Uchwyt na kubek

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Uchwyt na kubek

Post autor: Cahir »

Temat z cyklu problemy 1 świata.
Nie wiem gdzie na forum można dać, więc pisze tutaj.

Jak ktoś kiedyś gdzieś wspomniał uchwyt na kubek/ kubki pod podłokietnikiem jest całkowicie niepraktyczny. Jest przystosowany tylko na kubki/ napoje o wąskich kształtach (jak puszka pepsi lub coli 330ml). Coś szerszego już całkowicie się tam nie mieści. Niestety jak mój sprawdzony kubek (ciepło trzyma mi ponad 5h) i nie zamierzam go wymieniać.

Ktoś gdzieś kiedyś wymieniał ten element, tak aby pasowął pod szersze kubki butelki?



Sponsor

Uchwyt na kubek

Sponsor


Bili
Posty: 245
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Uchwyt na kubek

Post autor: Bili »

Widziałem na któreś z grup na facebook'u dotyczącej kodiaq'a, że ktoś coś takiego oferowal wydrukowane na drukarce 3d. Nie mogę teraz tego odnaleźć, ale jest coś takiego.

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Uchwyt na kubek

Post autor: RobertG7 »

Gdybyś jednak chciał zmienić to szukaj tego https://fjordnansen.pl/katalog/kubek-te ... do-silver/
Mieści się idealnie a kawa gorąca jest przez kilka godzin. Niestety nie jest to niski kubek (ale nie tak wysoki jak termos) więc przeszkadza w wygodnym ustawieniu podłokietnika przy maksymalnym wysunięciu.

Online
Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Uchwyt na kubek

Post autor: Marcelus »

RobertG7 pisze:Gdybyś jednak chciał zmienić to szukaj tego https://fjordnansen.pl/katalog/kubek-te ... do-silver/
Mieści się idealnie a kawa gorąca jest przez kilka godzin. Niestety nie jest to niski kubek (ale nie tak wysoki jak termos) więc przeszkadza w wygodnym ustawieniu podłokietnika przy maksymalnym wysunięciu.
Łatwo się go myje/czyści?

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Uchwyt na kubek

Post autor: RobertG7 »

Marcelus pisze:
18 lis 2023, 14:18
RobertG7 pisze:Gdybyś jednak chciał zmienić to szukaj tego https://fjordnansen.pl/katalog/kubek-te ... do-silver/
Mieści się idealnie a kawa gorąca jest przez kilka godzin. Niestety nie jest to niski kubek (ale nie tak wysoki jak termos) więc przeszkadza w wygodnym ustawieniu podłokietnika przy maksymalnym wysunięciu.
Łatwo się go myje/czyści?
Tak, nadaje się także do zmywarki. Używam jednej sztuki już kilka lat, a w sprzedaży jest dostępny korek z uszczelką jako część zamienna

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Uchwyt na kubek

Post autor: Cahir »

RobertG7 pisze:
20 lis 2023, 11:49
Marcelus pisze:
18 lis 2023, 14:18
RobertG7 pisze:Gdybyś jednak chciał zmienić to szukaj tego https://fjordnansen.pl/katalog/kubek-te ... do-silver/
Mieści się idealnie a kawa gorąca jest przez kilka godzin. Niestety nie jest to niski kubek (ale nie tak wysoki jak termos) więc przeszkadza w wygodnym ustawieniu podłokietnika przy maksymalnym wysunięciu.
Łatwo się go myje/czyści?
Tak, nadaje się także do zmywarki. Używam jednej sztuki już kilka lat, a w sprzedaży jest dostępny korek z uszczelką jako część zamienna
W błąd wprowadzasz - cytat ze strony producenta.
Szczegóły:

pojemność 0,4 L;
kubek wykonany ze stali nierdzewnej;
konstrukcja dwuścienna zapewnia trwałość i najwyższe parametry termiczne;
próżnia pomiędzy ściankami zapewnia długi czas utrzymania wysokiej temperatury;
szczelny korek z zamknięciem na tzw. klik. Jedno kliknięcie i kubek jest otwarty;
dół kubka - średnica dopasowana do większości samochodowych uchwytów i stojaków na kubki;
kubka nie zaleca się myć w zmywarce;
wymiary: 20 x 8/6,7 cm;
waga: 330 g.

Uwaga! Zakrętka kubka LANDO nie rozkręca się dlatego w zależności od intensywności użytkowania, producent zaleca co jakiś czas wymienić zakrętkę na nową --> Korek LANDO LID.
Choć z drugiej strony... nie zaleca, to nie to samo co nie zakazuje :D

Mocno się zastanawiałem na tym kubkiem - jednak na rzecz mojego przeważył jeden niepodważalny argument: to prezent od żony

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Uchwyt na kubek

Post autor: RobertG7 »

Kubek, oprócz "korka" i uszczelki, jest ze stali kwasowej, nie widzę przeciwskazań by nie wrzucić do zmywarki. Nie widzę też jakiegokolwiek zużycia po kilkudziesięciu myciach w zmywarce

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Uchwyt na kubek

Post autor: kaziczek »

Ja mam taki sam kubek tylko, że w kolorze czarnym. Farba jest faktycznie jakaś ciekawa, tzn. nie jest to klasyczna proszkowa czy też emalia. Może dlatego piszą by nie myć w zmywarce. Jedyne zastrzeżenie jakie mam do kubka to ciężko się myje zakrętkę z korkiem, ale daje radę. Poza tym kubek rewelacja

ODPOWIEDZ