Żałuję zakupu Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Waty
Posty: 105
Rejestracja: 04 kwie 2017, 6:58
Samochód: Brak

Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: Waty »

Temat trochę jak to mówią przewrotny. Mam nadzieję, że nie będzie najpopularniejszym tematem tego forum ;)

W przyszłym tygodniu będzie produkowany zamówiony przeze mnie Kodiaq. Teoretycznie jeszcze mogę zrezygnować. Dlatego chciałbym zapytać, czy jest tu osoba, która żałuje dokonanego wyboru i posiadając obecną wiedzę i doświadczenie nie zakupiłaby Kodiaqa. Dlaczego? Ewentualnie czy jest coś co Was zawiodło, okazało się gorsze niż oczekiwaliście, jakiego dodatku nie warto zamówić.


Zapraszam na mojego bloga ogrodniczego: www.rosnij.pl

Sponsor

Żałuję zakupu Kodiaqa

Sponsor


Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: fonus »

Myślę że to za krótki czas żeby wygłosić taką drastyczną opinię. Jak ktoś pechowo zacznie częste wizyty w serwisie i będzie się długo bujał to po jakimś czasie przeleje się czara goryczy i pewnie będziemy takie wątki rozwijać. Teraz szczerze mówiąc wątpię. Ale gratulacje za odważny temat 😊

Waty
Posty: 105
Rejestracja: 04 kwie 2017, 6:58
Samochód: Brak

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: Waty »

Cieszę się, że temat świeci pustkami. Dziś dla mnie ostatnia szansa bo jutro idzie przelew 😀
Zapraszam na mojego bloga ogrodniczego: www.rosnij.pl

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: fonus »

Zastanów się. Jak wybierzesz czerwoną pigułkę to wiesz że już nie ma odwrotu 😆

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: Skorek »

Właśnie przekroczyłem 10000 km w Kodiaq dlatego czuję się upoważniony do wyrażenia swojej opinii, a jest taka że NIE nie żałuję zakupu. Byłem jednym z pierwszych na tym forum, który wytykał słabą jakość wykonania i miał konkretne kłopoty przy odbiorze samochodu, ale z czasem w codziennym użytkowaniu zapomniałem o pierwszych problemach, a w tej chwili samochód daje mi wiele radości podczas użytkowania.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: root »

Z tego co czytam opinie tutaj, to poza skrzypiącymi rączkami wszyscy naprawdę póki co są zadowoleni.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: Everred »

Moim zdaniem, po osiągnięciu przebiegu 5 tys. km Kodiaq na pewno nie jest złym wyborem w konfiguracji do około 150-160 tys. bo na tym pułapie konkurencja właściwie nie zaskoczy niczym lepszym. Jeśli natomiast konfiguracja kodiaqa podchodzi już pod 175-180 tys. i wyżej to moim zdaniem lepiej sobie darować i wybrać coś innego, poczekać na wyprzedaże, bmw x3, nowe audi q5, nowe volvo xc60, lr disco sport, może nawet mercedes glc. Brak możliwości personalizacji i może odrobinę mniej gadżetów ale lepsza jakość materiałów, spasowania i większy prestiż. Nie wspominając już o znacznie większej wartości auta za 5-10 lat.

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: kamilR »

Everred- 100% racji. Ja bym tylko obniżył do Max 140tpln. Za 180 - 190 to juz mozna kupic jaguara f pace:)) lub fajnie wyposażonego e pace- auta nowe. Oprocz opcji czekania na wyprzedaże mozna zakupić auto od brokera. Za 180-200 tys. Nie kupuje sie Skody, kii, hyundaia, VW, Renault peugeota itp. bo to rozbój w biały dzien, poniewaz za tak wysoką cenę nie otrzymujemy kompletnie nic extra- czyli jakośći, prestiżu. oczywiscie nie mam na celu nikogo urazić.

https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-f- ... 6a93af5d7a

Za 180-190. Juz mozna miec f pace z napędem na 4 plus navi, plus inne bajery;)

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: lighting »

Ja patrzę na to z perspektywy czysto użytkowej: potrzebowałem auta, które przy 7 osobach zachowa jakiś tam bagażnik z przyzwoitym prześwitem i przyzwoitą ceną. Tylko misiek spełniał te wymagania. W cenie 150K konkurencja się nie zbliżała nawet.
Co do auta (przejechane 4K), poza rączką w drzwiach wszystko ok.
DO developer

nasty
Posty: 137
Rejestracja: 29 maja 2017, 9:21
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 190KM

Re: Żałuję zakupu Kodiaqa

Post autor: nasty »

kamilR pisze: https://www.otomoto.pl/oferta/jaguar-f- ... 6a93af5d7a

Za 180-190. Juz mozna miec f pace z napędem na 4 plus navi, plus inne bajery;)
LOL :lol:

W linku powyżej:
- manual
- gorszy silnik
- napęd tylko na tył (!)
- tapicerka materiałowa
- felgi nie wiem, ze zdjęcia to chyba 17"
- ...
- żal.pl
- za jedyne 163k, hehe
- brać w ciemno :)

EDIT: analogiczny Kodiaq = jakieś 100k.

ODPOWIEDZ