Przed zakupem Kodiaq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Kodiaqa
Awatar użytkownika
Dj_Majster
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2023, 18:35
Samochód: Kodiaq 2.0TDi 190KM

Przed zakupem Kodiaq

Post autor: Dj_Majster »

Witajcie, jako obecny właściciel Superb 2 ciężko będzie mi się rozstać z moją wypieszczoną, bordową Skodziną, ale czas na zmiany. Wraz z małżonką jesteśmy tego samego zdania - KODIAQ. Z uwagi na fakt bardzo dużego przeskoku cenowego (nasz budżet na Kodiaq to 85 tys.) bardzo nam zależy, aby poznać jak najwięcej opinii na temat Kodiaq bezpośrednich użytkowników, bo długo zbieraliśmy na nasz wymarzony przyszły samochód (mam nadzieję że przyszły).

Przede wszystkim mam obawy, że zakup takiej gabloty z silnikiem 1.4 i 125km to zdecydowanie za mało, ale mogę się mylić. Nasza obecna Superb 2 1.9 tdi ma obecnie 124km (ze 105km zrobione przez VTECH) i wydaje się to nieco za mało.

Interesujący jest model z silnikiem 2.0tdi 190km, ale benzynka 150km myślę że też spełniła by nasze oczekiwania.

Diesel bądź benzyna nie ma znaczenia dla nas.
Jazdy codzienne do pracy 30km po za miastem. Styl jazdy bardzo spokojny wręcz przepisowy, bez szaleństw, zrywów.



Sponsor

Przed zakupem Kodiaq

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: MałGorzata »

Ta mała benzynka 4x2 Cię zadowoli.

Masz budżet 85tysi czyli używany będzie?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: WuWu »

Dj_Majster pisze:
18 lut 2023, 18:56
Witajcie, jako obecny właściciel Superb 2 ciężko będzie mi się rozstać z moją wypieszczoną, bordową Skodziną, ale czas na zmiany. Wraz z małżonką jesteśmy tego samego zdania - KODIAQ. Z uwagi na fakt bardzo dużego przeskoku cenowego (nasz budżet na Kodiaq to 85 tys.) bardzo nam zależy, aby poznać jak najwięcej opinii na temat Kodiaq bezpośrednich użytkowników, bo długo zbieraliśmy na nasz wymarzony przyszły samochód (mam nadzieję że przyszły).

Przede wszystkim mam obawy, że zakup takiej gabloty z silnikiem 1.4 i 125km to zdecydowanie za mało, ale mogę się mylić. Nasza obecna Superb 2 1.9 tdi ma obecnie 124km (ze 105km zrobione przez VTECH) i wydaje się to nieco za mało.

Interesujący jest model z silnikiem 2.0tdi 190km, ale benzynka 150km myślę że też spełniła by nasze oczekiwania.

Diesel bądź benzyna nie ma znaczenia dla nas.
Jazdy codzienne do pracy 30km po za miastem. Styl jazdy bardzo spokojny wręcz przepisowy, bez szaleństw, zrywów.
Do spokojnej jazdy wystarczy 1,4. w manualu. Mam taki od początku istnienia kodiaqa i nie ma problemów nawet z przyczepą kempingową. Jakbyś brał automat to powinien być mocniejszy bo subiektywne automat zjada dość dużo koni. Wiem bo mam też automata z 380koni i szału nie ma. Nie to co analogiczny manuał.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: MałGorzata »

Z tym, że DSG to nie jest automat a jedynie manual sterowany automatycznie.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: WuWu »

MałGorzata pisze:
18 lut 2023, 21:50
Z tym, że DSG to nie jest automat a jedynie manual sterowany automatycznie.
Powiem tak, w Challenger jest taki sam lag jak w Kodiaq tyle że tam można powiedzieć że jest to na plus bo jak w mieście za bardzo naciśniesz pedał gazu to zanim się pozbiera to jest jeszcze szansa odjąć trochę gazu zanim będzie za późno ;). Na autostradzie już by się przydała ta wersja 500 lub 800 koni.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: MałGorzata »

W skrzyni automatycznej ze sprzęgłem hydro też jest lag. Moc idzie w temperaturę oleju i zużycie paliwa rośnie. Jednak w DSG lag wynika z oprogramowania.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: WuWu »

Podsumowując w sprawie Kodiaq-a 1,4 w manualu subiektywnie wystarcza, a w automacie nawet mocniejszy wychodzi słabiej. Niestety nie było i nie ma manuala z silnikiem 2litrowym..

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: Bury_Kocur »

Dj_Majster pisze:
18 lut 2023, 18:56
Interesujący jest model z silnikiem 2.0tdi 190km, ale benzynka 150km myślę że też spełniła by nasze oczekiwania.

Diesel bądź benzyna nie ma znaczenia dla nas.
Jazdy codzienne do pracy 30km po za miastem. Styl jazdy bardzo spokojny wręcz przepisowy, bez szaleństw, zrywów.
A czemu nie chcecie z tym silnikiem 2,0 TDI ale w wersji 150 KM?
Bardzo fajny i dynamiczny zestaw i oszczędny.
Pzdr
Włodek

Awatar użytkownika
Dj_Majster
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2023, 18:35
Samochód: Kodiaq 2.0TDi 190KM

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: Dj_Majster »

Tak, autko będzie używane. Poruszyliście ciekawą kwestię odnośnie manualu a DSG. Jestem sercem z dieslem i od poczatku jak zainteresowałem się tym autem mój wzrok przykuwa właśnie 150km lub 190km w wersji 2.0. Dieslem jeżdżę od początku mojej przygody z pojazdami, ale nie boję się przesiadki na PB, z tym że martwi mnie cały czas ten 1.4 i niska ilość kucy pod maską. Pociągnięcie czegokolwiek na haku tym pojazdem nawet z mniejszym silnikiem pewnie byłoby możliwe, ale czy obciążenie jakie silnik otrzymuje w połączeniu z wysokim spalaniem jest tego warte?

tomnowy
Posty: 559
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Przed zakupem Kodiaq

Post autor: tomnowy »

ja mam 1.5 Tsi dsg, do spokojnej jazdy idealny, na autostradzie do 140km/h idzie bez problemu ale nie jest to wyscigowka, jak wezmiesz hak fabryczny to podobno jest wieszka chlodnica montowana. jesli lag w dsg przeszkadza to w trybie sport jest mniejszy. ja glownie miasto i poza miastem dojazd do 45 km,

ODPOWIEDZ