Żałuję zakupu Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: WuWu »

Ok ale jeśli czytam wypowiedzi Kolegow że kodiaq drogo drogo drogo a to tylko skoda no to po co tyle dodatków i tyle I skoda będzie tania 😂.
Miłego weekendu 😁. Ps nie noszę zielonych spodni lubię brąz i w domu połączenie brązu białego i czarnego jest ok a dziwne dla mnie jest to jednak polaczenie brązu tapicerki z czarnymi mało efektownymi plastikami w samochodach jakby nie patrzyć z wyższej półki. Pozdro



Sponsor

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: Malenstwo8 »

WuWu pisze:
20 mar 2021, 21:55
Ok ale jeśli czytam wypowiedzi Kolegow że kodiaq drogo drogo drogo a to tylko skoda no to po co tyle dodatków i tyle I skoda będzie tania 😂.
Miłego weekendu 😁. Ps nie noszę zielonych spodni lubię brąz i w domu połączenie brązu białego i czarnego jest ok a dziwne dla mnie jest to jednak polaczenie brązu tapicerki z czarnymi mało efektownymi plastikami w samochodach jakby nie patrzyć z wyższej półki. Pozdro
A czyli o to Ci chodziło na moich zdjęciach 😁
No widzisz, a mnie się podoba i uwierz na żywo jest bardzo eleganckie.
Co do dodatków nawet w Skodzie, to podnoszę cenę i ciężko się z Tobą nie zgodzić 🙂

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: D10ni »

Malenstwo8 pisze:
20 mar 2021, 14:32
Nie oszukujmy się, jeżeli mam dać 200 koła za auto, to na pewno nie za Skodę. Nawet jakby dołożyć jeszcze 15-20 tys, to już bym szedł w markę premium. Skoda jaka by nie była fajna, to czuć w niej budżet. Materiałami, spasowaniem daleko jej do xc60, X3, GLC itd. Te auta to inny świat i czuć to zawsze i wszędzie. X4 ma mój znajomy i to jest fajne auto, pod warunkiem, że nie musisz mieć bagażnika jak stodoła i nie wozisz z tyłu dwóch synów po 190 cm każdy 🙂
Zahaczasz tu o dwa tematy: wyposażenie i prestiż. Wolę wydać te okolice 200k (tu trzeba zwrócić uwagę że mariusz_fan_awarii za 205k skonfigurował auto idealnie pod siebie i te 205 to cena z konfiguratora, czyli spokojnie do 190k po negocjacjach zejdzie). Bo jak wezmę taką "markę premium", to
a) nie będzie możliwości takiej wygodnej konfiguracji, czyli żeby mieć "to samo" wydam znacznie więcej. Albo będę miał prestiż za taką samą kasę, ale nie będę mieć dokładnie tego co chciałem.
b) jak ten "premium" mi się zacznie sypać, albo zadzieje coś poza gwarancją, zapłacę znacznie więcej za części i naprawę.
Ustalając moje "możliwości zakupowe" rozważałem także możliwości utrzymania samochodu po gwarancji. Nie jeżdżę do klientów, więc prestiż ma w nosie tak jak i "somsiadów". Wolę mieć "tylko Kodiaq" i cieszyć się autem idealnie spasowanym pod moje potrzeby i wygodę. I tak, używam wszystko, począwszy od asystentów, przez VC, wbudowaną nawigację, podgrzewane fotele a i dzieciaki - mimo że podrosły mają fun "bo panorama".
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: biokd »

W skodzie akurat tych dodatkow nie trzeba duzo dokladac, przynajmniej w wersji LK, gdzie wiekszosc juz jest, aby mieć cenę poniżej 200k. Zgadzam się, że ponad 200k za skode to duzo, ale mozna miec z dodatkami za mniej, gdzie w innych markach w tej cenie jest golas. Przykladowo takie A4 allroad (wiem że porównanie do Kodiaqa to żadne i całkiem z dupy) ale cena wyjsciowa to juz ponad 200k, a aby dołożyć kilka niezbędnych dodatkow juz wychodzi prawie ćwierć bańki. Mi zalezy na bagazniku, choc rodzina 2+1, w cenie poniżej 200k auta z porównywalnym bagaznikiem do Kodiaqa nie znajdę, a co jeszcze ważne to finansowanie, nie wiem czy inne marki mają leasing konsumencki w ofercie na takich samych warunkach, wiem ze Audi ma APL ale opcje na koniec są 2 albo zwracasz albo splacasz w całości, w BMW to jest chyba tylko wykup ale bez leasingu dla nie-przedsiebiorców. Pod tym względem najkorzystniej wychodzi jednak Skoda, więc jestem w stanie dać za nią ok 150tys, mi nawet wyszło po rabacie 170tys:) co jest do zaakceptowania bo warunki finansowe mam lepsze niż się spodziewałem i niż nawet zakładałem.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: stingerA6 »

W BMW jest dokładnie tak jak w Skodzie z finansowaniem + dochodzi kilka dodatkowych opcji finansowania niedostępnych w czeskiej marce.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

biokd
Posty: 208
Rejestracja: 11 cze 2020, 0:34
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: biokd »

stingerA6 pisze:
21 mar 2021, 8:58
W BMW jest dokładnie tak jak w Skodzie z finansowaniem + dochodzi kilka dodatkowych opcji finansowania niedostępnych w czeskiej marce.
A czy to samo dotyczy klientow prywatnych czy tez sa dyskryminowani tak jak w wiekszosci marek? Bo jak przegladalem jakis czas temu oferte BMW to nic oprócz zwyklego kredytu dla indywidualnych nie bylo

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: stingerA6 »

Jest leasing konsumencki w dwóch wariantach.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

lycone
Posty: 124
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:36
Samochód: Superb L&K 2.0 TDI 190KM 4x4

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: lycone »

Malenstwo8 pisze:
stingerA6 pisze:
20 mar 2021, 15:54
Niestety nie ma aut z wyprzedaży rocznika dlatego "tylko" 18%.
Dotknęło to też mnie, dlatego nie udało się przekroczyć 3 z przodu rabatu.
Czyli nic się nie zmieniło Obrazek
Myślałem, że coś więcej się udało ugrać. Jak kupowałem Audi A5 to dostałem ponad 20% lekko, na zwykły rabat flotowy. Chyba nawet bliżej 25% niż 20%.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: stingerA6 »

lycone pisze:
21 mar 2021, 9:11
Malenstwo8 pisze:
stingerA6 pisze:
20 mar 2021, 15:54
Niestety nie ma aut z wyprzedaży rocznika dlatego "tylko" 18%.
Dotknęło to też mnie, dlatego nie udało się przekroczyć 3 z przodu rabatu.
Czyli nic się nie zmieniło Obrazek
Myślałem, że coś więcej się udało ugrać. Jak kupowałem Audi A5 to dostałem ponad 20% lekko, na zwykły rabat flotowy. Chyba nawet bliżej 25% niż 20%.
Problem w tym że jest większy popyt niż podaż, dlatego importer nie wysila się z rabatami, bo i tak wszystko się sprzedaje na pniu.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

baw
Posty: 95
Rejestracja: 10 lut 2021, 23:09
Samochód: 2.0 TDI L&K 4x4

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: baw »

To z kolei oznacza, że mamy słaby moment na zakup. Braki w podstawowych podzespołach ograniczają produkcję i w istocie na tę chwilę jest więcej chętnych niż dostępnych aut.

Jak ktoś może, to lepiej przeczekać i wrócimy do normalności (rabatowej).

ODPOWIEDZ