Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: polrob »

lolas18 pisze:
21 gru 2021, 19:24
romgor123 pisze:
21 gru 2021, 19:14
Pxl pisze:
21 gru 2021, 9:20
Witam wszystkich. Znalazłęm forum przy pomocy Google żeby monitorować sytuacje z tym chippagedonem. I po przeczytaniu kilku postów - dowiedziałem się że ktoś kto zamawiał w lipcu już prawie odebrał (nie pamiętam kto). Więc nawiązałem kontakt ze swoim dilerem (ktory dosyć długo nie odpowiadał - okazało się że mój kontakt już tam nie pracuję) - i powiedziano mi że w tym tygodniu zacznie się produkcja! Zamówienie zlożyłem 1.07.2021. Więc prawie pól roku zeszło. Będę miał 1.5 TSI z manualną skrzynią (dosyć biedna wersja ale nie jestem wybredny) - więć raczej niema zabardzo czego wicynać. Zostało mi tylko trzymać kciuki :P
Czyżbyś zamawiał w Bydgoszczy? Mój handlowiec również został zwolniony/zwolnił się…..a może to taki handlomageddon.
Gratulacje….swoją drogą zamawiałeś w lipcu i masz datę produkcji, a ja w maju i nie mam daty produkcji.
Czyżby Bieranowski?? Mój handlowiec tez odszedł 😃 zamowienie z maja ale wyprodukowany i czeka na komponenty. Z tego co się dowiedziałem to samochody które zostawia dokończone w 2021 to będą rocznikowo 2021, a te które zakończone w 2022 - nawet jeden komponent to będą rocznikowo 2022 pomimo że były produkowane w 2021.
Trochę się to nie spina.
Przecież auto ma już nadany VIN i nie bardzo widzę opcję aby taka sytuacja miała miejsce, że w roczniku produkcji będzie 2022.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: szablesi76 »

polrob pisze:
lolas18 pisze:
21 gru 2021, 19:24
romgor123 pisze:
21 gru 2021, 19:14
Czyżbyś zamawiał w Bydgoszczy? Mój handlowiec również został zwolniony/zwolnił się…..a może to taki handlomageddon.
Gratulacje….swoją drogą zamawiałeś w lipcu i masz datę produkcji, a ja w maju i nie mam daty produkcji.
Czyżby Bieranowski?? Mój handlowiec tez odszedł Obrazek zamowienie z maja ale wyprodukowany i czeka na komponenty. Z tego co się dowiedziałem to samochody które zostawia dokończone w 2021 to będą rocznikowo 2021, a te które zakończone w 2022 - nawet jeden komponent to będą rocznikowo 2022 pomimo że były produkowane w 2021.
Trochę się to nie spina.
Przecież auto ma już nadany VIN i nie bardzo widzę opcję aby taka sytuacja miała miejsce, że w roczniku produkcji będzie 2022.
Będzie 21


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: BigDaddy »

A to nie powinno podejść pod "wyprzedaż rocznika" ze zrabatowaną dodatkowo ceną? :)

szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: szablesi76 »

Powinno w normalnej sytuacji ale ze sytuacja nie jest normalna nie podejdzie. Ja usłyszeli ze zawsze mogę zrezygnować jak mi nie pasuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mpirek »

Dostałem info od sprzedawcy, że mój zamówiony L&K 2.0 TSI dalej nie ma terminu.
Przekazał, że terminy są teraz przydzielane dla 1.5 TSI.
Więc czekam dalej na informację. Chyba raczej najwcześniej marzec...

Pxl
Posty: 15
Rejestracja: 18 gru 2021, 16:32
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5 TSI (2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Pxl »

romgor123 pisze:
21 gru 2021, 19:14
Pxl pisze:
21 gru 2021, 9:20
Witam wszystkich. Znalazłęm forum przy pomocy Google żeby monitorować sytuacje z tym chippagedonem. I po przeczytaniu kilku postów - dowiedziałem się że ktoś kto zamawiał w lipcu już prawie odebrał (nie pamiętam kto). Więc nawiązałem kontakt ze swoim dilerem (ktory dosyć długo nie odpowiadał - okazało się że mój kontakt już tam nie pracuję) - i powiedziano mi że w tym tygodniu zacznie się produkcja! Zamówienie zlożyłem 1.07.2021. Więc prawie pól roku zeszło. Będę miał 1.5 TSI z manualną skrzynią (dosyć biedna wersja ale nie jestem wybredny) - więć raczej niema zabardzo czego wicynać. Zostało mi tylko trzymać kciuki :P
Czyżbyś zamawiał w Bydgoszczy? Mój handlowiec również został zwolniony/zwolnił się…..a może to taki handlomageddon.
Gratulacje….swoją drogą zamawiałeś w lipcu i masz datę produkcji, a ja w maju i nie mam daty produkcji.
Nie - w Krakowie.

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: BigDaddy »

Przekazał, że terminy są teraz przydzielane dla 1.5 TSI.
Normalnie bym się ucieszył ale sam nie wiem czy to lepiej bo z mojego Sportline wycieliby Cantona, Rear side i Side assist a tak, to później może będą te cholerne chipy

spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: spook »

Handlowiec dał znać, że nie doszły jeszcze dokumenty do auta, więc wydanie przesunie się na styczeń. Poszedłem sobie dziś kuknąć z daleka na parking, może jutro obejrzę auto z handlowcem, ale na przejażdżkę trzeba będzie jeszcze poczekać...

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WaC »

Spook, ale już masz. I na 100% znasz cenę!
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: spook »

WaC pisze:
22 gru 2021, 19:38
Spook, ale już masz. I na 100% znasz cenę!
Wiesz, jak to jest. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Może jutro kopnę się z Żoną na parking z handlowcem, to chociaż jakąś fotkę sobie zrobię. Ironia losu: auto stoi na parkingu nie z powodu braku komponentów, tylko biurokracji...

Mój ojciec skwitował sytuację: "Żyjemy w czasach, w których wyprodukowanie niesamowicie skomplikowanego samochodu zajmuje dwa dni, a z drugiej strony przesłanie kilku kartek papieru z miejsca na miejsce na czas stanowi problem".

A z drugiej strony masz oczywiście rację, że czekamy znacznie krócej niż pierwotnie mieliśmy. Na zamówieniu Skoda zastrzegła sobie czas na realizację do końca kwietnia, więc jesteśmy grubo do przodu. Co do ceny nie jestem wprawdzie pewien w 100%, ale z drugiej strony nie mam też żadnych informacji od handlowca, jakoby ta miała się zmienić. Wszystko wskazuje więc, że będzie jak na zamówieniu.

Opony zimowe na szczęście już doszły. Miły akcent ze strony salonu, bo handlowiec kazał mi je zamówić od razu do nich i zmienią mi je podczas przeglądu zerowego.

ODPOWIEDZ