Travel assist

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Travel assist

Post autor: Fonix »

Pytanie nowicjusza: Czy "travel assist" to zestaw funkcji, czy po prostu pakiet integrujący funkcje kupowane oddzielnie?
Z cennika:

Dla wersji style:

ADAPTIVE LANE ASSIST z EMERGENCY ASSIST: 2 550

podczas gdy cały pakiet, zawierający m.in. powyższe, jest tańszy:

Pakiet TRAVEL ASSIST (ACC do 210 km/h, Funkcja rozpoznawania znaków drogowych, ADAPTIVE LANE ASSIST, PCC (Predictive Cruise Control), EMERGENCY ASSIST i TRAFFIC JAM ASSIST: 2 000

Dzięki



Sponsor

Travel assist

Sponsor


spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Travel assist

Post autor: spook »

Pakiet Travel Assist jest pakietem funkcji. Pakiety zawsze opłacają się bardziej niż pojedyncze funkcjonalności (proste wnioski z cennika).

Z tego co pamiętam, funkcjonują dwa pakiety - Travel Assist (aktywny tempomat, Lane Assist z Emergency Assist i funkcją rozpoznawania znaków drogowych) oraz Travel Assist High (to, co w Travel Assist plus adaptacyjny tempomat z funkcją jazdy po torze oraz Traffic Jam assist).

Pozdrawiam -- Spook.

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Travel assist

Post autor: Fonix »

Dzięki. Rozumiem, że pakiety są zawsze sumarycznie tańsze. Nie mogę natomiast zrozumieć, że pakiet może być tańszy niż element, który się w tym pakiecie znajduje.
Tzn. jeżeli jabłko kosztuje 5, a gruszka 4, to płacę za komplet 8. Ale nigdy nie 3 :)

artly
Posty: 56
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Travel assist

Post autor: artly »

Fonix pisze:
28 wrz 2023, 11:28
Dzięki. Rozumiem, że pakiety są zawsze sumarycznie tańsze. Nie mogę natomiast zrozumieć, że pakiet może być tańszy niż element, który się w tym pakiecie znajduje.
Tzn. jeżeli jabłko kosztuje 5, a gruszka 4, to płacę za komplet 8. Ale nigdy nie 3 :)
Ale do pakietu potrzeba jeszcze nawigację i wtedy już wychodzi drożej, może w tym jest haczyk.
W sumie ja się zastanawiałem nad śmietniczką za 100zł, ale ta sam śmietniczka jest oferowana jako akcesorium na stronie skody za chyba 75zł. Czyli 25% taniej.

spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Travel assist

Post autor: spook »

Fonix pisze:
28 wrz 2023, 11:28
Dzięki. Rozumiem, że pakiety są zawsze sumarycznie tańsze. Nie mogę natomiast zrozumieć, że pakiet może być tańszy niż element, który się w tym pakiecie znajduje.
Tzn. jeżeli jabłko kosztuje 5, a gruszka 4, to płacę za komplet 8. Ale nigdy nie 3 :)
To jest prostsze niż myślisz. Jeżeli jabłko kosztuje 5 a gruszka 4, to sprzedajesz jabłko za 14, gruszkę za 12, a jabłko z gruszką za 10. Teraz wszystko jasne? :)

Pozdrawiam -- Spook.

TymekF
Posty: 84
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Travel assist

Post autor: TymekF »

Takie pytanie, może ktoś potrafi wytłumaczyć.
spook pisze:
28 wrz 2023, 10:41
Z tego co pamiętam, funkcjonują dwa pakiety - Travel Assist (aktywny tempomat, Lane Assist z Emergency Assist i funkcją rozpoznawania znaków drogowych) oraz Travel Assist High (to, co w Travel Assist plus adaptacyjny tempomat z funkcją jazdy po torze oraz Traffic Jam assist).
Pakiet Travel Assist High wydaje się, że oprócz tego co pisze @spook to ma jeszcze Park Assist, ale czy ma też Side Assist z Rear Traffic Alert?

Edit.:
Chyba znalazłem odp:
Pakiet TRAVEL ASSIST (ACC do 210 km/h, Funkcja rozpoznawania znaków drogowych, ADAPTIVE LANE ASSIST, PCC (Predictive Cruise Control), EMERGENCY ASSIST i TRAFFIC JAM ASSIST

Pakiet TRAVEL ASSIST HIGH (ACC 210 km/h, Funkcja rozpoznawania znaków drogowych, ADAPTIVE LANE ASSIST, PARK ASSIST, PCC (Predictive Cruise Control), EMERGENCY ASSIST i TRAFFIC JAM ASSIST

Ale to ze starego cennika, wtedy side assist nie było w konfiguratorze tak jak i kamery 360 a teraz jest, tylko nie można wybrać TAH + Side Assist z Rear Traffic Alert... hmmm...

paw_mag
Posty: 48
Rejestracja: 29 sie 2023, 10:50
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5 TSI

Re: Travel assist

Post autor: paw_mag »

TymekF pisze:
02 lis 2023, 16:58
Takie pytanie, może ktoś potrafi wytłumaczyć.
spook pisze:
28 wrz 2023, 10:41
Z tego co pamiętam, funkcjonują dwa pakiety - Travel Assist (aktywny tempomat, Lane Assist z Emergency Assist i funkcją rozpoznawania znaków drogowych) oraz Travel Assist High (to, co w Travel Assist plus adaptacyjny tempomat z funkcją jazdy po torze oraz Traffic Jam assist).
Pakiet Travel Assist High wydaje się, że oprócz tego co pisze @spook to ma jeszcze Park Assist, ale czy ma też Side Assist z Rear Traffic Alert?

