Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: AROO »

biokd pisze:
28 paź 2021, 12:11
Nie ma szans na 8.5, może przy oszczędnej jeździe do której robi się takie testy do tych statystyk to tak. Albo poza miastem na wojewódzkich czy powiatowych drogach na równej nawierzchni.
Ja mam 2.0 TSI i takie spalanie rzędu nawet 7 miałem jak docierałem silnik :) Jeżdżę 80/20 miasto/trasa i poniżej 9 nie schodzi, a często 10-12 pokazuje.
Mam ten sam silnik i u mnie spalanie wyszło 8,9 po przejechaniu ponad 100k. Sporo jeżdzę w trasę ale za to większymi prędkościami, ale jak zdarza mi się jechać po lokalnych drogach z prędkościami dozwolonymi to około 8,5 jest realne. Jak zaczynam cisnąć i wyprzedzać dochodzi do 10.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: biokd »

AROO pisze:
28 paź 2021, 12:16
biokd pisze:
28 paź 2021, 12:11
Nie ma szans na 8.5, może przy oszczędnej jeździe do której robi się takie testy do tych statystyk to tak. Albo poza miastem na wojewódzkich czy powiatowych drogach na równej nawierzchni.
Ja mam 2.0 TSI i takie spalanie rzędu nawet 7 miałem jak docierałem silnik :) Jeżdżę 80/20 miasto/trasa i poniżej 9 nie schodzi, a często 10-12 pokazuje.
Mam ten sam silnik i u mnie spalanie wyszło 8,9 po przejechaniu ponad 100k. Sporo jeżdzę w trasę ale za to większymi prędkościami, ale jak zdarza mi się jechać po lokalnych drogach z prędkościami dozwolonymi to około 8,5 jest realne. Jak zaczynam cisnąć i wyprzedzać dochodzi do 10.
Tak jak piszesz - w trasie owszem, zwlaszcza bez ciaglego hamowania i przyspieszania i w miarę dozwolonymi prędkościami. Ja, tak jak pisałem mam stosunek 80/20 (miasto/trasa) więc mi zejśc poniżej 10 jest bardzo trudno

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: hinio »

Pytanie też w jakich warunkach (temperaturowych), na jakich oponach takie testy się robi.
Kiedyś oglądałem taki test elektryka. Różnica w przejechanych kilometrach na felgach 20'' i 19 cali.
Oczywiście większy zasięg gościu zrobił na mniejszych felgach.
Co sam osobiście potwierdzam. Dwa tygodnie temu zmieniłem opony na zimowe Nokian R17/225/60. Przy spokojnej jeździe średnio pokazuje mi ok 5.5 do 6.0 l/100.
Na letnich zawsze było o litr więcej na R19/245/45. I tak jest zawsze co roku. Czasami się zastanawiam czy nie taniej by mi było jeździć cały rok na zimówkach ;-)

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 268
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: herman00 »

Panowie, wczoraj w Warszawie pokonałem dwa razy dokładnie tę samą trasę Ursynów-Nieporęt - 40km.
Raz wyjazd godzina 4.45 rano - spalanie z trasy 7,6 - czas dojazdu około 43minut - od zimnego silnika po nocy
Drugi raz wyjazd 16.20 - spalanie 11,9 czas dojazdu 1 godzina 29 minut - od lekko ciepłego silnika.

sylwekr
Posty: 135
Rejestracja: 25 cze 2021, 22:51
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: sylwekr »

Chyba dyskusja o spalaniu to inny temat....

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: stingerA6 »

Tradycyjnie proszę o wypowiedzi na temat wątku.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tomnowy »

ja się już powoli godzę ze marzec kwiecień może dostanę swojego miska, szkoda tylko że skoda ma bardzo slabą komunikację a w zasadzie jej brak

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: hinio »

Tak więc w temacie: oczekiwania na Kodiaqa.
Byłem u swojego dealera i zapytałem wprost o pogłoski o możliwości zmiany ceny końcowej, względem tej w trakcie negocjacji.
Faktycznie potwierdził iż jest taka możliwość, aczkolwiek u mnie było wyraźnie oznaczone: Gwarancja niezmienności ceny.
Jak to jest o Was? Też tak macie, czy handlowiec coś przebąkuje o możliwości podniesienia ceny ostatecznej...?

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mpirek »

A z czego wynika taka gwarancja?
Ja liczę na to, że leasing był robiony na konkretną kwotę i zaklepany więc po podwyżce z "urzędu" powinna umowa być rozwiązana.
Mnie zaproponowali - jeśli chcę mieć koszty rozpoczęcie leasingu już teraz na jesień, a samochód po nowym roku. trochę się zdziwiłem bo vinu nie ma, samochodu nie ma a proponują podpisanie umowy leasingu.
Nie dopytywałem o szczegóły bo mnie koszty w tym roku już nie interesują.

hinio
Posty: 141
Rejestracja: 14 paź 2021, 12:54
Samochód: czekam na: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 150KM 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: hinio »

Z czego to wynika to nie wiem. Ja tylko piszę że ja tak mam i nie wyobrażałem sobie innej możliwości. Ale ktoś się wcześniej wypowiadał na ten temat, że mu proponowali zwyżkę ceny. Stąd było moje pytanie do mojego handlowca - który mnie uspokoił.
Masz rację, od nowego roku potencjalna składka zdrowotna, to lepiej wszelkie koszty odłożyć na nowy rok ;-)

ODPOWIEDZ