Travel assist

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
__atomek__
Posty: 94
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Travel assist

Post autor: __atomek__ »

Fonix pisze:
02 lis 2023, 19:25
W cenniku w pakiecie "travel assist" jest wymieniony "adaptive lane asist"

W konfiguratorze w opisie pakietu "travel assist" jest wymieniony "lane assist z adaptacyjnym prowadzeniem po torze."

Tyle w teorii, bo w praktyce u mnie jest zwykły "line assist". W menu nie ma do odznaczenia opcji "adaptacyjne prowadzenie po torze".
Moje wrażenie jest takie, że na jakimś etapie ktoś namieszał. Ja uderzam do serwisu. Tak na początek, bo pewnie zleją temat. Tak czy inaczej wydaje mi się, że z punktu widzenia prawnego sprawa jest raczej oczywista - ciężko powoływać się na błąd, skoro jest w 2 miejscach.
Właśnie to jest kijowe, ponieważ aby mieć "aktywne prowadzenie po torze" musisz mieć włączony tempomat i jeszcze włączona opcje travel assist w tempomacie. Niestety nie działa to tak jak kilka lat temu że prowadzilo zawsze po włączeniu opcji w line assist



Sponsor

Re: Travel assist

Sponsor


Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Travel assist

Post autor: Fonix »

__atomek__ pisze:
03 lis 2023, 7:46
Fonix pisze:
02 lis 2023, 19:25
W cenniku w pakiecie "travel assist" jest wymieniony "adaptive lane asist"

W konfiguratorze w opisie pakietu "travel assist" jest wymieniony "lane assist z adaptacyjnym prowadzeniem po torze."

Tyle w teorii, bo w praktyce u mnie jest zwykły "line assist". W menu nie ma do odznaczenia opcji "adaptacyjne prowadzenie po torze".
Moje wrażenie jest takie, że na jakimś etapie ktoś namieszał. Ja uderzam do serwisu. Tak na początek, bo pewnie zleją temat. Tak czy inaczej wydaje mi się, że z punktu widzenia prawnego sprawa jest raczej oczywista - ciężko powoływać się na błąd, skoro jest w 2 miejscach.
Właśnie to jest kijowe, ponieważ aby mieć "aktywne prowadzenie po torze" musisz mieć włączony tempomat i jeszcze włączona opcje travel assist w tempomacie. Niestety nie działa to tak jak kilka lat temu że prowadzilo zawsze po włączeniu opcji w line assist
U mnie w ogóle nie ma takiej opcji.
Jeśli potrafisz jakoś opisać jak to mimo wszystko uruchomić, będę wdzięczny.

__atomek__
Posty: 94
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Travel assist

Post autor: __atomek__ »

Obrazek

Włączasz tempomat, a następnie tym guzikiem wymierasz czy normalny aktywny, czy travel assist

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Travel assist

Post autor: Fonix »

Dziękuję. Potwornie to nieintuicyjne.

spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Travel assist

Post autor: spook »

Fonix pisze:
03 lis 2023, 22:47
Dziękuję. Potwornie to nieintuicyjne.
...dopóki się nie przyzwyczaisz ;)

Testowałem dzisiaj - trochę faktycznie przekombinowane, bo tempomat działa jako ACC / ograniczenie, a w ACC dodatkowo jako Lane Assist / adaptacyjne prowadzenie po torze. Można byłoby ujednolicić ustawienie. Ale bądźmy szczerzy, wciśnięcie przycisku na kierownicy nie jest też wcale jakimś strasznym uniedogodnieniem.

Pozdrawiam -- Spook.

__atomek__
Posty: 94
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Travel assist

Post autor: __atomek__ »

Wczesniej nie trzeba było włączać tempomatu aby korzystać z adaptacyjnego prowadzenia. Okropnie mnie to denerwuje

ODPOWIEDZ