Kamera cofania w wersji Style

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
logann
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2023, 8:37
Samochód: Superb III 2.0 TSI (280KM)

Kamera cofania w wersji Style

Post autor: logann »

Jeśli jest już podobny temat to przepraszam.

Czy w wersji Style kamerę cofania da się dodać tylko w pakiecie Comfort? Pakiet ten zawiera:
- bezdotykowo otwieraną klapę bagażnika
- nawigację Amundsen
- Sunset - przyciemniane szyby tylne
- kamerę cofania

Pakiet kosztuje obecnie 4750...

Dwa pierwsze punkty są mi niepotrzebne (klapę automatyczną można mieć za 1800, bezdotykowej nie potrzebuję). Sunset mam w pakiecie komfortowego snu, który i tak biorę. Nawigacji nie chcę i nie potrzebuję bo jest Apple Car Play.

Ale do ciężkiej ch*** czemu nie da się wziąć samej kamery? To jakiś błąd w cenniku czy co?



Sponsor

Kamera cofania w wersji Style

Sponsor


Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Kamera cofania w wersji Style

Post autor: Fonix »

Sprawdzałeś w cenniku czy konfiguratorze?

logann
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2023, 8:37
Samochód: Superb III 2.0 TSI (280KM)

Re: Kamera cofania w wersji Style

Post autor: logann »

I w cenniku i w konfiguratorze. W konfiguratorze nie widnieje jako osobna opcja, w cenniku jest adnotacja "Patrz pakiet Comfort"

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Kamera cofania w wersji Style

Post autor: elmiko »

Na 99% kamera wymaga nawigacji. Może dlatego nie występuje sama?
Z drugiej strony Sportline ma radio Bolero i kamerę w standardzie…
Może chodzi o jakiś sterownik, który jest w Sportline a nie ma go standardowo w Style…

Zapytałbym handlowca.

RoznieBywa
Posty: 94
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Kamera cofania w wersji Style

Post autor: RoznieBywa »

To chodzi tylko o pakietowanie czyli łączenie opcji w celu podwyższenia ceny. W najuboższej wersji Amibiton kamerę cofania można dobrać za 1600 zł ale pod warunkiem posiadania monitora która wyświetli z niej obraz czyli min. Bolero, a ponieważ nie jest on w standardzie trzeba wziąć albo pakiet w którym Bolero się znajduje albo nawigację. Podobnie zrobili z pakietowaniem przetwornicy którą kiedyś można było brać osobno.

logann
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2023, 8:37
Samochód: Superb III 2.0 TSI (280KM)

Re: Kamera cofania w wersji Style

Post autor: logann »

elmiko pisze:
02 sie 2023, 11:09
Zapytałbym handlowca.
Handlowcy mniej wiedzą o konfiguratorze niż ja po 2 tygodniach klikania. Ja nie wiem po co oni tam są, równie dobrze zamówienie mógłbym złożyć online, bo nie są w stanie udzielić konkretnych informacji.

Najprawdopodobniej wychodzi na to, że trzeba wziąć pakiet z nawigacją, której normalnie nikt rozsądny by nie wziął, a tak mogą uzasadnić cenę z kosmosu.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kamera cofania w wersji Style

Post autor: tomnowy »

handlowcy sa od sprzedazy i maja tylko przyblizone info o konfiguratorze, kazdy model ma troche inny zestaw opcji, wiec nie sa w stanie wszystkiego spamietac zwlaszcza ze to sie co jakis zmieniaja. Nie bronie ich ale rozumiem ten stan rzeczy, klient ktory interesuje sie tylko swoim modelem po jakims czasie nawet cennik zna na pamięć.

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Kamera cofania w wersji Style

Post autor: RobertG7 »

tomnowy pisze:
02 sie 2023, 17:28
handlowcy sa od sprzedazy i maja tylko przyblizone info o konfiguratorze, kazdy model ma troche inny zestaw opcji, wiec nie sa w stanie wszystkiego spamietac zwlaszcza ze to sie co jakis zmieniaja. Nie bronie ich ale rozumiem ten stan rzeczy, klient ktory interesuje sie tylko swoim modelem po jakims czasie nawet cennik zna na pamięć.
Ale oni sprzedają tylko Skodę, więc powinni znać temat. Koniec i kropka, to ich praca i wiedzę powinni mieć.

logann
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2023, 8:37
Samochód: Superb III 2.0 TSI (280KM)

Re: Kamera cofania w wersji Style

Post autor: logann »

Dokładnie, zgadzam się z RobertG7. JEśli handlowiec jest od sprzedaży to chyba powinien wiedzieć więcej o produkcie, który sprzedaje niż klient z ulicy? To nie jest jakiś rocket science i za coś im chyba płacą.

Kiedyś w jednym salonie Skody czekałem 2h na wymianę oleju w superbie (był na leasing więc serwis w ASO) i widziałem jak ich praca wygląda. Śmiechy chichy, kawusia i ploteczki kto gdzie jak i kiedy. Tylko niektórzy potrafią naprawdę zająć się klientem i wiedzą coś o swojej pracy.

Ale offtop się zrobił. Wezmę chyba jednak Sportline, bo tam mam pewność że kamera jest w standardzie i nie wciskają mi nawigacji na siłę.

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Kamera cofania w wersji Style

Post autor: tomnowy »

zagadza sie powinni w teorii, w praktyce jak jest kazdy widzi. Mowisz tylko skode maja, ok tylko zobacz ile jest w samej skodzie modeli (aa stronie jest 11 glownych modeli a spod modelami 34wersje), do tego konfiguaratorow, opcji, do tego zaraz beda zmiany w modelach (2 po lifcie) czyli nowe cenniki konfiguratory a za 3-4 miesiace nowe kodiaqki, po co sie maja tego uczyc czy pamietac?

ODPOWIEDZ