotarł 09.02.2023. czekam na położenie ceramiki i odbieram. Szczerze mówiąc aż nie chce się wieżyć, że ktoś jeszcze czeka od 2021 roku...
Pozdrawiam
Piotr

Bochenos
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2022, 21:49
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Bochenos »

Jaka cena położenia ceramiki?

Bury22
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2022, 16:30
Samochód: Kodiaq FL L&K 2.0TSi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Bury22 »

Paraflo pisze:
13 lut 2023, 6:23
Witam, chciałem "pochwalić" się swoim czasem oczekiwania na Kodiaqa. L&K 2.0 tdi plus dodatki: zamówienie 27.07.2022, Do dealera dotarł 09.02.2023. czekam na położenie ceramiki i odbieram. Szczerze mówiąc aż nie chce się wieżyć, że ktoś jeszcze czeka od 2021 roku...
Pozdrawiam
Piotr
Mam tak samo, nie wiem co tam się dzieje, ale zamówienia z Lipca/Sierpnia wychodzą szybciej niż te z początku roku lub zeszłego roku ....

qbert
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2022, 22:57
Samochód: 2023 L&K 2.0 TSI Red Velvet

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: qbert »

Moje zamówienie z 17 stycznia 2022 trafiło do produkcji w piątek, czyli nawet chwilę przed zatwierdzonym 7 tygodniem.

Salon
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2021, 20:33
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Salon »

Bury22 pisze:
13 lut 2023, 14:28
Paraflo pisze:
13 lut 2023, 6:23
Witam, chciałem "pochwalić" się swoim czasem oczekiwania na Kodiaqa. L&K 2.0 tdi plus dodatki: zamówienie 27.07.2022, Do dealera dotarł 09.02.2023. czekam na położenie ceramiki i odbieram. Szczerze mówiąc aż nie chce się wieżyć, że ktoś jeszcze czeka od 2021 roku...
Pozdrawiam
Piotr
Mam tak samo, nie wiem co tam się dzieje, ale zamówienia z Lipca/Sierpnia wychodzą szybciej niż te z początku roku lub zeszłego roku ....
Najnowsze wieści z frontu... 🙂
Dealer zaakceptował w pełni pierwotną cenę i warunki zamówienia 😁👍. Tak więc Pan Maciej od Bieranowskiego Bydgoszcz podszedł profesjonalnie do moich argumentów i dodatkowo dostałem akcesoria na 1000 zł 👍. Tak więc Mega Super!
Jestem na razie bardzo zadowolony ale potwierdzę wszystko jak odbiorę auto za tydzień. 🥂
Co do przemyśleń dlaczego idą szybciej zamówienia sprzed paru miesięcy niż z 2021 to myślę że kwestia pieniędzy ( zgodnie z powiedzeniem że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... kasę ☹️). Po prostu w 2021 można było zamówić za 190 tys to co dziś kosztuje 250 tys... (Jak u mnie). Albo spokojnie się czeka 15 miesięcy i wreszcie się doczekasz albo łamiesz się i rezygnujesz a auto się szybko produkuje i jest do sprzedaży od ręki... za 250 000 polskich złotych.

Jaco
Posty: 124
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:16
Samochód: Skoda, Superb, 2.0TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Jaco »

Ja czekałem rok bez dwóch dni, bardzo długo ale było warto bo jestem bardzo zadowolony. Natomiast co do dealerów skody to od tej pory traktuje ich jak sprzedawców garnków albo hiper drogich materaców, którzy to naciagaja starszych ludzi. Cały czas byłem zwodzony, oszukiwany, obiecywano mi gruszki na wierzbie itd. Przez rok czekania miałem 3 handlowców którzy mieli mnie pod „opieka” tzn ze jak do nich dzwoniłem albo pisałem to nie raz odbierali telefon. Nawet jak auto już było wyprodukowane to mi nic nie powiedzieli. Ehhh Na szczęście auto super mi odpowiada.

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mpirek »

Jaco pisze:
13 lut 2023, 20:56
Ja czekałem rok bez dwóch dni, bardzo długo ale było warto bo jestem bardzo zadowolony. Natomiast co do dealerów skody to od tej pory traktuje ich jak sprzedawców garnków albo hiper drogich materaców, którzy to naciagaja starszych ludzi. Cały czas byłem zwodzony, oszukiwany, obiecywano mi gruszki na wierzbie itd. Przez rok czekania miałem 3 handlowców którzy mieli mnie pod „opieka” tzn ze jak do nich dzwoniłem albo pisałem to nie raz odbierali telefon. Nawet jak auto już było wyprodukowane to mi nic nie powiedzieli. Ehhh Na szczęście auto super mi odpowiada.
Ja dokładnie czekałem tyle samo czasu. Handlowiec spoko, cały czas na bieżąco info jakie miał to podawał, cena zostawiona z zamówienia więc też ok

Paraflo
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2023, 7:59
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 tdi

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Paraflo »

Ja robię ceramikę + folie na cały przód,l zderzak tylni itp. łacznie 9000zł.

ODPOWIEDZ