MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Bojkot
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2019, 17:07
Samochód: Skoda Kodiaq, 1.9 TDI

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: Bojkot »

Mam pytanie czy coś się ruszyło w temacie "wyświetlanie ekranu telefonu" przez android auto/mirrorlink na ekranie Kodiaqa?
Ja już próbowałem na dziesiątą stronę różnych opcji i zawsze coś nie tak. Telefonu nie mam zamiaru rootować.
Pozdrawiam



Sponsor

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: D10ni »

Zadowolny z GunMetal Sportline :D

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: tomnowy »

czesc
czy przy parowaniu telefonu mieliscie jakies przygody? u mnie pierwszy telefon znalaz sie i polaczyl po 2 probach, samsung a51 5g. zona ma taki sam i po bluetooth poszedl odrazu. a po godzinie roznych prob android auto dało sie jakos podlaczyc, co dziwne nie po kablu ale bezprzewodowo. ale dziwniejsze bylo to ze po bluetooth widzial telefon po nazwie a po kablu po modelu telefonu. jak juz udalo sie polaczyc zony telefon, to po odlaczeniu nie bylo mozna sie z zadnym polaczyc przez android auto, po bluetooth idzie bez problemu. niby w telefonie pokazuje ze android auto jest polaczone, ale w aucie jest komunikat ze nie mozna nawiazac polaczenia z urzadzeniem ani jednym ani drugim.
pytanie jak to wyglada u Was? czy telefon szybko sie laczy z android auto automatycznie czy trzeba go recznie polaczyc?
czy macie problem z podlaczeniem pod wifi z auta? wifi raz lapie calkiem szybko a raz chce haslo i nie chce sie polaczyc? czy mozna ustawic swohe haslo do wifi auta i je sparowac?

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: WaC »

U mnie bez problemu sam się łączy z Galaxy S20. Kabel stosuję, gdy jadę dłużej i chcę ładować.
Natomiast nie potrafię zmienić nazwy użytkownika w personalizacji auta, nigdzie te widzę tej opcji w menu.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: BigDaddy »

Bawię się od wczoraj (w nowym autku :D :D :D ) i mój Oneplus 7 nie obsługuje Mirrorlinka (podobno żaden O+ nie obsługuje) natomiast Android Auto śmiga bezprzewodowo jak ta lala.
Niby jestem świadomym i "obcykanym" userem ale cholera wie po czym to idzie bo musiałem w telefonie włączyć i bluta i net komórkowy i wifi :D
Z czyjego netu to idzie też nie mam pojęcia bo i samochód też ma jakiś net. No ale działa i dopóki pakiet 30 giga w telefonie się nie skończy to nawet nie będę się zastanawiał nad tym.

Muszę też wspomnieć (dla indeksacji google), że mimo najnowszej wersji Yanosika (brak było aktualizacji w Google Play) na telefonie w AA w kodiaqu go nie było. Po przeczesaniu netu wyczytałem aby odinstalować program i zainstalować go ponownie. O dziwo ściągnęła się zupełnie inna, nowsza wersja Yanosika i tu już nie było problemów.

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: tomnowy »

a propo mirror linka to na jednym telefonie sie polaczul a na drugim nie, te se telefony kupione w jednym czasie, wersje oprogramowania i ustawienia tez identyczne

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: herman00 »

Powiem tyle. Po 1,5 roku użytkowania życzę miłej zabawy z telefonami i AndroidAuto nowym Kolegom. Ustawiajcie, odkrywajcie. Ja już przestałem się niezdrowo podniecać, działa czy nie działa. Jedno jest pewne na każdym telefonie, którego używałem był najnowszy AA i telefon zawsze mi komunikował, że AA jest połączone z samochodem. Ale to telefon komunikował, w samochód w 30 przypadkach na 100 chce, aby zaakceptować połączenie z telefonem i jeszcze sprawdzić, czy przypadkiem w telefonie nie trzeba potwierdzić zgody na połączenie z AA. Nie trzeba dawać zgody, bo telefon krzyczy, że połączył się z samochodem, a klikanie czegokolwiek na ekranie w samochodzie prowadzi w zapętlająca się ślepą uliczkę. Trzeba cierpliwości i olania komunikatów samochodu, jak się nie połączy automatycznie, to pozostaje włączenie radia i spokój. Najgorzej mam koło siedziby tych od Pegasusa, bo tam codziennie stoję na światłach i jest takie "zagłuszanie" , że 100 na 100 razy jak przejeżdżam, to mam komunikat w samochodzie że "AA zostało rozłączone" i potem jest loteria, albo się połączy i pokaże np. mapę, albo pozostaje radio.

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: tomnowy »

czesc miror link nie moge podlaczyc ale trudno. powiedzxie jak podlaczyc andtoid auto bez kabla? w unstrukcji jest ze przez kabel usb tylko i przez kabel idzie nawet bez problemu, i android auto i muzyka. po bluetooth tylko funkcje telefonu.
nie moge obczaic co jest z wi fi, ciegle chce zeby zalogowac sie do sieci i przerzuca na strone skody.
chce sie za to laczyc z innymi sieciami wi fi w poblizu.
czy mam ustawic w telefonie polaczenie jako router wi fi i polaczyc pod to skode? czy mozna sie polaczyc pod wi fi skody telefonem i przesylac dane?

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: WaC »

Jutro postaram się wytłumaczyć Ci. Muszę to sprawdzić, bowiem robiłem to w euforii i nie pamiętam szczegółów.
W każdym razie Misio łączy się automatycznie ze smartfonem bez wyciągania tego ostatniego z kieszeni.
Obrazek
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: MirrorLink - Wyświetlanie ekranu smartfona

Post autor: WaC »

https://support.google.com/androidauto/ ... 8029?hl=pl
Może też kwestia smartphone... Mam Galaxy S20.
Natomiast, żeby korzystać z Yanosika, trzeba odinstalować starego i pobrać nowego, bo nie aktualizuje automatycznie. Chyba ktoś o tym pisał. Nie zapomninać o loginie i haśle do Yanosika, żeby nie zaczynać od szeregowego (gdy komuś zależy).
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

ODPOWIEDZ