Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
tomaszcomasz
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2024, 15:33
Samochód: -

Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: tomaszcomasz »

Cześć!
Dzisiaj z czystej ciekawośći zatrzymałem się przy salonie Skody i moją uwagę przykuł Kodiaq. Nigdy nie miałem Skody i zastanawia mnie awaryjność, koszty eksploatacji i przede wszystkim czy są jakieś szczególne elemnty mechaniki, które często się psują?
Celowałbym w rocznik 22/23 lub ewentualnie nowy. Który silnik ma najwięcej sensu? Różnice są dość niewielkie oprócz wersji 4x4. Widziałem też, że w konfiguratorze na stronie internetowej Skody jest nowsza wersja - na pierwszy rzut oka różni się większym wyświetlaczem i innymi zegarami. Czy coś jeszcze się zmieniło w tej nowszej wersji?
Dodatkowo zastnawiam się jakie są Wasze wrażenia z poruszaniem się tym samochdoem po mieście.
Wiem, że forum jest pełne informacji, próbuję się przebić wszystkie tematy, ale będę wdzięczny za podzielenie się Waszymi opiniami.
Pozdrawiam



Sponsor

Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Sponsor


Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: Bury_Kocur »

tomaszcomasz pisze:
10 mar 2024, 15:46
Cześć!
Dzisiaj z czystej ciekawośći zatrzymałem się przy salonie Skody i moją uwagę przykuł Kodiaq. Nigdy nie miałem Skody i zastanawia mnie awaryjność, koszty eksploatacji i przede wszystkim czy są jakieś szczególne elemnty mechaniki, które często się psują?
Celowałbym w rocznik 22/23 lub ewentualnie nowy. Który silnik ma najwięcej sensu? Różnice są dość niewielkie oprócz wersji 4x4. Widziałem też, że w konfiguratorze na stronie internetowej Skody jest nowsza wersja - na pierwszy rzut oka różni się większym wyświetlaczem i innymi zegarami. Czy coś jeszcze się zmieniło w tej nowszej wersji?
Dodatkowo zastnawiam się jakie są Wasze wrażenia z poruszaniem się tym samochdoem po mieście.
Wiem, że forum jest pełne informacji, próbuję się przebić wszystkie tematy, ale będę wdzięczny za podzielenie się Waszymi opiniami.
Pozdrawiam
Myślę, że ile by się nie pisało to nic nie zastąpi własnych wrażeń - umów się Kolego na jakąś jazdę próbną danym samochodem albo pożycz sobie na dzień czasu z Auto-Wimaru (są cztery w Warszawie) dany model Skody na dzień czasu i więcej tym zyskasz, niż czytane opinie.

Ostatnie 25 lat jeżdżę którąś kolejną Skodą - miałem Fabię, Yeti, Octavię, Superba - obecnie jeżdżę Kodiaq-iem.

Wszystkie powyższe samochody miałem - i mam - z silnikiem diesla 2.0 150 KM - cztery ostatnie auta ze skrzyniami DSG.

Może to nie do uwierzenia, ale żadnym z powyższych samochodów nie jeździłem na żadne praktycznie naprawy serwisowe do serwisów - po prostu te auta mi się kompletnie nie psuły.

Poprzednim autem - czyli Superbem - przejechałem ok. 200 tys. km i bylem nim zachwycony.

Podobnie obecnie użytkowany Kodiaq - nie zamienię go na żaden inny samochód. Pali mało - średnio ok 6,5 l - jeździ bardzo dynamicznie -duży, wygodny, zwrotny, przyczepkę kempingową ciągnie znakomicie - cóż więcej chcieć?

Także Kolego nie pytaj o opinie tylko pożycz sobie od dilera auto na dzień czasu i wszystko będziesz wiedział.

pzdr
Włodek

Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: dreamy »

Jeździłem na jeździe próbnej 1.5 tsi i miałem poczucie ociężałości.
O ile ten silnik w octavi czy Leonie sprawia wrażenie ziutkiego to w kodiaqu szedłbym w 3 najmocniejsze silniki (diesel 200km , lub 2.0 tsi w wariacje zwykłym lub rs )

TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: TymekF »

tomaszcomasz pisze:
10 mar 2024, 15:46
Cześć!
Dzisiaj z czystej ciekawośći zatrzymałem się przy salonie Skody i moją uwagę przykuł Kodiaq. Nigdy nie miałem Skody i zastanawia mnie awaryjność, koszty eksploatacji i przede wszystkim czy są jakieś szczególne elemnty mechaniki, które często się psują?
Celowałbym w rocznik 22/23 lub ewentualnie nowy. Który silnik ma najwięcej sensu? Różnice są dość niewielkie oprócz wersji 4x4. Widziałem też, że w konfiguratorze na stronie internetowej Skody jest nowsza wersja - na pierwszy rzut oka różni się większym wyświetlaczem i innymi zegarami. Czy coś jeszcze się zmieniło w tej nowszej wersji?
Dodatkowo zastnawiam się jakie są Wasze wrażenia z poruszaniem się tym samochdoem po mieście.
Wiem, że forum jest pełne informacji, próbuję się przebić wszystkie tematy, ale będę wdzięczny za podzielenie się Waszymi opiniami.
Pozdrawiam
Ile ludzi tyle opinii ;)

Ogólnie Skoda to +- VW, więc jeśli masz jakieś doświadczenie z VW to wiesz z czym to się je.

