Żałuję zakupu Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: root »

Swego czasu Volvo robiło bardzo dobre wyprzedaże i dało się dostać całkiem dobrze wyposażone XC70 za 175 tys. a V70 za 150 tys. Na XC60 też były dobre ceny przed wprowadzeniem nowej generacji, ale nie pamiętam szczegółów, bo mnie on nie interesował.


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Sponsor


mike1986
Posty: 79
Rejestracja: 19 wrz 2020, 18:24
Samochód: Ford Focus ST170

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: mike1986 »

Rafał pisze:
05 wrz 2017, 23:05
ciekawe czy na forum dacia duster też mają takie problemy - doposażyć dustera czy kupić gołego kadiaq :)
:lol: :lol: :lol:

Made my day :D

mariusz_fan_awarii
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:23
Samochód: PUG 508sw 180km bluehdi

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: mariusz_fan_awarii »

Witam, jeszcze nie żałuję zakupu Skody, dopiero się do niego przymierzam. Czytam wasze wypowiedzi i nie pomagają mi one zbytnio. Wczoraj skonfigurowałem samochód w takim wyposażaniu jakie mnie interesuje, wynik ~205tys zł. Według tego co napisaliście jest to znacząca przesada, zgadzam się z tym w pełni, tym bardziej że fizyczne koszty wyprodukowania pojazdu to 35-50% kwoty za jaką jest on oferowany. Tyle że im auto droższe, tym ten udział procentowy niższy :D, co więc myśleć o jagu czy mercedesie?
Może pojawiło się na rynku coś ciekawszego niż kodiaq w lepszych pieniądzach? Co powiecie o nissanie xtrial? Mam drugiego francuza i jakoś mi się ujadły, zerkam na skodę jako auto nudne ale niezawodne, tle że z waszych wypowiedzi wynikają albo choroby dziecięce tego modelu albo nawet skoda się zepsuła...
Moja konfiguracja to L&K 7 miejsc, skóra, automat i dużo usprawnień jazdy, napęd 4x4 z aktywnym zawieszeniem no i wyszło dużo ;/

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: stingerA6 »

Niestety Kodiaq z 2 na początku ceny, nie ma racji bytu. Do kwoty 150 tys. jest moim zdaniem prawie bezkonkurencyjny.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

stingerA6 pisze:
19 mar 2021, 14:44
Niestety Kodiaq z 2 na początku ceny, nie ma racji bytu. Do kwoty 150 tys. jest moim zdaniem prawie bezkonkurencyjny.
Podzielam opinię.
Nigdy bym nie kupił Kodiaqa za ponad 2 stówy.
I to jakim by nie był dobrym autem, bo był i miło go wspominam.

mariusz_fan_awarii
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:23
Samochód: PUG 508sw 180km bluehdi

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: mariusz_fan_awarii »

Jakieś propozycje ? Tylko nie piszcie mi o Q7 z wyposażeniem jakie wybrałem powyżej, chyba że też można je kupić za 205tys zł :D

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: stingerA6 »

XC90 jest szansa.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

stingerA6 pisze:
19 mar 2021, 15:42
XC90 jest szansa.
Żadnej szansy nie ma za 205 tys. To nie ta półka. No co Ty?
Jestem na bieżąco 🙂
Powiem tak, jeżeli XC90 da się kupić za 205 tys, to jestem największym baranem, który dał się zrobić w jajo przez Volvo. Ale spokojnie nie jestem baranem 🙂
Kilka suchych faktów:
Podstawa XC 90 zaczyna się od 292 300. Dorzuć parę rzeczy i robi się 350-400 w zależności od Twojej fantazji 🙂
Rabat to 21% przy flocie lub przynajmniej dwóch autach premium w garażu, lub min jednym Volvo. Łatwo policzyć.
Nie męć w głowie Koledze 😉
BTW, dzisiaj mojemu XC90 pękł pierwszy tysiąc. Zrobiłem go od wtorku. Auto wciąż się dociera, ale wiem już jedno - jest lepiej niż się spodziewałem. Rewelacyjne auto 🙂
Jeżeli Volvo w tej kasie, to jest szansa na średnio wyposażone XC60 jak już. Jest też szansa na GLC, Lexa NX, Q5, może X3, to już Ty musisz ocenić jako człowiek od BMW 😉 ale to wszystko auta klasę niżej niż XC90.

mariusz_fan_awarii
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:23
Samochód: PUG 508sw 180km bluehdi

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: mariusz_fan_awarii »

Zależy mi na 7 miejscach, lubię dzieci :D Nie patrzyłem do tej pory w kierunku gwiazdy, miała być dopiero na emeryturę. Co powiecie na meksykańskiego GLB? Silnik 2l który w nim występuje to Renualt? Chyba przejadę się go obejrzeć.

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: baw »

Zacząłem czytać wątek od początku i chyba nie ma sensu.

Alternatywą do Kodiaqa (mocno skonfigurowanego) jest Sorento, SantaFe, Koleos - nie wiem jak Koleos cenowo i co oferuje, bo nie sprawdzałem, ale SantaFe i Sorento wychodzą drożej o jakieś 20-25 tysięcy i żaden z nich nie ma adaptacyjnego zawieszenia.

Nie stanowi konkurencji dla Kodiaqa BMW X3, Audi Q5, Mercedes GLC czy Volvo XC60 - te auta są mniejsze.

Odpowiednikiem (z marek premium) dla Kodiaqa byłoby BMW X5, Merdeces najmniej GLE, Audi Q7 czy Volvo XC90.

Za Q7 dobrze wyposażona z silnikiem 2.0 trzeba dać po rabatach 260 tysięcy. W Volvo na XC90 przy bardzo wysokiej konfiguracji można wynegocjować nawet 30%, ale to przy naprawdę bogatym wyposażeniu. Tylko takie auto po rabacie u tak wyjdzie ponad 300.

W cenie skonfigurowanego pod korek Kodiaqa można też mieć Audi S3, tylko jaki jest sens je ze sobą zestawiać, skoro to dwa różne auta.

Skoda to tylko skoda. Ona przynajmniej niczego nie udaje (tak mi się wydaje). Mniej mnie dziwi skonfigurowanie Kodiaqa na 200 tysięcy niż Tuarega na 450.

ODPOWIEDZ