Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Kemot
Posty: 28
Rejestracja: 24 paź 2021, 21:58
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Kemot »

mpirek pisze:
15 lis 2021, 17:35
Czemu tych opcji ma nie być skoro są w nowych konfiguratorach (przynajmniej w L&K)
Zdaje się, że nie ma nowych konfiguratorów. Co więcej nie ma nowych cenników z cenami podniesionymi o 4%. Handlowiec teraz liczy cenę auta na kalkulatorze na podstawie tego co wyszło z konfiguratora ;)



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: biokd »

WaC pisze:
15 lis 2021, 16:33
Właśnie otrzymałem odpowiedź:

Infolinia ŠKODA <obsluga.skoda@info.vw-group.pl>
14:50 (1 godzinę temu)
do mnie

Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt.
Jako Importer samochodów nie jesteśmy stroną w sprzedaży pojazdu, dlatego wszelkie pytania i niejasności dotyczące złożonej oferty prosimy kierować do salonu sprzedaży.
Pozdrawiam

S(...)
Infolinia Marki ŠKODA
telefon: 801234234


Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.
ul. Krańcowa 44
61-037 Poznań
www.skoda-auto.pl/

Volkswagen Group Polska Sp. z o.o.



I moja:

Szanowna Pani S(...)!
Dziękuję za pilną odpowiedź. Może nie jestem wpełni usatysfakcjonowany, lecz optymistycznie mogę domniemywać, iż informacja z Salonu nie jest to oficjalnym stanowiskiem Waszej Firmy.
Z wyrazami szacunku, WaC.
Ja pier... ale spychologia. Nie są stroną, ale są importerem i wszystkie zamówienia idą przez nich do producenta, a nie bezposrednio od dilera. WaC, zbyt dyplomatycznie odpowiedziałeś ;) Ale można przypuszczać, że to jest rzeczywiście samowolka dilera. Zmień dilera lub szukaj auta u konkurencji. Ciekaw jestem co na to diler...

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: baw »

Było do przewidzenia. Nie będą robili do własnego gniazda. Dla importera jednostkowy Kowalski jest nieistotny. Może gdyby się regularnie brało flotę na kilkadziesiąt aut to by się zainteresowali.

Kumpel flotowiec właśnie negocjuje flotę Octavii. Wstępny czas realizacji zamówienia - 11 miesięcy.

Awatar użytkownika
Czarny
Posty: 54
Rejestracja: 23 paź 2021, 21:25
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: Mercedes Benz GLC 200d

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Czarny »

,,Přední a zadní kamerový systém se dvěma bočními kamerami"
Czeski konfigurator pokazuje, że kamery 360 są w standardzie dla L&K i wszystkie systemy. Także tego nie wiem jak o tym wszystkim myśleć.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

ja myślę że ta cala sytuacja w skodzie to jakiś czeski film:)

Jactom
Posty: 18
Rejestracja: 28 wrz 2021, 14:39
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Jactom »

Może też tak być, że Skoda wypuszcza balony próbne, albo robi rozpoznanie bojem. Bo faktycznie te doniesienia o tym, że mają znikać różne opcje, nie są legendą miejską, tylko przekazywane są także przez dilerów, na razie nieoficjalnie. Zatem coś się święci. Czy Skoda pójdzie na ostro - opcji nie ma, cena zostaje - i wobec kogo (nowe zamówienia, zamówienia bez terminu produkcji, po jakimś tygodniu produkcji?), to może nawet Skoda nie wie. W sumie do końca roku mieli prawie nie produkować nowych samochodów, ale nas oszukali i produkują całkiem sporo:). Jeśli Skoda pójdzie w te cięcia bez redukcji cen, to znaczy, że albo są strasznie pod ścianą (czyli się miotają), albo lubią hazard, albo mają tyle zamówień i taką kolejkę ich realizacji, że wkurzenie się na nich części klientów i rezygnacje z zamówień wiele jej nie zaszkodzą, przynajmniej w krótszej perspektywie (skróci im się kolejka przynajmniej na niektóre modele np. z 9 miesięcy na 7 czy 6, w międzyczasie dojdą nowe zamówienia, ciągłość zachowana, mniejsza podatność na braki chipów). Ja bym obstawiał, że jeśli tak w ogóle kalkulują, to z powodu tej ostatniej możliwości.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

też tak może być jak piszesz, ale najgorsze jest to że się nie komunikują z klientami w jasny sposób i nie wiadomo na czym się stoi. mnie szkoda czasu jak się okaże że nie ma asystentów to bym już w kolejce kia sorento zamowil z 1-2m-ce temu. a jak mi w grudniu po południu powiedzą że mogę kupić wersje bida z nędzą z królestwem zaślepek to jestem do tyłu połowę czasu oczekiwania na inny samochód. cały czas mam nadzieję że dostanę takie auto jak zamówiłem, wtedy w nie pamięć pójdą obecne narzekania

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WaC »

tomnowy pisze:
15 lis 2021, 21:05
... wtedy w nie pamięć pójdą obecne narzekania
Oby tak było!!! Jutro powinno wyjaśnić się!
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Jactom
Posty: 18
Rejestracja: 28 wrz 2021, 14:39
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Jactom »

tomnowy pisze:
15 lis 2021, 21:05
też tak może być jak piszesz, ale najgorsze jest to że się nie komunikują z klientami w jasny sposób i nie wiadomo na czym się stoi.
To fakt. Problemy z realizacją zamówień z powodu braku np. chipów można zrozumieć, ale te wszystkie wątpliwości o wyposażeniu i cenach to już nie powinno się zdarzyć.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: WaC »

Miałem już nie dywagować, lecz nie mogę zrozumieć, jak oddanie pojazdu o brak opcji za 6650 zł może nie skutkować obniżeniem finalnej ceny o przedmiotową kwotę. Przepraszam, nie sram pieniędzmi (jak zapewne większość), żeby "ot, tak" za damski ch... itd.
Jeszcze raz przepraszam za emocje. Pozdrawiam serdecznie, życząc Wam wszystkim cierpliwości i bezproblemowego sfinalizowania zakupów.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

ODPOWIEDZ