My zdecydowaliśmy się na kodiaqa, po prawie 2 latach zastanawiania się nad wymianą samochodu :D

W decyzji pomogło kilkukrotne wypożyczenie samochodu na weekend/tydzień urlopu.
Przez ten czas przewinęło się GLC, Kuga, Octavia, Superb, seria 3... no i właśnie kodiaq (przedliftowy).
Kodiaq wygrał ilością miejsca i komfortem dla osób 180cm+.

Zdecydowaliśmy się na jeszcze poprzedni model (i to celowo) z racji tego, że bardziej nam się podoba poprzedni środek + na pewno będą w nowym jakieś nowe awarie i "choroby wieku dziecięcego".
Różnica chyba największa to skrzynia biegów która jest teraz przy kierownicy (jak w mercedesach) a nie po środku w tunelu (co ma swoje plusy i minusy).
No i jeszcze jakaś tam hybryda ma być, ale to już co kto woli. :)

Co do silników i awaryjności to chyba standardowo jak to w grupie VAG. Pytanie nad jakim silnikiem się zastanawiasz, bo inne przypadłości ma 1.5 TSI a inne 2.0 TDI.

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: Bury_Kocur »

dreamy pisze:
10 mar 2024, 20:00
Jeździłem na jeździe próbnej 1.5 tsi i miałem poczucie ociężałości.
O ile ten silnik w octavi czy Leonie sprawia wrażenie ziutkiego to w kodiaqu szedłbym w 3 najmocniejsze silniki (diesel 200km , lub 2.0 tsi w wariacje zwykłym lub rs )

Jeżdżę Kodiaqiem 2,0 TDI Z silnikiem 150 KM i uważam, że nic mu nie brakuje - dynamika jazdy jest naprawdę bez zarzutu - spod świateł to auto startuje naprawdę cholernie dynamicznie - nie pamiętam, żebym kiedyś przez 20 tys. przejechanych tym Miśkiem kilometrów choć raz pomyślał o potrzebie większego silnika a przyczepę kempingową o MW 1500 kg ciągnie bez kłopotów.

Trzeba pamiętać, że spalanie jest wynikową m.in. mocy silnika - mój pali średnio 6,5 l ropy/100 km natomiast jak słucham i czytam o spalaniach w silnikach benzynowych - a także z tego co widziałem na jeździe testowej takim autem na jego wyświetlaczu (jechałem tylko 1,4 TSI) - to przy benzynie musisz liczyć o 2 - 3 litry więcej - o silniku 2,0 nie piszę bo nie wiem ile pali, ale na pewno więcej.

Także każdy kupuje co chce + można jeszcze taki motor podrychtować tuningiem dużo - tylko po co, jak takie 150 km wystarcza w zupełności - oczywiście wystarcza dla 2x4 - jak kupisz sobie 4x4 to być może będziesz potrzebował więcej.

Ale każdy ma swoje potrzeby - mnie do normalnej - aż dość dynamicznej jazdy - wystarczy 150 KM.

pzdr
Włodek

Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: dreamy »

Bury_Kocur pisze:
11 mar 2024, 9:57


Jeżdżę Kodiaqiem 2,0 TDI Z silnikiem 150 KM i uważam, że nic mu nie brakuje - dynamika jazdy jest naprawdę bez zarzutu - spod świateł to auto startuje naprawdę cholernie dynamicznie - nie pamiętam, żebym kiedyś przez 20 tys. przejechanych tym Miśkiem kilometrów choć raz pomyślał o potrzebie większego silnika a przyczepę kempingową o MW 1500 kg ciągnie bez kłopotów.

Tylko ze 2.0tdi ma prawie 1.5 raza tyle momentu obrotowego co 1.5tsi wiec to ma diametralny wpływ.

Każdy raz ma inne oczekiwania mnie jazda próbna utwierdziła w przekonaniu że 1.5 jakoś jedzie ale jak na auto które chce mieć w rodzinie ładnych parę lat to wybór tej wersji będzie błędem który będzie mi zaprzątał myśli.

A myśląc o nowym lub prawie nowym aucie chiptuning pozbawiający gwarancji jest rzadko rozważana opcja.

