10 pytań przed zakupem

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: 10 pytań przed zakupem

Post autor: spook »

mmorgi pisze:
20 paź 2023, 8:54
Z dachem nie pomogę, bo nie wzięliśmy.

Kodiaq odebrany :)

Pyt 11.
Czy macie aktualny link do sprawdzania kompatybilności urządzeń zew. z portem USB? Chciałbym kupić pendrive na USB-3, ale link do wyeryfikacji zgodności z instrukcji obsługi nie działa.
USB to jest standard, a profil pamięci masowej to bodaj jeden z najstarszych profili USB. Implementacje tego standardu są tak powszechnie dostępne, że bardzo bym się zdziwił, gdyby pendrive'a, którego przeczyta zwykły komputer, potem nie przeczytał Kodiaq (de facto też już mający w środku komputer).
Pyt 12.

Czy da się używać adaptacyjnego Lane Assist bez tempompatu?
Nie mam (jeszcze), natomiast adaptacyjny Lane Asist z założenia aktywnie kieruje całym samochodem, więc mogę postawić dosyć dużą sumę na to, że raczej się nie da. Trochę to nie ma sensu - oddajemy sterowanie kierownicą samochodowi, ale gazem i hamulcem już nie?

Podejrzewam, że bez tempomatu będzie działał "tylko" aktywny Lane Assist, czyli ten utrudniający przejechanie przez pas ruchu.

Ale mogę się mylić, mój misiek czeka na produkcję - miał być 42 tydzień, ale już na pewno nie będzie...
Pyt 13.

Może ktoś jak dziecku wytłumaczyć mi na czym polega w ogóle eSim w Kodiaqu, na ile sam Infotainment i nawigacja ściagają sobie dane bez podłączonego telefonu i co tu w ogóle biega? :)

Jak tego używacie tak po ludzku? Czy podpinacie zawsze telefon i wtedy cały transfer idzie z pakietu telefonu, czy też odwrotnie: podpinamy telefon i się "Internet kodiaqowy" używa? Jak długo sam Columbus ma w ogołe dostęp do sieci przez kartę eSIm swoją i czy jets jakiś limit transferowy? TO jest jakoś powiązane z Skoda COnnect?

Na razie jestem świeżak i dopiero poznaję auto :) Instrukcja SKody to niestety momentami dla mnie czarna magia.
eSim to technologia, która pozwala na "wbudowanie" karty sim do urządzenia poprzez zamontowany w nim na stałe układ scalony wraz z odpowiednim oprogramowaniem. Kodiaq jest "urządzeniem", w które wbudowany jest taki eSim, zapewniając połączenie z Internetem.

Skoda Connect jest pakietem usług, z których bodaj wszystkie wymagają dostępu do Internetu. Samochód jest podłączony do niego na stałe i dzięki temu siorbie sobie informacje o korkach, aktualizacje map, oprogramowania i tak dalej.

Opcjonalnie w ramach Skoda Connect można również wykupić sobie pakiety danych i wtedy Kodiaq może działać jak hotspot wifi - czyli można np. podpiąć się telefonem albo laptopem i korzystać z Internetu.

Za Internet zużyty w ramach usług Skoda Connect plus za same usługi (aktualizacje map, zdalny dostęp do samochodu i tak dalej) płaci się raz na rok ~300 PLN o ile dobrze pamiętam i to moim zdaniem zdecydowanie warto opłacić (na pierwszy rok usługi są wliczone w koszt zakupu samochodu).

Natomiast kupowanie dodatkowych pakietów danych moim zdaniem to bardzo pomysłowy sposób na wyrzucanie pieniędzy w błoto. Żyjemy w czasach, gdy pewnie 3/4 komórek na rynku umie już działać jak hotspot Wifi, a miesięczny abonament za telefon komórkowy z Internetem bez limitu kosztuje jakieś ~60 PLN. Komórkę z dostępem do Internetu już masz, prawda?

Pozdrawiam -- Spook.



Sponsor

Re: 10 pytań przed zakupem

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: 10 pytań przed zakupem

Post autor: MałGorzata »

mmorgi pisze:
20 paź 2023, 8:54
Pyt 13.

Może ktoś jak dziecku wytłumaczyć mi na czym polega w ogóle eSim w Kodiaqu, na ile sam Infotainment i nawigacja ściagają sobie dane bez podłączonego telefonu i co tu w ogóle biega? :)

Jak tego używacie tak po ludzku? Czy podpinacie zawsze telefon i wtedy cały transfer idzie z pakietu telefonu, czy też odwrotnie: podpinamy telefon i się "Internet kodiaqowy" używa? Jak długo sam Columbus ma w ogołe dostęp do sieci przez kartę eSIm swoją i czy jets jakiś limit transferowy? TO jest jakoś powiązane z Skoda COnnect?

