Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: Bury_Kocur »

dreamy pisze:
14 mar 2024, 11:03

Szukałem benzyny ponieważ
-lubię dzwiek benzyny
- lubię jej charakterystykę
- mam diesela w 2 aucie którego pewnie z powodu ciągle to zaostrzających się przepisów o strefach czystego transportu będę się pozbywał.
- samochód na codzień jedzi po mieście w odcinkach 3-6km, kilka razy w roku pokonuje trasy (rzadko więcej niż 400 w jedną stronę ). Rocznie ok 12-15tys km

Samochód który wymieniłem na kodiaqa był w benzynie , nadawał się do jazdy ale pozostawiał mocowy niedosyt więc 1.5 nie zapewniłoby progresu odczuć
Lubię mieć poczucie marginesu drzemiącej mocy na wypadek wyprzedzania na drogach krajowych
Poprzednia benzyna paliła niewiele mniej lub podobnie co wybija z raportów dla kodiaqa 2.0tsi

Już 2 lata temu byłem o włos od zakupu octavi właśnie z 2.0tsi

Później odbyłem jazdę próbną 1.5tsi i o ile w octavi wydawał się żwawy a 2.0 było dodatkiem ekstra to w przypadku kodiaqa 1.5 nie dawał odczuć jakich oczekiwałem i wiem że żałowałbym wyboru tej wersji.
No tak - z powyższych racji o wyższości benzyny przyjmuję tylko tą o krótkich dziennych przebiegach.

Ja za dźwięk swego silnika diesla dam się pokroić - nie ma dla mnie nic przyjemniejszego niż 2 litry w dieslu.

Podobnie charakterystyka tego motoru jest dla mnie nie zastąpiona.

Strefami czystego transportu mało się przejmuję - mając EURO 6 długo jeszcze mnie to nie ruszy a poza tym mieszkam na wsi - do miasta wjeżdżam rzadko, dużo jeżdżę w trasy - dziennie robię po ok. 100 km w trasach, więc gdzie mi tam benzyna.

O spalaniu nie wspominam przez grzeczność.

Poza tym sporo ciągam ogon więc to też jest plus dla ropy.

Także pewnie się nie przekonamy i niech tak będzie.

Ale za odpowiedż dzięki.

Pzdr
Wlodek



Sponsor

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Sponsor


Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: dreamy »

Ale ja nie próbuje Cię przekonać.
Moje pierwsze auto było dieselem i z nostalgią wspominam zapach placków ziemniaczanych jaki towarzyszył jeździe na bioestrze.

Całość moich wpisów dotyczy tylko tego że jeśli benzyna to w mojej ocenie (i chyba wszystkich członków rodziny z którymi rozmawiałem od braci aż do szwagra i teścia) to do tak dużego o ciężkiego samochodu trzeba wziąć 2 litrowke by czuć że to właściwy silnik.

Każdy wybiera silnik pod swój budżet , preferencje i model jazdy.

Ja np nie lubię elektryków (mimo ze sa wydaje i mają z miejsca max moment obrotowy ) bo brakuje mi niedoskonałości (wibracje, zapach spalin); nienawidzę CVT do do szału doprowadza mnie dźwięk stałych obrotów itd
Trasy robię krótkie ; lubię jak jest szybko ciepło, hybrydy nie mam gdzie ładować itd.

To jest mnóstwo mnóstwo zmiennych.

Ważne byśmy kochali swoje samochody.

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: RobertG7 »

Bury_Kocur pisze:
14 mar 2024, 23:26


Ja za dźwięk swego silnika diesla dam się pokroić - nie ma dla mnie nic przyjemniejszego niż 2 litry w dieslu.