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: Bury_Kocur »

dreamy pisze:
11 mar 2024, 10:30
Bury_Kocur pisze:
11 mar 2024, 9:57


Jeżdżę Kodiaqiem 2,0 TDI Z silnikiem 150 KM i uważam, że nic mu nie brakuje - dynamika jazdy jest naprawdę bez zarzutu - spod świateł to auto startuje naprawdę cholernie dynamicznie - nie pamiętam, żebym kiedyś przez 20 tys. przejechanych tym Miśkiem kilometrów choć raz pomyślał o potrzebie większego silnika a przyczepę kempingową o MW 1500 kg ciągnie bez kłopotów.

Tylko ze 2.0tdi ma prawie 1.5 raza tyle momentu obrotowego co 1.5tsi wiec to ma diametralny wpływ.

Każdy raz ma inne oczekiwania mnie jazda próbna utwierdziła w przekonaniu że 1.5 jakoś jedzie ale jak na auto które chce mieć w rodzinie ładnych parę lat to wybór tej wersji będzie błędem który będzie mi zaprzątał myśli.

A myśląc o nowym lub prawie nowym aucie chiptuning pozbawiający gwarancji jest rzadko rozważana opcja.
No to kup Kolego po prostu nie tuningowanego diesla - może przy zakupie wydasz odrobinkę więcej, ale już na codzień przy spalaniu docenisz jego zalety.

Ja dziś tego auta w benzynie na pewno bym nie kupił....

pzdr

Włodek

Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: dreamy »

Kolego ja już mam swojego Miśka w 2.0tsi z przebiegiem 200km bo dopiero co odebrałem go z salonu

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: Bury_Kocur »

dreamy pisze:
13 mar 2024, 22:48
Kolego ja już mam swojego Miśka w 2.0tsi z przebiegiem 200km bo dopiero co odebrałem go z salonu

To póki co można Ci jedynie pogratulować nowej zabawki i życzyć spokojnego jej użytkowania, bo po tym przebiegu to na razie mało co możesz o tym aucie powiedzieć - jak trochę nim pojeździsz to napisz jakieś Swoje spostrzeżenia.

Ja ze swego Miśka jestem mega zadowolony - poprzednio miałem Superba, wcześniej Yeti, wcześniej Octavię, jeszcze wcześniej Fabię i wszystkie auta miałem z tym samym silnikiem 2,0 TDI.

To z ciekawości zapytam tylko - co było u Ciebie kryterium wyboru tego właśnie silnika ?

pzdr
Włodek

Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Czy jesteście zadowoleni? Jaki silnik ma najwięcej sensu? Wasze doświadczenia

Post autor: dreamy »

Bury_Kocur pisze:
14 mar 2024, 9:44
dreamy pisze:
13 mar 2024, 22:48
Kolego ja już mam swojego Miśka w 2.0tsi z przebiegiem 200km bo dopiero co odebrałem go z salonu

To póki co można Ci jedynie pogratulować nowej zabawki i życzyć spokojnego jej użytkowania, bo po tym przebiegu to na razie mało co możesz o tym aucie powiedzieć - jak trochę nim pojeździsz to napisz jakieś Swoje spostrzeżenia.

Ja ze swego Miśka jestem mega zadowolony - poprzednio miałem Superba, wcześniej Yeti, wcześniej Octavię, jeszcze wcześniej Fabię i wszystkie auta miałem z tym samym silnikiem 2,0 TDI.

To z ciekawości zapytam tylko - co było u Ciebie kryterium wyboru tego właśnie silnika ?

pzdr
Włodek
Szukałem benzyny ponieważ
-lubię dzwiek benzyny
- lubię jej charakterystykę
- mam diesela w 2 aucie którego pewnie z powodu ciągle to zaostrzających się przepisów o strefach czystego transportu będę się pozbywał.
- samochód na codzień jedzi po mieście w odcinkach 3-6km, kilka razy w roku pokonuje trasy (rzadko więcej niż 400 w jedną stronę ). Rocznie ok 12-15tys km

Samochód który wymieniłem na kodiaqa był w benzynie , nadawał się do jazdy ale pozostawiał mocowy niedosyt więc 1.5 nie zapewniłoby progresu odczuć
Lubię mieć poczucie marginesu drzemiącej mocy na wypadek wyprzedzania na drogach krajowych
Poprzednia benzyna paliła niewiele mniej lub podobnie co wybija z raportów dla kodiaqa 2.0tsi

Już 2 lata temu byłem o włos od zakupu octavi właśnie z 2.0tsi

Później odbyłem jazdę próbną 1.5tsi i o ile w octavi wydawał się żwawy a 2.0 było dodatkiem ekstra to w przypadku kodiaqa 1.5 nie dawał odczuć jakich oczekiwałem i wiem że żałowałbym wyboru tej wersji.

ODPOWIEDZ