Różnice i problemy - Kodiaq vs. FL

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Różnice i problemy - Kodiaq vs. FL

Post autor: Dominik »

Witam wszystkich.
Jak pisalem wcześniej zamieniłem poprzedniego Kodiego na FL. 🙂 Wczoraj odebrany - jest piękny, moim zdaniem ładniejszy od I wersji którą jeździłem 3 lata od nowości. Wcześniej był Style - teraz L&K (nie chciałem ale nie było wyjścia. Jak zamawiałem w marcu 2022 to tylko tu było dostępne to co chciałem - np.martwe pole, canton itd.). Oba 2.0 TDI 4x4. Stary 190KM, nowy 200KM

Od wczoraj zrobiłem nim ok. 500Km i to co mogę już zauważyć to przede wszystkim dużo mniejszy "lag" przy ruszaniu. Naprawde nie jest zle w porownaniu do poprzednika. No i sam Canton jak dla mnie gra dużo lepiej niż w poprzednim. Nie wiem czemu, ale różnica jak dla mnie jest słyszalna.

1. Mam jednak mieszane uczucia co do nawigacji (w obu Amudsen). W "starym" mogłem wszystko ustawić, każdy szczegół dograć pod swoje potrzeby a tutaj się tego nie da.
Strasznie wkurza mnie że nie widze na nawigacji stacji benzynowych na trasie, parkingów na autostradzie itd. Stacje są widoczne jak jade np. w miescie gdzie jest duże zbliżenie ale przy większej prędkości już nie. Na autostradzie niewidać nic, pomimo że mam ustawione te punkty w opcjach. Fakt w starym Kodiaqu mogłem wybrać tylko 5 POI, tutaj bez ograniczen ale tam bylo je widac prznajmniej. Czy coś źle robie czy ten typ tak ma?

2. W starej nawigacji byla możliwość wybrania celów online które wysyłałem z apki skody na laptopie. Dla mnie przydatne bo mam czasami paru klientów dziennie i nie musze klepać w samochodzie. W nowym systemie nie ma takiej zakładki przy szukaniu lokalizacji a dodatkowo jak wysyłam kilka do auta przez stronke to wogole nic sie nie ładuje po odpaleniu. Jedynie gdy wyśle tylko jeden cel to auto go odczytuje. Czy ktoś może wie wczym jest problem?

Z góry dziękuje za pomoc.



Sponsor

Różnice i problemy - Kodiaq vs. FL

Sponsor


ODPOWIEDZ