Czas oczekiwania na Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: MałGorzata »

Ja czekam na zwrot zaliczki za wakacje ale to już inna historia...


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Sponsor


Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Sprawdzajcie VIN przed odbiorem Kodiaqa!

Post autor: Mans »

Malenstwo8 pisze:
13 sty 2021, 18:46
Ja czekam na odbiór XC90. Tam to jest loteria. Nikt nic nie wie. Czeski film.
Auto może być na marzec, albo na czerwiec, albo za tydzień 😂
Także Skoda pod tym względem jest spoko 🙂
Akurat w temacie ;)
VAG zapowiada opóźnienia w dostawach nowych aut :?
A wszystkiemu winne półprzewodniki a raczej ich brak :(
Life is brutal :roll:
https://autogaleria.pl/polprzewodniki-p ... IS0vIViEFc

https://www.volkswagen.pl/pl/swiat-volk ... stawa.html

Sebi_Lohne
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2021, 10:05
Samochód: Skoda Kodiaq - Style 1.5 DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: Sebi_Lohne »

Witam,
My zamawialiśmy końcem lutego jak dobrze pamiętam. W połowie marca otrzymaliśmy wiadomość z salonu że auto będzie do końca kwietnia, a dokładnie 27 kwietnia dostaliśmy list z salonu z dowodem rejestracyjnym auta z Hiszpanii :) sprawdziłem po VIN i faktycznie wyprodukowano w Czechach na rynek UE a konkretnie Hiszpania.

tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tchomikt »

Witam, Może ktoś ma popdobny problem w skodzie? Auto zamówione na koniec stycznia - na początku kwietnia dealer potwierdza, że będzie u niego auto około 12 kwietnia. Do dziś lipa, auta brak - jest VIN, auto podobno stoi wyprodukowane w fabryce i czeka na jakiś komponent. Dealer ma wyjechane na temat i mówi, że jak przyjdzie to będzie, może jeszcze trzeba będzie poczekać ze 2 miesiące. Ktoś ma aktualnie podobną sytuację i wie coś więcej na temat braku komponentów

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: herman00 »

Jak DSG i większy silnik to słyszałem o problemach ze sterownikami do skrzyni biegów.

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: biokd »

Ja zamawialem 28.01, na razie od jakiegoś czasu już mam potwierdzony termin produkcji na 21-22 maja. Ale jak pisałem do producenta to nadal to może nie być pewne bo są problemy logistyczne z DSG DQ381, czekam na kolejną odp od producenta czy coś w tym temacie się zmieniło czy produkcja może być at risk :/

tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tchomikt »

Ja czekam na 1.5 w manualu

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: biokd »

tchomikt pisze:
07 maja 2021, 16:35
Ja czekam na 1.5 w manualu
A to z manualem akurat generalnie nie ma problemów. Zachar robil taki film o opóźnieniach u różnych producentów samochodów związanych m.in. z brakiem półprzewodników, bo w czasie pandemii ich produkcja i dystrybucja przesuneła się głównie na IT. A najmniejsze problemy i opóźnienia powinny być w przypadku podstawowego wyposażenia m.in. z manualnymi skrzyniami

tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: tchomikt »

Czy ktos mial podobna sytuacje i jak ewentualnie mozna jeszcze sprawdzic co z autem? Wydawalo mi sie ze faktycznie auto nie moze byc wyprodukowane jak nie ma wszystkich komponentów - wtedy dealer powinien widziec w systemie nową opozniona date produkcji. Teraz niby auto sie wyprodukowalo, czeka na jakis komponent a w sytemie zero info kiedy to bedzie. Tak to moge czekac i czekac jeszcze z pol roku.:( najgorsza informacja to brak informacji. Mam vin auta jesli to pomoze w sprawdzeniu. Wersja sportline 1.5 manual

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Czas oczekiwania na Kodiaqa

Post autor: biokd »

tchomikt pisze:
09 maja 2021, 1:37
Czy ktos mial podobna sytuacje i jak ewentualnie mozna jeszcze sprawdzic co z autem? Wydawalo mi sie ze faktycznie auto nie moze byc wyprodukowane jak nie ma wszystkich komponentów - wtedy dealer powinien widziec w systemie nową opozniona date produkcji. Teraz niby auto sie wyprodukowalo, czeka na jakis komponent a w sytemie zero info kiedy to bedzie. Tak to moge czekac i czekac jeszcze z pol roku.:( najgorsza informacja to brak informacji. Mam vin auta jesli to pomoze w sprawdzeniu. Wersja sportline 1.5 manual
Napisz bezpośrednio do producenta podając nr zamówienia i VIN. Czasem trafi się normalny gosc z info, który sprawdzi i poda jakieś iformacje ale mozna trafić tez na buca, który odpisze "we don't have such information, please contact your dealer"

ODPOWIEDZ