Finalna cena Kodiaqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Cahir »

Fonix pisze:
28 lip 2023, 13:34
Jakoś nie bardzo rozumiem negocjowanie przy odbiorze auta. Jak to miałoby działać? być może to standardowa praktyka, pierwszy raz biorę z salonu. Ale jakieś to nieetyczne mi się wydaje w stosunku do sprzedającego.
Nieetyczne powiadasz?
A etycznym jest gdy przy odbiorze podnoszą ci cenę o 2-3 %, bo coś tam?
Gdyby salony nie stosowały takiej praktyki, to kupcy nie negocjowali by jeszcze ostatecznie.
Negocjować można zawsze do chwili uiszczenia zapłaty. Może to być kwota finalna, ilość dodatków czy choćby oprocentowanie leasingu lub tańsze serwisy.
Przy kwocie rzędu 200k urwanie nawet 1% robi sporą różnicę.
że zaczytuję klasyka z wiedźmina "mieć 1 tys a nie mieć 1 tysiąca, to 2 tysiące" :lol:



Sponsor

Re: Finalna cena Kodiaqa

Sponsor


Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Fonix »

Nie pomyślałem o tym w kontekście praktyk salonów do podnoszenia ceny, rzeczywiście. Przy składaniu zamówienia poinformowałem salon, że jak będą chcieli podnieść cenę, to niech nawet nie dzwonią...i chyba zamierzają tak rzeczywiście zrobić :) zero kontaktu z ich strony:) A wiem z innego salonu, że auto ma już wyznaczony termin produkcji na sierpień.

Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: robkio76 »

Fonix pisze:
28 lip 2023, 13:34
Jakoś nie bardzo rozumiem negocjowanie przy odbiorze auta. Jak to miałoby działać? być może to standardowa praktyka, pierwszy raz biorę z salonu. Ale jakieś to nieetyczne mi się wydaje w stosunku do sprzedającego.
Może tak to jest nie etyczne ale czy etyczne jest nie gwarantowanie ceny, czasu wywiązania się z umowy (produkcji/odbioru). Jak fabryka nie gwarantuje warunków umowy to ty nie gwarantujesz że zapłacisz tą cenę i nie gwarantujesz odbioru samochodu. Zresztą sami doprowadzili do takiej sytuacji gdzie nie chcą zaliczek/zadatków gdyż nie chca dać żadnych gwarancji to i klient może być nie etyczny.

Ja to tak widzę

Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: robkio76 »

Fonix pisze:
28 lip 2023, 12:16
logann pisze:
28 lip 2023, 12:07
Podepnę się pod wątek. Ja bym chętnie odebrał obecny model, tym bardziej jakby był dobry rabat. W tej chwili jedyne co dostałem to 3%, ale może byłaby szansa wynegocjować jeszcze pakiet serwisowy jakiś... Zawsze to by był miły dodatek ;)
Poszukaj lepiej. Ja urwałem ponad 6% w marcu, a obecnie na logikę i opisane wyżej czynniki, powinno być więcej.
zamawiany marzec 2023 cena katalogowa 217390 a po rabacie to 204500

Cahir
Posty: 107
Rejestracja: 19 kwie 2023, 13:42
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Cahir »

prawie 6% rabatu

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Bury_Kocur »

robkio76 pisze:
26 sie 2023, 9:34
zamawiany marzec 2023 cena katalogowa 217390 a po rabacie to 204500

A jak to wygląda obecnie ?

ZetRTW
Posty: 55
Rejestracja: 01 wrz 2023, 7:59
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: ZetRTW »

6% rabatu to jest maks. co możesz uzyskać aczkolwiek często dają np 5,33% od kwoty katalogowej konfiguracji. Zrób sobie na stornie skody konfigurację wybranego modelu z wyposażeniem jakie chcesz, wyjdzie ci kwota i od niej odejmij sobie 5-6%

Mars
Posty: 7
Rejestracja: 26 lis 2023, 0:04
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Ford Mondeo

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Mars »

[quote=Bury_Kocur
A jak to wygląda obecnie ?
[/quote]

Nie mają Kodiaqa na placu z silnikiem 2,0 TSI, więc przy zamówieniu do produkcji obecnej 1. generacji dostałem 4,9 %. Nie skorzystałem. Czekam na 2. generację.

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: Bury_Kocur »

Mars pisze:
01 gru 2023, 10:08
[quote=Bury_Kocur
A jak to wygląda obecnie ?
Nie mają Kodiaqa na placu z silnikiem 2,0 TSI, więc przy zamówieniu do produkcji obecnej 1. generacji dostałem 4,9 %. Nie skorzystałem. Czekam na 2. generację.
[/quote]

No tak - widać zależy jakie silniki ko lubi - dla mnie diesel jest the Best, ale to dla mnie ...

pzdr
Wlodek

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Finalna cena Kodiaqa

Post autor: RobertG7 »

Mars pisze:
01 gru 2023, 10:08
[quote=Bury_Kocur
A jak to wygląda obecnie ?


Nie mają Kodiaqa na placu z silnikiem 2,0 TSI, więc przy zamówieniu do produkcji obecnej 1. generacji dostałem 4,9 %. Nie skorzystałem. Czekam na 2. generację.
[/quote]



Ale nie mają chyba u danego dealera, bo wg wyszukiwarki otomoto jest ich kilka od ręki w Polsce: https://www.otomoto.pl/osobowe/skoda/ko ... ed%5D=true

ODPOWIEDZ