Internet z esim zaspokaja tylko standardowe potrzeby samochodu. Bajery idą przez komercyjny internet.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: 10 pytań przed zakupem

Post autor: spook »

MałGorzata pisze:
20 paź 2023, 23:38
Internet z esim zaspokaja tylko standardowe potrzeby samochodu. Bajery idą przez komercyjny internet.
Co zalicza się do "standardowych potrzeb", a co do "bajerów"?

Pozdrawiam -- Spook.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: 10 pytań przed zakupem

Post autor: MałGorzata »

Na przykład radia internetowe.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

mmorgi
Posty: 9
Rejestracja: 01 sie 2023, 19:39
Samochód: SKoda/VW

Re: 10 pytań przed zakupem

Post autor: mmorgi »

Pytam o ten adaptacyjny Lane Assist, bo zwykły jest tragiczny. Mimo , iż widzi pasy jezdni, odbija kierownicą jak już kołem jedzie po tym pasie. Nie potarfi tez za żadne skarby trzymać się linii środkowej, która widzi, tylko zjeżdza na pobocze szukając jak rozumiem tam wyrysowanej linii, której nie ma. Tragedia jakaś. 7 letni Hyundai z jedną kamerą trzyma się środka jezdni jak przyklejony na tej samej trasie , a tutaj kamer, czujników 150 i dramat.
Chciałbym więc mieć adaptacyjny bez tempomatu.

Esim. To żebym miał jasność:
Czy jeśli w aucie mam komórke z hotspotem i dostępem do neta, i w Kodiaqu wybiorę WIFI i podepnę się pod ten hotspot - to będą działały tylko bajery czy też standardowe potrzeby? Uprzaszczając, czy można po roku używania connecta przejśc całkowicie na internet komórkowy i dalej mieć wszystko w aucie poza usługami COnnecta typu sprawdzanie spalania na komórce?

Pzdr

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: 10 pytań przed zakupem

Post autor: MałGorzata »

mmorgi pisze:
21 paź 2023, 19:20
Esim. To żebym miał jasność:
Czy jeśli w aucie mam komórke z hotspotem i dostępem do neta, i w Kodiaqu wybiorę WIFI i podepnę się pod ten hotspot - to będą działały tylko bajery czy też standardowe potrzeby? Uprzaszczając, czy można po roku używania connecta przejśc całkowicie na internet komórkowy i dalej mieć wszystko w aucie poza usługami COnnecta typu sprawdzanie spalania na komórce?

Pzdr
Będziesz wtedy miał wszystko co oferuje Skoda w kontekście internetu.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: 10 pytań przed zakupem

Post autor: Marcelus »

mmorgi pisze:Pytam o ten adaptacyjny Lane Assist, bo zwykły jest tragiczny. Mimo , iż widzi pasy jezdni, odbija kierownicą jak już kołem jedzie po tym pasie. Nie potarfi tez za żadne skarby trzymać się linii środkowej, która widzi, tylko zjeżdza na pobocze szukając jak rozumiem tam wyrysowanej linii, której nie ma. Tragedia jakaś. 7 letni Hyundai z jedną kamerą trzyma się środka jezdni jak przyklejony na tej samej trasie , a tutaj kamer, czujników 150 i dramat.
Chciałbym więc mieć adaptacyjny bez tempomatu.

Esim. To żebym miał jasność:
Czy jeśli w aucie mam komórke z hotspotem i dostępem do neta, i w Kodiaqu wybiorę WIFI i podepnę się pod ten hotspot - to będą działały tylko bajery czy też standardowe potrzeby? Uprzaszczając, czy można po roku używania connecta przejśc całkowicie na internet komórkowy i dalej mieć wszystko w aucie poza usługami COnnecta typu sprawdzanie spalania na komórce?

Pzdr
Jesteśmy w takiej sytuacji, po roku nie przedłużyliśmy connecta ani fabrycznej nawigacji - connect średnio działał a z map korzystamy z AA i google maps, w menu auta dostępne są tylko "bajery" gdy telefon udostępnia internet, connect nie działa, fabryczna mapa się nie aktualizuje ani nie pobiera aktualnego trafficu, ściąga za to aktualizacje systemu.

ODPOWIEDZ