Edit.:
Chyba znalazłem odp:
Pakiet TRAVEL ASSIST (ACC do 210 km/h, Funkcja rozpoznawania znaków drogowych, ADAPTIVE LANE ASSIST, PCC (Predictive Cruise Control), EMERGENCY ASSIST i TRAFFIC JAM ASSIST

Pakiet TRAVEL ASSIST HIGH (ACC 210 km/h, Funkcja rozpoznawania znaków drogowych, ADAPTIVE LANE ASSIST, PARK ASSIST, PCC (Predictive Cruise Control), EMERGENCY ASSIST i TRAFFIC JAM ASSIST

Ale to ze starego cennika, wtedy side assist nie było w konfiguratorze tak jak i kamery 360 a teraz jest, tylko nie można wybrać TAH + Side Assist z Rear Traffic Alert... hmmm...
Nie rozumiem do końca. Dlaczego masz wybierać TAH+Side Assist z Rear Traffic Alert, skoro to już jest w pakiecie?
Pakiet Travel Assist High (ACC 210 km/h, Funkcja rozpoznawania znaków drogowych, Adaptive Lane Assist, Side Assist z Rear Traffic Alert, Park Assist, PCC (Predictive Cruise Control), Emergency Assist i Traffic Jam Assist

Fonix
Posty: 108
Rejestracja: 21 mar 2023, 8:16
Samochód: Style 1.5tsi

Re: Travel assist

Post autor: Fonix »

W cenniku w pakiecie "travel assist" jest wymieniony "adaptive lane asist"

W konfiguratorze w opisie pakietu "travel assist" jest wymieniony "lane assist z adaptacyjnym prowadzeniem po torze."

Tyle w teorii, bo w praktyce u mnie jest zwykły "line assist". W menu nie ma do odznaczenia opcji "adaptacyjne prowadzenie po torze".
Moje wrażenie jest takie, że na jakimś etapie ktoś namieszał. Ja uderzam do serwisu. Tak na początek, bo pewnie zleją temat. Tak czy inaczej wydaje mi się, że z punktu widzenia prawnego sprawa jest raczej oczywista - ciężko powoływać się na błąd, skoro jest w 2 miejscach.

TymekF
Posty: 84
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Travel assist

Post autor: TymekF »

paw_mag pisze:
02 lis 2023, 19:01
Nie rozumiem do końca. Dlaczego masz wybierać TAH+Side Assist z Rear Traffic Alert, skoro to już jest w pakiecie?
Pakiet Travel Assist High (ACC 210 km/h, Funkcja rozpoznawania znaków drogowych, Adaptive Lane Assist, Side Assist z Rear Traffic Alert, Park Assist, PCC (Predictive Cruise Control), Emergency Assist i Traffic Jam Assist
Ooo, a skąd takie info? W tym co widziałem tego nie było.

Może stąd ta różnica w cenie? W cenniku który widziałem TAH jest po 5150zł, a w konfiguratorze po 8200zł.

Aaaa, to z nowego cennika na rok modelowy 2024 i tam jest też cena 8200.

Dobra, wszystko jasne, patrzyłem na stary cennik :)

__atomek__
Posty: 93
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Travel assist

Post autor: __atomek__ »

TymekF pisze:
02 lis 2023, 19:55
paw_mag pisze:
02 lis 2023, 19:01
Nie rozumiem do końca. Dlaczego masz wybierać TAH+Side Assist z Rear Traffic Alert, skoro to już jest w pakiecie?
Pakiet Travel Assist High (ACC 210 km/h, Funkcja rozpoznawania znaków drogowych, Adaptive Lane Assist, Side Assist z Rear Traffic Alert, Park Assist, PCC (Predictive Cruise Control), Emergency Assist i Traffic Jam Assist
Ooo, a skąd takie info? W tym co widziałem tego nie było.

Może stąd ta różnica w cenie? W cenniku który widziałem TAH jest po 5150zł, a w konfiguratorze po 8200zł.

Aaaa, to z nowego cennika na rok modelowy 2024 i tam jest też cena 8200.

Dobra, wszystko jasne, patrzyłem na stary cennik :)

Właśnie to jest kijowe, ponieważ aby mieć "aktywne prowadzenie po torze" musisz mieć włączony tempomat i jeszcze włączona opcje travel assist w tempomacie. Niestety nie działa to tak jak kilka lat temu że prowadzilo zawsze po włączeniu opcji w line assist

ODPOWIEDZ