Kamerka samochodowa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: Cahir »

Ciekawy ten BlackVue DR970X-2CH LTE, jednak cena przeraża.
Szukam raczej czegoś do 1k.

A z tym gniazdem USB w lusterku to musze się zastanowić - skoro nie ma w nim napięcia po zgaszeniu auta, to mija się z celem jego domawianie.



Sponsor

Re: Kamerka samochodowa

Sponsor


6fx
Posty: 35
Rejestracja: 27 paź 2022, 14:09
Samochód: Skoda Kodiaq 4x4 TDI

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: 6fx »

Ja nie domówiłem, a teraz żałuję. Właśnie fakt że nie ma tam napięcia po zgaszeniu auta jest ok.
Teraz dynda mi kabel do gniazda zapalniczki, który rozłączam (fizycznie wyjmuję) po każdej trasie - jak się zapomnę kilka dni, to akumulator rozładowany...

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: Cahir »

Ale znowu jak ma się to z działaniem "trybu parkingowego"?
Jeśli nie ma napięcia to tenże tryb nie działa, czy też kamerki posiadają jakiś akumulatorek na owe sytuacje?

6fx
Posty: 35
Rejestracja: 27 paź 2022, 14:09
Samochód: Skoda Kodiaq 4x4 TDI

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: 6fx »

Wszystko jest dobre co komuś pasuje... a to zależy od sytuacji...
Też wcześniej chciałem aby kamerka ciągle działała. Zostawiłem raz auto w garażu bez odpalania na kilkanaście dni z podpiętą kamerą i aku się rozładował. Dlatego najlepszym wyjściem dla mnie byłoby gniazdo które rozłącza się po zgaszeniu auta. Większość kamerek ma wewnętrzną baterię która starcza na godzinę lub dwie... nawet więcej.
Zawsze można ręcznie przepinać z gniazda USB-C na gniazdo zapalniczki, gdy zostawia się auto na dłużej na parkingu - ale do tego trzeba by wozić drugi kabel, albo mieć przejściówkę.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: MałGorzata »

30 fps to maksymalna percepcja ludzkiego wzroku
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: chris24 »

Chciałem wybrać jakąś kamerę.
Moje wymagania to: max. mały rozmiar tak by możliwie zmieściła się za lusterkiem i nie było jej widać z miejsca kierowcy, może być bez wyświetlacza i chodzi o sensowny obraz w dzień i w nocy,(odczyt tablic) . nie potrzebuję tryby parkingowego, GPS by się pewnie przydał.

Takie wymagania prawdopodobnie spełniają tego typy podłużne kamerki np. Xblitz, które dodatkowo mają uchyt przyklejany i jest umieszczony na obuudowie kamery wiec wszystki zajmuje bardzo mało miejsca

https://xblitz.pl/produkt/xblitz-s4/ - to chyba najmniejsza jaką znam, obecnie można ją kupić nawet za 160 PLN

https://xblitz.pl/produkt/xblitz-platinum-4k/ - to jest nowość więc nie ma nawet testów, ale 4k, obraz przód i tył, minus to brak GPSa

Co o tym sądzicie?

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: RobertG7 »

chris24 pisze:
03 sie 2023, 9:19
Chciałem wybrać jakąś kamerę.
Moje wymagania to: max. mały rozmiar tak by możliwie zmieściła się za lusterkiem i nie było jej widać z miejsca kierowcy, może być bez wyświetlacza i chodzi o sensowny obraz w dzień i w nocy,(odczyt tablic) . nie potrzebuję tryby parkingowego, GPS by się pewnie przydał.

Takie wymagania prawdopodobnie spełniają tego typy podłużne kamerki np. Xblitz, które dodatkowo mają uchyt przyklejany i jest umieszczony na obuudowie kamery wiec wszystki zajmuje bardzo mało miejsca

https://xblitz.pl/produkt/xblitz-s4/ - to chyba najmniejsza jaką znam, obecnie można ją kupić nawet za 160 PLN

https://xblitz.pl/produkt/xblitz-platinum-4k/ - to jest nowość więc nie ma nawet testów, ale 4k, obraz przód i tył, minus to brak GPSa

Co o tym sądzicie?
Moim zdaniem Xblitz to szajs, chińskie badziewie. Lepsze chińskie będzie Mio i tego producenta mogę polecić jeżeli poruszamy sie w zakresie 300-500zł

Bili
Posty: 245
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: Bili »

Kamer tej firmy nie znam, ale zraziłem innym produktem tej firmy kiedyś. Wszystko ładnie wyglądało a działanie już nie koniecznie.

chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: chris24 »

To że coś jest chińskie nie jest dowodem na badziewność.
Jest sporo testów produktów tej marki i nie wyglada na to by były to złe produkty.
Tej kamery akurat nie ma testów bo to nowośc z 1.08
Trochę mnie zniechęciło że tylna kamera jest na kablu, nie bedę rozbebeszał nowego auta, kupiłbym bez tej kamery stówkę taniej ale nie mają takiej opcji.

PS
Mio raczej nie ma tak małych kamer.

Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: DymJr »

Ja polecam coś z Garmina. Nie są drogie, a jakościowo świetne. Używam już kilka lat.

ODPOWIEDZ