Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Shadow1
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:55
Samochód: Kodiaq FL 2022 Style 2,0 TDI 150 KM DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Shadow1 »

Przed chwilą kontaktowałem się z dealerem u którego 15 czerwca zamawiałem Kodiaqa. Napisał: " Samochód nie ma jeszcze terminu produkcyjnego i do końca sierpnia z pewnością się to nie zmieni (jest przerwa produkcyjna). Ze względu na panującą na świecie sytuację produkcyjną nie zakładałbym też, że auto wyprodukuje się wcześniej niż się pierwotnie umawialiśmy " . W potwierdzeniu zamówienia mam termin odbioru nie później niż 29 października.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


mihau
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2021, 10:01
Samochód: Kodiaq FL Sportline 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: mihau »

longmanpl pisze:
19 lip 2021, 13:27
mihau pisze:U mnie zamawiany 13.07 i póki co termin na 36 tyd. 2.0TSI Sportline.
36 tydzień - toż to 2gi tydzień września :O

Jaki dealer ?

Ja zamówienie 06.07 i sprzedawca od Plichty (Gdańsk) twierdzi, że nie ma potwierdzenia z fabryki ze względu na zbliżającą się przerwę w produkcji.

Też 2.0 TSI Sportline, DSG.
Mój konfig C7BJS81S

Proponuję dopisywać jeszcze dealera, być może niektórzy mają lepsze notowania w fabryce i/lub lepiej się starają ;) , niezależnie od dostępności komponentów.
Zimny Łódź. Póki co dalej nie potwierdzony termin.

pellinore
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2021, 15:53
Samochód: Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: pellinore »

Mój w tym tygodniu dojechał do salonu, a zamówiony został pod koniec lutego. Miał być do końca czerwca, ale fajnie, że już jest :)

Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Hellborn »

Zakładam ze to przed FL?

Moje marcowe zamowienie zostało skasowane i zostałem wykopany z kolejki a zamownie na FL dopiero salon był w stanie przyjąć w czerwcu. Wiec zachodzę w głowę jak ludzie mogą/li zamówić FL jak nie było konfiguracji i go teraz odbierać.

No chyba ze zamawiali golasy albo standard i SKoda nie miała problemu z konwersja starego na nowego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pellinore
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2021, 15:53
Samochód: Kodiaq

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: pellinore »

Tak przed FL, acz na transporcie z moim była też już sztuka po FL.

Bartecki1
Posty: 19
Rejestracja: 01 lip 2021, 20:02
Samochód: Superb 272, Kodiaq TDI 200 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Bartecki1 »

Hellborn pisze:
03 sie 2021, 22:52
Zakładam ze to przed FL?

Moje marcowe zamowienie zostało skasowane i zostałem wykopany z kolejki a zamownie na FL dopiero salon był w stanie przyjąć w czerwcu. Wiec zachodzę w głowę jak ludzie mogą/li zamówić FL jak nie było konfiguracji i go teraz odbierać.

No chyba ze zamawiali golasy albo standard i SKoda nie miała problemu z konwersja starego na nowego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to pretensje do salonu / handlowca. Ja czekałem ze złożeniem zamówienia na informacje od mojego, że już można zamawiać FL. Co prawda nie było oficjalnego konfiguratora ale wrzuciłem ze starego z zaznaczeniem, że będzie drożej o różnicę w cenie przed/po FL. Odbieram w poniedziałek.

Hellborn
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2021, 21:19
Samochód: Kodiak 2,0TSI 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Hellborn »

Wiesz - może jak kupujesz jako osoba prywatna to przeszło takie zamowienie. U mnie auto w wynajmie - wiec w umówię musza być wszystkie szczegóły wyposażenia, kwoty itd bo później przy odbiorze wszystko musi pasować.
Obstawiam ze dlatego handlowiec (szef handlowców mnie obsługiwał) musiał mieć wszyatko potwierdzone żeby dać pełna ofertę a ja żebym mógł podpisać umowę z wynajmującym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bartecki1
Posty: 19
Rejestracja: 01 lip 2021, 20:02
Samochód: Superb 272, Kodiaq TDI 200 4x4

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Bartecki1 »

Hellborn pisze:
04 sie 2021, 21:28
Wiesz - może jak kupujesz jako osoba prywatna to przeszło takie zamowienie. U mnie auto w wynajmie - wiec w umówię musza być wszystkie szczegóły wyposażenia, kwoty itd bo później przy odbiorze wszystko musi pasować.
Obstawiam ze dlatego handlowiec (szef handlowców mnie obsługiwał) musiał mieć wszyatko potwierdzone żeby dać pełna ofertę a ja żebym mógł podpisać umowę z wynajmującym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kupiłem na firmę oczywiście. Co do sposobu finansowania ustaliliśmy ze sprzedawcą, że decyzję podejmę jak już auto uzyska VIN - wynajem też wchodził w grę. Na zamówieniu widnieje kod konfiguracji z zaznaczeniem, że będzie to wersja RM2022 FL. Ja obstawiam jednak, że miałem lepszego handlowca - z całym szacunkiem.

Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Nikon-N1 »

MISIEK MA JUŻ SWOJE LATA
W PAŹDZIERNIKU KOŃCZY SIĘ LEASING.
CZAS NA ZMIANY
CIĘŻKO BĘDZIE SIE ROZSTAĆ BO AUTO WIĘCEJ NIŻ OK
CZEKAŁEM NA LF , ale jest on więcej niż symboliczny.
Ostatecznie:
PADŁO NA VOLVO XC60
Odbiór styczeń, luty 2022 (czas oczekiwania dłuższy niż w skodzie)

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: herman00 »

A wozisz kogoś na tylnej kanapie ? Bo ja właśnie jestem po wizycie kolegi, który kupił XC60, ma 190cm wzrostu i nikt poza niemowlakiem nie usiądzie za nim. Był w szoku jak wsiadł do Miśka, ustawił fotel a ja 187cm usiadłem wygodnie za nim. No i bagażnik też robi swoje. Azjaci nie są zbyt rośli to i Volvo zrobiło się małe.

ODPOWIEDZ