Przed zakupem Kodiaq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Online
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: MałGorzata »

Ta funkcja działa tylko w trybie off-road i jest czymś w rodzaju hamulca zjazdowego. Nie pozawala przekroczyć 30km/h z górki. Dość fajny bajer jak się jeździ zimą po górach.


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Przed zakupem Kodiaq

Sponsor


czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: czekus »

ja mam 1,5 150KM w benzynie i manual , ogólnie jest ok, jestem dynamicznym kierowcą i daje radę, choć mi nie starcza kiedy chce mocno pocisnąć,
jednak do takiej jazdy jak opisałeś - do takiego użytkowania powinno wystarczyć :)
poza tym ja swojego będę właśnie sprzedawał :) (tak jakby co heh)

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: czekus »

Dj_Majster pisze:
18 lut 2023, 18:56
Witajcie, jako obecny właściciel Superb 2 ciężko będzie mi się rozstać z moją wypieszczoną, bordową Skodziną, ale czas na zmiany. Wraz z małżonką jesteśmy tego samego zdania - KODIAQ. Z uwagi na fakt bardzo dużego przeskoku cenowego (nasz budżet na Kodiaq to 85 tys.) bardzo nam zależy, aby poznać jak najwięcej opinii na temat Kodiaq bezpośrednich użytkowników, bo długo zbieraliśmy na nasz wymarzony przyszły samochód (mam nadzieję że przyszły).

Przede wszystkim mam obawy, że zakup takiej gabloty z silnikiem 1.4 i 125km to zdecydowanie za mało, ale mogę się mylić. Nasza obecna Superb 2 1.9 tdi ma obecnie 124km (ze 105km zrobione przez VTECH) i wydaje się to nieco za mało.

Interesujący jest model z silnikiem 2.0tdi 190km, ale benzynka 150km myślę że też spełniła by nasze oczekiwania.

Diesel bądź benzyna nie ma znaczenia dla nas.
Jazdy codzienne do pracy 30km po za miastem. Styl jazdy bardzo spokojny wręcz przepisowy, bez szaleństw, zrywów.
ja mam 1,5 150KM w benzynie i manual , ogólnie jest ok, jestem dynamicznym kierowcą i daje radę, choć mi nie starcza kiedy chce mocno pocisnąć,
jednak do takiej jazdy jak opisałeś - do takiego użytkowania powinno wystarczyć :)
poza tym ja swojego będę właśnie sprzedawał :) (tak jakby co heh)

Awatar użytkownika
robkio76
Posty: 156
Rejestracja: 14 kwie 2023, 8:58
Lokalizacja: Ząbki
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style 4x4

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: robkio76 »

6fx pisze:
09 kwie 2023, 22:32
> HILL HOLD CONTROL to nie to samo co Auto Hold
Ok. A czym to się różni? Załóżmy że jestem niezorientowany w temacie. Oświeć mnie... Albo inaczej. Po co to dodałeś. Jaką funkcję auta chcesz uzyskać dodając tę opcję?
hill hold control - to funkcja która przy zjeżdzaniu z wzniesienia nie pozwala przekroczyć 30km/h, działa w trybie offroad
auto hold to funkcja która pozwala np w korku nie trzymać nogi na hamulcu aby stać w miejscu (oczywiście tyczy się to tylko przy DSG)

spook
Posty: 100
Rejestracja: 15 paź 2021, 17:03
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: spook »

Hill hold control to utrzymywanie samochodu w miejscu, gdy zatrzyma się pod górkę i asysta przy ruszaniu z miejsca. Wiem, bo miałem go wcześniej w Golfie (manualna skrzynia i bez 4x4) i nie ma nic wspólnego ze ze zjeżdżaniem z góry (na co wskazuje sama nazwa: hold oznacza trzymać, przytrzymywać). Zwalnianie zjazdu z tego co pamiętam zawiera się w trybie off-road.

https://www.skoda-auto.pl/swiat-skody/outdoor-hhc

Auto-hold, czyli przytrzymywanie hamulca po zatrzymaniu samochodu (np. w korku) nie ma nic wspólnego ze skrzynią biegów, mylisz tę funkcję z automatyczną jazdą w korku (Traffic Jam Assist). Samochody z manualną skrzynią też to mają.

https://www.wyborkierowcow.pl/auto-hold ... ie-dziala/

Pozdrawiam -- Spook.

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: kaziczek »

Raczej samochody z manualną skrzynią nie mają Auto Hołd. Gdyby taki ficzer miał być z manualną skrzynią to musiałby być jakiś ekstra automat rozłączający napęd. To by już podpadało pod pół automatyczną skrzynię - beż sprzęgła obsługiwanego przez kierowcę

__atomek__
Posty: 94
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: __atomek__ »

Oczywiście że mają. Auto hold polega na utrzymaniu ciśnienia w układzie hamulcowym przez pompę ABS

Awatar użytkownika
dreamy
Posty: 66
Rejestracja: 16 paź 2023, 21:57
Samochód: Błękitna strzała 2.0TSI Style

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: dreamy »

Mam HHC w focusie w manualu i jest to genialne rozwiązanie
Nie muszę się zastanawiać czy zaciągać na wzniesieniu/zjedzie hamulec ręczny by ruszyć bo system przez kilka sekund po zdjęciu nogi z pedalu hamulca wiec trzymane ciśnienia w systemie
Drugie auto mam w automacie wiec tam po prostu puszczenie hamulca powoduje delikatne pełzanie w przód wiec po problemie.
Widząc w konfiguratorze opcje HHC przy konfigurowaniu aura z DSG się trochę zdziwiłem, DSG nie rozwiązuje samo w sobie problemu cofnięcia /zjazdu w przód (przy próbie cofania pod górę ) się auta po puszczeniu pedału hamulca ?

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: kaziczek »

Poproszę o wyjaśnienie jak niby ma działać auto hołd przy manualnej skrzyni. Moja wyobraźnia tego nie ogarnia. Sam tekst typu pompa ABS trzyma ciśnienie to zamało. Przypominam, że mamy zapięty bieg, sprzęgło spina silnik ze skrzynią biegów. Jakaś ekstra pompa steruje sprzęgłem?

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: Marcelus »

kaziczek pisze:Poproszę o wyjaśnienie jak niby ma działać auto hołd przy manualnej skrzyni. Moja wyobraźnia tego nie ogarnia. Sam tekst typu pompa ABS trzyma ciśnienie to zamało. Przypominam, że mamy zapięty bieg, sprzęgło spina silnik ze skrzynią biegów. Jakaś ekstra pompa steruje sprzęgłem?
A to nie działa tak że jak prędkość odczytana 0 to zaciąga ręczny a gdy wykryje rozpoczęcie jazdy to zwalnia go?

ODPOWIEDZ