Pzdr
Wlodek
Jest zdecydowanie: 3 litry w rzędowej "6"stce, a już V6 3.0 i dalej V8 4.2 TDI w kulturze pracy i brzmieniu biją na głowę 4 cylindrowego diesla

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: Bury_Kocur »

RobertG7 pisze:
15 mar 2024, 16:08

Jest zdecydowanie: 3 litry w rzędowej "6"stce, a już V6 3.0 i dalej V8 4.2 TDI w kulturze pracy i brzmieniu biją na głowę 4 cylindrowego diesla
Może masz rację - ale przypomnij jeżeli można prosić - w którym modeli Kodiaqa montują wymienione przez Ciebie silniki?

pzdr
Włodek

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: RobertG7 »

Bury_Kocur pisze:
21 mar 2024, 9:16
RobertG7 pisze:
15 mar 2024, 16:08

Jest zdecydowanie: 3 litry w rzędowej "6"stce, a już V6 3.0 i dalej V8 4.2 TDI w kulturze pracy i brzmieniu biją na głowę 4 cylindrowego diesla
Może masz rację - ale przypomnij jeżeli można prosić - w którym modeli Kodiaqa montują wymienione przez Ciebie silniki?

pzdr
Włodek
Nie ma w żadnym, ale takie silniki są na rynku, a ja odniosłem się do tego co napisałeś: "Ja za dźwięk swego silnika diesla dam się pokroić - nie ma dla mnie nic przyjemniejszego niż 2 litry w dieslu."

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: Bury_Kocur »

RobertG7 pisze: ja odniosłem się do tego co napisałeś: "Ja za dźwięk swego silnika diesla dam się pokroić - nie ma dla mnie nic przyjemniejszego niż 2 litry w dieslu."
No to ja się posunę dalej - kilka lat jeździłem Chevi Vanem G30 z silnikiem 5,7 l - jeszcze mono-wtryskiem - i ten silnik naprawdę miał wspaniały dżwięk...

Natomiast moja wypowiedź o dżwięku silnika diesla 2 l dotyczyła silnika z gamy dostępnych dla Kodiaqa - bo w końcu jesteśmy na takim forum...

Dlatego nie rozwodziłem się już nad moimi wrażeniami z innych samochodów.

pzdr
Włodek

zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: zalezi »

Diesel 2.0 200km jest cichutki i ultra ekologiczny. Warto o nim poczytać - tam jest podwójny SCR. A moment daje dobre wrażenia z jazdy, sporo żwawszy, niż 2.0 TSI.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marcin B.
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:23
Lokalizacja: wawa
Samochód: kodiaq I rs tsi

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: Marcin B. »

to nie jest auto do miasta ,szczególnie dużego z korkami typu wawa np., to idealne auto rodzinne na trasy i wyjazdy wakacyjne, a silnik tylko jak z największym momentem, bo do tak dużego auta jakim jest kodżak, w dodatku zapakowanego po dach, tylko taki wg mnie ma sens by było bezpieczne i dawało przyjemność z jazdy. Oczywiście znajdą się i tacy , którym wystarczy 1.4 125 km w ośce, i taki pojazd Ci polecą.
Marcin

Marcin B.
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:23
Lokalizacja: wawa
Samochód: kodiaq I rs tsi

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: Marcin B. »

dreamy pisze:
10 mar 2024, 20:00
Jeździłem na jeździe próbnej 1.5 tsi i miałem poczucie ociężałości.
O ile ten silnik w octavi czy Leonie sprawia wrażenie ziutkiego to w kodiaqu szedłbym w 3 najmocniejsze silniki (diesel 200km , lub 2.0 tsi w wariacje zwykłym lub rs )
pełna zgoda j.w.
Marcin

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: RobertG7 »

Marcin B. pisze:
27 mar 2024, 22:06
to nie jest auto do miasta ,szczególnie dużego z korkami typu wawa
Pozwolę sobie zdecydowanie się nie zgodzić,. Oczywiście, jeżeli ktoś ma problem z parkowaniem autem większym niż Opel Adam, to Kodiaq nie będzie idealnym wyborem

ODPOWIEDZ