MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: BigDaddy »

Z tego, co pamiętam to macie z żoną takie same telefony ale jej działa z AA? System ta sama wersja, AA ta sama wersja, wszelkie ustawienia (łącznie z opcjami programisty w systemie) takie same?



Sponsor

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Sponsor


Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: WaC »

W takim przypadku przy najbliższej okazji musisz wymóc na ASO, żeby Ci to odpowiednio skonfigurowali lub sprawdzili oprogramowanie w aucie.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: tomnowy »

zona ma ten sam model, ustawienia itp i u niej dzialalo, jutro robie testy na dwu innych telefonach od brata zobacze co wyjdzie ale... mam taka teorie ze ... moj telefon doswiadczyl duzej ilosci upadkow zwlaszcza na budowie na twardy beton, na szczescie do tej pory sie nie potlukl ale moze to ma jakis wplyw na dzialanie wifi, troche naciagana teoria ale np. stary telefon lg g3 podlaczylem, po wi fi (niestety nie obsluguje AA), i co dziwne dziala bez zarzutu. wi fi sie laczy bez problemu, nie zrywa, nie ma komunikatow o bledach. w moim sa problemy ze sie polaczyc z wi fi, jak juz sie to uda to przy probie polaczenia z AA przez wifi jest odrazu zrywane polaczenie wifi i komunukat ze urzadzenie nie odpowiada. jutro przetestuje dwa inne telefony i zobacze czy to wina auta czy mojego telefonu.

ps. zrobilem dzis kroki i opcje pokazane przez BigDaddy, niestety brak pozytywnego efektu. Narazie walcze dalej z tym ustrojstwem:)

Skorba
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2022, 6:56
Samochód: Kodiaq LK 190km,

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: Skorba »

tomnowy pisze:
13 mar 2022, 19:30
ok dzieki Wac, to eszcze jedno pytanie, czy przy podlaczeniu do wi fi auta wpisywales jakies haslo czy nie, bp.widze ze u mnie jest problem z polaczeniem z wi fi, caly czas krzyczy o to zeby sie zalogowac, to jest stracznie irytikace poniewaz telefon mojej zony ten sam model laczy sie przez wi fi bez zadnego problemu i android auto udalo sie bezprzewodowo polaczyc.
Czy udało się ustalić to hasło do Wi-Fi Skody?
Do tej pory nie udało mi się połączyć bezprzewodowo. Czytam o tych wymaganiach, wśród nich wifi. Tyle że mój telefon widzi sieć samochodu ale nie mogę się z nią połączyć, gdy wybieram połączenie wymaga hasła! Gdzie je znaleźć? Co jest hasłem domyślnym?

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: elmiko »

Skorba pisze:
17 lis 2022, 20:10
Czy udało się ustalić to hasło do Wi-Fi Skody?
Do tej pory nie udało mi się połączyć bezprzewodowo. Czytam o tych wymaganiach, wśród nich wifi. Tyle że mój telefon widzi sieć samochodu ale nie mogę się z nią połączyć, gdy wybieram połączenie wymaga hasła! Gdzie je znaleźć? Co jest hasłem domyślnym?
Z tego co pamietam to hasło do wifi ustawiasz sam - poszukaj w ustawieniach

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: tomnowy »

haslo do wifi znajdziesz w ustawieniach. mi dziala telwfon tylko kablu, a zony po wifi bez.problemu, mimo ze to ten sam model telefonu,

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: BigDaddy »

@tomnowy
Pytanie retoryczne, włączone?
Obrazek

Skorba
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2022, 6:56
Samochód: Kodiaq LK 190km,

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: Skorba »

BigDaddy pisze:
18 lis 2022, 12:57
@tomnowy
Pytanie retoryczne, włączone?
Obrazek
Tak, oczywiście.
Wszystko po kilka razy sprawdzone, restartowanie, parowane itd itd...
Efekt - nadal brak połączenia bezprzewodowego.

Znalazłem sposób połączenia z wi-fi hotspot poprzez Qr-code👍, choć ostatecznie nic mi nie dało.

Po 2 miesiącach użytkowania trochę mnie to już intryguje.
Samochód za 2 stówy a nie mogą dostarczyć takiego softu który będzie stabilnie działał.
Dodam bowiem, że na kablu także działa wg kaprysu. Raz się łączy od razu, innym razem po 15 min, a czasem w ogóle.
Telefon z nowym Android, ustawienia USB na przesył plików. Wszystko jak trzeba.

Żona ma roczna Octavie i łączy się dla odmiany z Carplay i ma podobnie, nigdy nie ma pewności czy się dobrze połączy i czy np rozmówca będzie ją słyszał.

To niestety jednak wskazuje na soft Skody. Coś tam jest nie tak...

mpirek
Posty: 193
Rejestracja: 29 cze 2021, 17:57
Samochód: Kodiaq L&K 2.0TSI (RM2022)

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: mpirek »

U mnie z apple car i android auto łączy się bezprzewodowo, auto 2022 z aktualizacjami na bieżąco

Skorba
Posty: 39
Rejestracja: 22 lut 2022, 6:56
Samochód: Kodiaq LK 190km,

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: Skorba »

mpirek pisze:
18 lis 2022, 22:41
U mnie z apple car i android auto łączy się bezprzewodowo, auto 2022 z aktualizacjami na bieżąco
Dzięki, dobrze wiedzieć że gdzieś działa.

Aktualizacje też robię, zresztą auto ma 2 miesiące więc nawet gdyby... Nie powinno być zbyt stare.
Kabli to już chyba 6 próbowałem

Macie jeszcze jakiś pomysł co go może blokować?
Chyba że, taki urok mojego...

ODPOWIEDZ