Finalna cena Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Bili
Posty: 245
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Bili »

robkio76 pisze:
21 kwie 2023, 15:02
[..]
Z tego co się orientuję to ostatnia podwyżka była ok 5tys na podstawowych wersjach plus oczywiście podwyżki w wyposażeniu
Nawet 8 tys.
2.0TDI L&K z 214tys na 222tys.



Sponsor

Re: Finalna cena Kodiaqa

Sponsor


danakasqn
Posty: 15
Rejestracja: 18 kwie 2023, 11:43
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI 180kW 245KM 4x4

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: danakasqn »

Dzwoniłem do dilera w tamtym tygodniu i zapewnił mnie, ze cena nie ulegnie zmianie i mam ja zagwarantowana, pomimo, ze wcześniej takich ustaleń nie miałem i w umowie tez takich zapisów nie mam. Zamówienie z listopada 2022.

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Fonix »

Niebawem premiera kolejnej generacji. Pojawiły się oferty dobrego finansowania obecnej generacji. Orientował się może, czy poprawiło się rabatowanie? Niby czekam na odbiór, ale coraz bardziej rozmyślam nad potencjalną wyprzedażą schodzącego modelu lub czekaniem na nowy model.

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Cahir »

Ja spróbuję troszkę ponegocjować cenę jeszcze. Odbioru spodziewam się około października/ listopada. Więc powinno ich już troszkę cisnąć, aby pozbywać się zamówionych modeli. Może z 2-3% uda się urwać od ceny, to będzie na folię ppf.

Najwyżej nie odbiorę i kupię mój model przez inny salon - opcji nie brakuje. Teraz jest zastój i to raczej my kupujący jesteśmy na wygranej pozycji

logann
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2023, 8:37
Samochód: Superb III 2.0 TSI (280KM)

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: logann »

Podepnę się pod wątek. Ja bym chętnie odebrał obecny model, tym bardziej jakby był dobry rabat. W tej chwili jedyne co dostałem to 3%, ale może byłaby szansa wynegocjować jeszcze pakiet serwisowy jakiś... Zawsze to by był miły dodatek ;)

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Fonix »

logann pisze:
28 lip 2023, 12:07
Podepnę się pod wątek. Ja bym chętnie odebrał obecny model, tym bardziej jakby był dobry rabat. W tej chwili jedyne co dostałem to 3%, ale może byłaby szansa wynegocjować jeszcze pakiet serwisowy jakiś... Zawsze to by był miły dodatek ;)
Poszukaj lepiej. Ja urwałem ponad 6% w marcu, a obecnie na logikę i opisane wyżej czynniki, powinno być więcej.

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Cahir »

Mi w kwietniu udało się 5% urwać + dodatkowa parasolka dla pasażera, gumowe dywaniki przód / tył / bagażnik i chlapacze przód / tył
Liczę na kolejne 3-5% przy odbiorze auta.

Ale pomysł z jakimiś dodatkami lub pakietem serwisowym też wydaje mi się atrakcyjny - zwłaszcza, ż dla salonu też powinno to być fajne wyjście.

Czas pokaże...

logann
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2023, 8:37
Samochód: Superb III 2.0 TSI (280KM)

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: logann »

No właśnie taki pakiet serwisowy, powiedzmy na 80kkm to jest niecałe 5k pln brutto, a z doświadczenia z Superbem wiem, że to fajna opcja. Może będą skłonni dorzucić, skoro i tak u nich chcę te serwisy przechodzć.

Edit: jak kupowałem Superba parę lat temu, to sprzedawca dorzucił pakiet "welurowych dywaników premium" i zestaw siatek do bagażnika. Miły dodatek, dywaniki dalej nierozpakowane leżą w piwnicy, ale siatki są mocno użyteczne i bardzo przydatne :)

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Fonix »

Jakoś nie bardzo rozumiem negocjowanie przy odbiorze auta. Jak to miałoby działać? być może to standardowa praktyka, pierwszy raz biorę z salonu. Ale jakieś to nieetyczne mi się wydaje w stosunku do sprzedającego.

logann
Posty: 12
Rejestracja: 28 lip 2023, 8:37
Samochód: Superb III 2.0 TSI (280KM)

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: logann »

Ja też nie negocjowałem pryz odbiorze tylko przy zamówieniu, ale to był 2017 i na superba czekałem niecałe 3 miesiące :) Cena odbioru była dokładnie taka jak przy zamówieniu. Teraz czasy się zmieniły, dynamika cen jest spora, czas oczekiwania też większy, więc może stąd taka praktyka.

ODPOWIEDZ